bugün

nükhet duru'nun eski sevgilisidir.
http://www.youtube.com/watch?v=XgjiRASfKK4
çağlayan ile sohbet adlı şarkısını dinlemek zevk verebilir.

evet bir kısmınız bu şarkıyı merak edip, "bakalım wise ne demiş" diyerek youtube'a girip aramış olabilir. bulamadınız değil mi? yok çünkü şarkı. ben aradım google'da filan da öyle kırık link veren birkaç sitede ve bir de ttnet müzikte bulabildim.*. bir de "çikita" yazın bakalım arama çubuğuna bakalım neler geliyor... muza tamamladı değil mi akıllı sistem. hoş.

doğan canku, ben de dahil olmak üzere büyük bir kısmını tanımadığımız gerçek sanatçılarımızın nasıl, bizlerin de prim vererek **, yücelttiğimiz şarkıcıların, mankenlerin, mafya türkücülerin özel hayatları, -öznel fikrim olarak- beğenemediğim eserleri(!), gündelik saçma sapan uğraşlarımız, birbirine laf sokan siyasetçilerimiz falan yüzünden geri planda bırakıldığının, yok edilmeye çalışıldığının canlı örneğidir. her ne kadar o, muhtemelen, "ben sanatçıyım, bu insanlarla kendimi karşılaştırmam bile" diyerek kendini avutsa da içi kan ağlamaz mı insan olanın. yolda sokakta duyduğu saçma sapan şarkıları duyup da "ulan bunlar kadar olamadım galiba" demez mi derinlerden. sormaz mı "bu halk neden böyle oldu" diye?
modern folk üçlüsünün gitaristi, türkiyenin sayılı gitar virtüözlerinden biri. çok temiz ıslık çalar.
geçen günler şarkısı pek hoştur.

günler geçiyor birbiri ardına durmadan vuran kampanalarla.
yumuşak sesli şarkıcı. şarkılarını dinlerken kendinizi akdeniz'de veya ege'de bir sahil kasabasında deniz kenarında bulabilirsiniz çünkü bu adam şarkıları insanda bu hissi uyandırır.
entel müzisyen. bülent ortaçgillerden..