bugün

Modern Folk üçlüsünün gitaristi ve yumuşak sesli solisti. Ayrıca yakışıklı bir adamdı da..
sonsuza dek isimli albümünden enfes ama bir o kadar da insanın içini burkan bir şarkı..

sokaklar geçiyorum sızım hüznüm gölgem benim
caddeler aşıyorum gözyaşlarım en sessiz dilim
asılsız çarelerle yürüyorum işte böyle
zamanı geriye çeviririm diye

acılar yaşıyorum kavuşmak bedeliyle
bekliyor biliyorum az ötemde sessizce
adımlarım yaklaştı görüyorum orda işte
kayboluverdi yine sokaklar arasında

elbet birgün yollar çaresizce tükenip son bulacak
zaman işte yeniden başlamış olacak
inanırım kalbim onunla sonsuza dek yaşayacak
kaybolup gidecek mazide birlikte
müthiş müzisyen. sonsuza dek ile birlikte gecelerim efsane şarkılarıdır bu beyin. Ayrıca da bir müzik okulu vardır. iyi olduğu söylenir.
sultanıyegah sirto' yla harikalar yaratan sanatçı.
ankara devlet konservatuarı'nı kazanarak 6 yıl viyolonsel ve piyano eğitimi görmüştür. türkiye'nin en iyi gitar virtüözlerinden biri olan müzisyendir. sonduza denk şarkısı herkes tarafından bilinir ve sevilir.
Sonsuza Dek albümü ile geçmişte bana çok anlamlı zamanlar geçirmeme yardımcı olmuş sanatçı ve nirvana ile tanıştığı söylenen yoga ve uzakdoğu felsefeleri ile ilgilinen ulu şahsiyet.
(bkz: gecelerim)
(bkz: sultani yegah sirto)
2,5 yaşında ey dün dan adlı ilk bestesini yapmıştır. metafiziğe ilgi duymuş ve uzun yıllar hatha yoga, konsantrasyon ve kontamplasyon meditasyonu üzerinde çalışmalar yapmıştır. yayınlanmış üç de kitabı bulunmaktadır. bu kitaplardan bir tanesi, şiirleri ve metafizik deneyimlerini konu alan ey dün dan, diğer iki tanesi de müzik eserlerinden oluşan nota kitaplarıdır. şimdilerde yeniden bir album çalışması içinde olduğu söyleniyor. dileriz öyledir. değilse de çok yoğun onu anladım ben. tüm yoğunluğuna rağmen insanlara zaman ayıran, unutmayan, ihmal etmeyen, nazik, duyarlı, gerçek bir beyefendidir. ben bugün bunu anladım. *
gecelerim şarkısını güzel yorumlamış müzisyen.
çok zamandır okan bayulgen' in programında masada oturan adam muamelesi gören, fatih ürek, nez ve magazin haberleri eleştirilerinden (!) bir türlü fırsat bulunup, konusturulmayan kaliteli insan..
disko kralı na çıktığı zaman teoman ın babası gibi duran sanatkar. bak sen de benzeticeksin.
türkiye'nin en iyi gitaristi demek biraz fazla olur kendisi için. Elindeki malzemeyi iyi bilip kullanan kişi. ayrıca kendi kullandığı bir gitarı vardır bizde. severiz, sayarız.
modern folk üçlüsü dışında 4 solo albüm yapmış, beyefendi müzisyen. solo albümleri:

doğan canku (1981)
köçekçeler (1987)
sonsuza dek - ayrılık (1990)
doğanın uyanışı (2000)
bazı bazı sıkılır ya insan başka bir ses duymak ister az duyduğu bir ses. işte bu adam benim o az ama öz duymak istediğim sestir.
(bkz: ayrılık)
kasetleri satmadığı için , bir de bunu deneyelim diyerek kürtçe albüm yapmış , nabüdü wele.... falan diye şarkılar söylemiştir. ama onun da sattığını pek sanmam.
her sanatçının bir devri, her devrin bir sanatçısı vardır. doğan cankunun devri geçmiştir.ama bu kötü müzisyen olduğu anlamına gelmez.
gecelerim şarkısıyla tanıdığım sesi insana huzur veren insan.

Güneşin alevden saçları
Aşınca karşıki tepeden
Gölgeler sarar yamaçları
Ürkerim gelecek geceden

Bütün dertler beni bekler yatağımın baş ucunda
Esir kalır hep yürekler kaderimin avucunda

Teselli etmiyor gönlümü
Ne yıldız ne de ay bu gece
Beklerim hasretle günümü
Yalvarıp göklere her gece

hüzünlü bi şarkı olmasına rağmen huzur verdiği için dinlendiren , dinlemekten bıkılmayacak şarkıdır efenim.şarkının bu denli huzur vermesinde doğan cankunun etkisi,emeği büyüktür tabii ki.o ses huzur veren aslında.
herkesin "süper şarkıcı bu adam" diyip kimsenin dinlemediği birisi.
http://www.youtube.com/watch?v=q1kiC8WoG-g&feature=related yeterli bir tanım olabilceğini düşünüyorum.
türkiye'nin en iyi gitar virtüözlerinden biridir.
alt tarafta verilmiş olan bağlantıdaki performansı izlenilesidir.

http://www.youtube.com/watch?v=NcXs5nv3uXY
çok uç noktalarda bi flameko gitaristi olmamasına rağmen, flamenkonun fundamentallerini çok iyi uygulayan, akdeniz tınısını yakalamış klas bir gitarist.
gecelerim şarkısı ile türk müzik tarihine armağan ettiği rahmetli bülent ecevit'in tek bestelenmiş şiiri takalar ve gitarın dibine vuran elleriyle keşke hep çalsa dedirten baba müzik adamı.
"sonsuza dek" inanılmazdır. ancak yaşama sevincinde erezyon yartır. keyfi yerinde olan dinlememelidir.

http://www.youtube.com/watch?v=cuQ1cQZ5_4o