bugün

bilgisayarımı aldığım gibi sarılacağım oyundur. 3.200 MMR puanına sahip kuzenimle internet kafede oynadığımızda support için hep cristal maiden alırım. tek başıma oynadığım zaman oyunun bana ilk öğrettiği hero olan luna'yı seçerim. canlı yayınlar veya şampiyonalardan izlediğim kadarıyla favori herom nickim olan shadow fiend'dir. adınızın yanında anılmasını istediğiniz bir şey varsa bu dota 2 olabilir, yani oyun uzun sürelidir.
kanser olmak isteyenlerin başlaması gerekir. Hemen başlayın
Sadece ve sadece nooblar ile dolu bir oyun, iyi bir çevreniz yoksa tamamiyle zaman kaybı.
sinir hastası olmak istemiyorsanız uzak durmanız gereken oyun.
yaklaşık 3 ay önce bıraktım, her gün gelen güncellemeleri yüklememekle başladı her şey.
o reborn fiyaskosundan sonra oyunun boka sardığı o kadar barizdi ki...
allaya pullaya bitiremedikleri süper bişi olacak aşmış bişi olacak dota 3 resmen diye yağladıkları ve en önemliside "artık hataları çok daha kolay ve hızlı düzeltebileceğiz" diye lanse ettikleri o reborn bokundan sonra haftada 200 mb patch gelmeye başladı.
hadi dedik düzeltiyorlar falan, derken bir süre sonra bu yaklaşık 5 -6 ay evvelsine tekabül eder işin boku çıkmaya başladı.
artık her gün geliyor ve 500 mb ile gb lar arasında gelip gidiyordu yamalar...

her steam açtığımda çat diye update yapmasından gına gelmişti. bir gün bekleteyim bakayım 1 ayda ne kadar gelecek...
gelen tüm update leri reddetmeye başladım. yaklaşık 1 ay sounda 3.2 gb yama vardı yüklenmeyi bekleyen.
e şerefsizler biz ne oynuyoruz o zaman bunca zamandır?
yok talent tree imiş yok ormanda mini base ler falanmış filanmış ne yapıyorsunuz derdiniz ne?
bakın sınırsız internet kullanıyorum bir oyuna yama gelmesi iyi bir şeydir ama sen bu oyunu adam edecek kadar düzeltememişsen 5 senedir kusura bakma yani, hele düzelticem uçurucam yeniden doğacak diyip daha beter bozmuşsan cidden kusura bakma da bok etmişsin demektir.
bu bırakmamdaki 1. nedendi.

2. ye gelelim,
oyunda bok gibi oynayanlara karşı hiçbir yaptırım yok. adam gidiyor it gibi feedliyor 1-10-1 oynuyor daha 4 dakka olmadan kule kaybediyor, sinirleniyorsunuz hali ile. diyorum bırakıyorum o zaman savunmayı tüm yardımı kesiyor savunmayı bırakıyor zaten savunsan 50 dakkalık bir çileye kadar uzayacak onun yerine bırakıyorum savunmayı 25 dakkada bitsin diye , hop reportu gömüyorlar sonra cezalısın...

karşıdaki adama düzgün oyna feedleme diyorsun hop gömüyorlar raporu gene cezalısın

ulan sen mi feedliyorsun? daha dakka 10 olmadan 11 kere ölmüşsün neredeyse diyip intikam amaçlı kurye alıp feedliyorum evet sırf gıcıklığına yapıyorum bunu, sırf çabuk bitsin diye.o adam it gibi feedliyorsa bende feedleyebilirim değil mi? tabi yine ceza alıyoruz bak bu sonuncusu anlaşılabilir, ama hep tepki olarak zaten kaybettiğimiz oyuna yapıyorum bunu.

kısacası oyun sizden leş gibi feedleyen carrylere bebek bakıcılığı yapmayı, millet itlik yapsa bile sana yaptırmamayı diretiyor.

ve son olarak 3. sü...
oyunda hala ama hala surrender yok.
tüm takım kaybettiğine ikna olmuşken herkes bırakmışken illa mal gibi bekleyeceksin diyor oyun sana.
2000 saate yakın oyun sürem varken hala bebek bakıcılığı hala trip atan adamları çekmek zorunda olmak sonuç itibariyle çileden çıkarttı.
pc yi de yenilemiştim.
world of warships takılıyorum şu ara miss gibi takım mal bile olsa bir raund maksimum 5 dakka.
witcher 3 oyunyorum bir taraftanda ona zaten kelimeler yetersiz kalır...

kısacası bir oyun;
hatalı, ceza sistemi yetersiz ve üstüne üstlük zorla seni kaybettiğin bir oyunda tutma niyetindeyse o oyun değil ezziyettir.
bakın açın lol oynayın en azından sur verirsiniz en azından oyun 17 dakkada biter.
en azından bir küfürbazı rapor ettiğinizde oyun o kişiyi kalıcı olarak banlıyor.
dota 2 oyun koordinatorune baglanıldı giriş yapılıyor hatası yuzunden delıye ceviren oyun.
yok mu şunun cozumunu bilen?
edit: botlarla maça girip çıkma düzeltmiyor artık...
2 ay öncesine kadar 5 yıldır oynadığım dota. sahi noldu merak ediyorum. en son monkey king gelmişti. milleti tokatlıyordum onla sırf o yüzden banlıyorlardı beni görünce monkeyi.
iyice içine edilmiş olan oyun. gerek dandik raporlama sistemi , gerek salakça rank sistemi oyunun içine etmiş durumda. düzeleceğine daha berbat hale geldi, boost olayları vb.
artık oynanmaz hale gelen efsanevi oyun...
Bu sene de gelenek bozulmadı ve çin dışından bir takım ti kazandı. Kuroky ve miracle adına sevindim. Adamlar lowerdan kazana kazana geldiler ve takımdaki herkes en iyi performanını ortaya koydu.
oyun gibi oyundur oynayın.
Terminal kanserdir.
1k mmr başına 200 tl
3k dan sonra her 100 mmr için 72 tl
%100 win rate her 3 oyunda bir 25 tl
bir tek lole değil her moba oyna eloboost yaparım.
bu amk oyununda niye ben carry olunca karşı takım ti savunması yapar gibi götümden ayrılmazken rakipteki carry elini kolunu sallıyarak farm alıyor. ulan bir kere de benim takımımda ki adamlar diğer carrye nefes aldırmasın bir kere göreyim şunu oyunda.

edit: gene oyuna tabi ki geldi seçmece huur evlatları artık şaşırmıyorum. cs ve bunda özel olarak yetiştirilen böyle bir tür insan tarlaları olduğunu düşünüyorum. sırf insanları nasıl çileden çıkarabilirim diye.
lol büyüktür dota2.
Ciddi şekilde community problemi yaşanan oyundur. Pub oyuna giriyorsun sakin sakin takılayım diye vaktin yok belki o kadar dereceli oynamaya falan, ya 5 oyun ardı ardına oyundan ya biri düşüyor ya başlangıçta çıkıyor ya rage quit geliyor. Ya karşı kuleye koşup feedleyen biri çıkıyor takımından. Hayır yukarıdan bir güç bana "dota oynama!" falan mı demeye çalışıyor acaba diyorum kendime bazen ya da bunlar hep bana denk geliyor ben kanser oluyorum bu yüzden. Ciddi şekilde insanın kafayı yemesine sebep olabilecek bir oyundur. Hele ki saatlerinizi verdikten sonra bir oyun sadece deyip geçemiyorsanız benim gibi.
lol ü kendisinden daha zevkli bulduğum moba pc oyunu.
kötü iyi öyle ya da böyle, günlük iş ve ev stresimi atabildiğimki oyundan biri dota, oynayanlar yeşillendirebilir.
bir türlü ısınamadığım oyun türüdür. lol de aynı şekildedir.
3 gündür lanede karşıdakini ezim ezim eziyorum , ben bile şaşırıyorum bu kadar ezdiğime , 10 1 mid oynuyorum ama oyun sonu hep lose, o kadar mal herifler denk geliyor ki. ya velet sup alıyorsan o wardı alacaksın , sentry dust ı alacaksın. gem alıp veriyoruz dewardla gel diye onu da düşürüyor mallar.

yeteneksiz gerizekalı ..... evet.
Bu sene cosplayler çok iyiydi.

https://youtu.be/ZKzhd-MkvzY
son gelen patch ile tadından yenmez hale gelen oyun, harita sıkıcı hale gelmişti, değiştirilmiş daha girift bir hal almış, ormana gideyim item yakalayayım farm edeyim yok aga, aldım ursayı bam bam bam, win tabiki.
ciddi şekilde oyun kaybetmiştir bunların birçok nedeni olmak ile birlikte bence en büyüğü casual oyunları yaşlanmıştır ve artık oynamaz hale gelmiştir ayrıca öğrenmesi zor bir süreç olduğu için yeni oyuncularda son yıllarda çok azalmıştır. bu oyunu şuan için ayakta tutan tek şey the international denilen her yıl valve nin düzenlediği organizasyondur. oyuncu sayısı azalmasına rağmen hala valve'ye en çok para kazandıran oyundur.
valve tarafından gerçekten çok iyi bir şekilde idare edilmiş bir oyundur. Blizzard olsaydı kesinlikle bu kadar uzun süre popüler olamazdı bu oyun ama gerek oynayanların yaşlanması gerekse yeni gelen oyuncu kitlesinin az olmasından dolayı artık sona gelmiş bir oyundur. League of legends'ın bu kadar fazla oynanıp dota 2'nin popüleritesini kaybetmesinin nedeni zor bir oyun olmasıdır.
Gene düştük hadi hayırlısı.
şampiyonları oyun parasıyla aliyormuyuz yoksa oyun ücretsizmi veriyor merak ettiğim oyun.
kuleler hayvan gibi vuruyor.