bugün

fazla abartılmış bir tatlı, olmasa da olur ama olsa iyi olur.
donut bizim işimiz moruk, neyle başlarsanız başlayın, neyi severseniz sevin, sonunda dönüp dolaşıp geleceğiniz donut orginal glazed'dir. EĞER krispy kreme'deyseniz, donutunuzun yanında amerikano, amerikano'nuzun yanınada küçük karton bardakta birazcık süt istemeyi unutmayın. hadi afiyet olsun.
Can çektirtmek için açılan yanlış gıda. Türkiye'de elit kesim hariç kim donut yiyor?

Aç şöyle bi sütlaç, efendime söyliyim baklava başlığı hepimizin canı çeksin. Olmuyor böyle.
istediğin zaman atıştırdığın istedigin zaman doyumluk ama genellikle kahvaltida yenen çörek.
Canım çekmedi. Mission failed.
Şimdi size kendi Donut tarifimi veriyorum dostlar. Bakın bu tarifi hiçbir yerde bulamazsınız demiyorum amma ve lâkin böylesine pratik bir tarifi zor bulursunuz, araştırın bakın aq. Neyse.

Evvela 1,5 su bardağı süt ile 2,5 çorba kaşığı toz şekeri, şeker eriyip süt kaynama noktasına gelmeden ocaktan alıyoruz.

Bir kabın içine taze yaş mayanın yarısını koyup, Üzerine şekerli süt karışımının yarısını ekleyip tepkimeye geçmesini bekliyoruz. Süt karışımının diğer yarısınada bir kaşık tereyağı atıyoruz, o kendi kendine eriyor zaten orada.

Akabinde başka bir kabın içine 2,5 bardak kadar un eliyoruz. Elediğimiz unun içine ise 2 yumurta sarısı, bir fiske tuz, çay kaşığı kadar tarçın atıyoruz.
Ardından mayalı sütü ve tereyağlı sütü un ile karıştırıp kulak memesi klişesinde bir kıvama gelinceye kadar yoğuruyoruz. Cıvık olursa un ekleyin korkmayın.

Hamur kıvama gelince 1 saat mayalanmaya bırakıyoruz. Kabın üstüne streç çekin ki hava almasın.

Bu arada iki adet çikolata (80 gramlık olanlar varya hani kare), iki kaşık tereyağı, bir kaşık bal ve çok az tarçını homojen oluncaya kadar benmari usulü pişiriyoruz.

Mayalanmış hamuru hemen hemen 2 cm kalınlığında açıyoruz. (açma işlemine başlamadan evvel tezgahı unlayın ki yapışmasın)
Dış yuvarlak için su bardağı, iç yuvarlak için şişe kapağı kullanın, sanki bu iş için üretilmişler.

Neyse konumuz bu değil, heh aynı işlemi artan hamura da yapın, ta ki hamur bitene kadar.

Yuvarlakları kızgın yağın içinde karamel rengine gelinceye kadar pişirin, yaklaşık 30-40 saniyeye tekamül ediyor.

En son,pişen hamurlar biraz soğuduktan sonra erittiğimiz çikolata karışımına batırıp tabağa diziyoruz ve dolaba çakıyoruz. Çikolatalar donduktan sonra yiyebilirsiniz hadi afiyet olsun.

sizde bunu yapacak göt olmadığı yazının sonlarına doğru aklıma geldi, en başında gelmiş olsaydı yazamazdım bu kadar, neyse yazdık artık.
(bkz: tatlı pişi)
kurabiyenin daha büyüğüdür, yirim..
Evde yapacak o kadar şey bulamıyorum ki artık evet yaptım. Evet cogzel yaptım. Cok tatlıs yaptım. Üzerine Sadece pudra sekeri döktüm ona ragmen benden bile tatlı oldu. Sade yenir bence. Resmen löplöp kalori.
rahmetli lookin de yapardı.
Mc danılsa yeniden gelmiş en son lisede yemiştim. Tarçınlısı çooooooooooook güzel.
amerikan göbekli polisi için polis arabasında kahvenin yanında yemenin zorunlu olduğu şey.

thanks to amerikan prodüksiyonu.
Vişnelisi çok güzel olan Amerikan tatlısı.kahvenin yanında iyi gider.
Şekliyle insanı cezbediyor ya.
Çok tatlııı diyenlerin %76 sı şekline diyor. Tadına değil.
bir sure yadirgadigim sonra alistigim yiyecek birazdan karnim acikir gider cikolatali ve kremalisini alirim.

disi cikolata kapli oluyor, icinde de boyle beyaz bir krema oluyor.

turkiyede yasayan ezikler bilmez, siz anca pogaca denen yag torbasi seyi yiyin. iyy.
Görüntüsünün tadını verememiştir. Bunca zaman yemeyerek pek de bir şey kaybetmediğimi anladığım hede.
Tatlıcı damak zevkine münhasır biri olarak kesinlikle görüntüsü kadar cezbedici bir lezzete sahip değildir.
(bkz: krispy kreme)
gayet güzeldir. amerikadan gelen herşey güzel ihihihhihihih.
(bkz: abd polisi).
los angeles police department için vazgeçilmez bir tatlıdır. kahveyle sürekli tükettikleri yiyecektir.

(bkz: lapd)
Donut Tramp.
amerıkan fılmlerınde polislerin hep yedıgı tatlı.
Kıytırık yerden yerseniz hakikaten rezil birşey.Bir kaç kaliteli yer var orası manyak lezzetli yapıyor.Zaten bir kez kalitelisini yediniz mi bir daha bırakamıyorsunuz.
Babasıda donutcuymuş gibi yaptığım tatlı.
görsel
görsel
Süha turizm in bize verdiği sonunda az daha kalp krizi geçirip yollarda surunmenin eşiğine getiren dandik yağlı bir çeşit çörek çeşitidir.