bugün

eskişehir' de artık markalaşan yiyecek. bir de chicken bar diye bi mekan var eskişehir' de. bunlar da aynı donas denen olaydan yapıyolar. ama bunların verdikleri isim chicken. bir keresinde chicken bara gidip donas istediğimde çok pis bozuldu adamlar.
kayseri'de hiçbirşeye benzemeyen dürüm. *
ismiyle güldüren fast foodçu.
aynı zamanda ıspartada bulunan aşırı doyurucu acayip dürüm.
ya çok sevilerek yenilen ya da küfür edilerek kaçılan fast-food mekanının ve dürümünün adıdır. ortası yoktur bunun. ya yiyenler abaza gibi saldırır dürüme ya da küfür ederek uzaklaşır. içindeki değişik sos oranı çok önemlidir, fazla kaçarsa mideyi allak bullak eder dışkılama sisteminde tarifsiz zararlar bırakır, az olursa da lavaşa sarılmış kupkuru bişey yersiniz. yolculuk öncesi yenmesi tavsiye edilmez, zira yol boyu gurul gurul eden şiş bir mide bırakır gerisinde. her daim vızır vızırdır.
kütahya'daki şubesinde döner yapan adamın burnunu kurcaladığını görmem üzere bir daha gitmediğim mekan.
eskişehirden iğrendirendir efendim.

inan yemek yemekten soğuyor insan yahu of!
"öğrenci ne bulursa yer yeterki ucuz olsun" felsefesi ile açılmış skimsonik mekan, bir nevi titan saadet zinciri. üç defa tavuklu donas yedim, üç defada da mideme garip ağrılar girdi ama etli olanında böyle bir sorun yaşamadım. zan altında bırakmak istemem ama tavuklarının bayat olduğu görüşündeyim.
yedikten sonra en az 5 litre su içtiğim döner dürüm.
çok aç olunsa dahi bitirilemeyen, yedikten birkaç saat sonra midede koca bir taşa dönüşen, bütün gün yemek yedirtmeyen tuhaf dürümsüyü satan yer.
(bkz: ısparta donas)
nasıl yerseniz yiyin ama sakın bol soslu yemeyin derim, adamda mide bırakmaz hem oturur lap diye hemde karın ağrılarına yol açar 2 tane yerseniz geceyi hastanede sonlandırma ihtimalinizde oldukça yüksek.
Donas'a çoğu yerde rastalamanız mümkün bir çok şehirde vardır. iskenderun Malatya Eskişehir bunlar benim bildiklerim ama en iyisi iskenderun..
ısparta'da da bir şubesi bulunan dürümcü. öyle zor bir tarafı yok iki dürümü yemenin. ayranla gayet güzel gidiyor. ya da bende bir sorun var.
içindeki sosta insanın gastroindeksiyonel sistemini çökerten bir madde olsa gerek. çok çaresiz alındığında yenilebilir. fiyat doyum oranı gayet makuldür. ama ısparta'daki şubesinin evlere servis sistemi kurtuluş savaşından kalma kağnılarla yapılıyor sanırım.
kütahyanın tek gözle görülür mekanıdır.gelen misafirlere ilk yemek ısmarladığım,tavuk dönerle lavaşın en güzel harmanlandığı mekan.
en son ısparta şubesinin sahibi olduğunu iddia eden bir kişiyi, askeriyenin tellerinde yakalayan nöbetçi astsubayın sırf gıcıklık olsun diye verdiği emriyle hazır kıta ve nöbetçilerle beraber üstüne çullandığımız adam. gece gece adamın yüzü kireç gibi olmuştu. daha da gelmem demişti astsubaya ama nerde, kolay para tatlı geliyor tabi...
istanbul bakırköy'de de şubesi bulunan aç doyuran mekan. *
fantastik bir lezzet. ama bence marifet içinde değil ekmeğinde, tabi içindekiler de enfes olunca vazgeçilmez bi'şey oluyor.
denizli şubesi 19.02.2010 tarihinde açılmış, çeşitli sunum metodları ile tavuk ve et döner satan fast food zinciri. test ettim onayladım.
(bkz: ekmek arası ekmek)
(bkz: ekmek arası zehir) *
anavatanı hatay olan ve sağdan soldan -lan geçen bi gittim içinden cam çıktı, tavuk ayağı çıktı, tavuğun kendisi çıktı. gibi duyumlar aldığım yine de sevdiğim bir yiyecek.
eskişehirin öğrenci mekanı.
eskişehir i insana sevdiren yiyecek. birkaç sene önce olduğundan daha devasa boyutlarda olup daha ucuz olması da dikkat çekiciydi. sonradan insancıl boyutlara indirdiler.