bugün

lost dizisinde Charlie rolünü canlandıran oyuncu.
the lord of the rings serisinde de rol alan ve lost dizisinin dengesiz karakteri charlie' yi canladıran oyuncu.
(bkz: hobbit)lerden biridir.
kendisiyle ilgili en ilginç özellik Evangeline Lillyyi tavlamış olmasıdır.
(bkz: garip ama gerçek)
(bkz: ister inan ister inanma) tadında.
strawberry fields forever'ın sözlerinin bir kısmını* dövme olarak vücudunda taşıyan aktör. ayrıca beatles'ın yanında the smiths ve radiohead hayranı da olduğunu belirtmiş takdir toplamıştır.
lost dizisinde kolunda living is easy with eyes closed sözünü taşıyan alman aktör.
yüzüklerin efendisi üçlemesinde 'meriadoc brandybuck' karakterini canlandırmıştır. aynı yapımda frodo baggins'i oynayan elijah wood'la yakın arkadaşlıkları gay oldukları konusunda dedikodulara sebebiyet vermiştir. her ikisi de eğlenceli, rahat, sempatik tiplerdir.
(bkz: dino meneghin)*
internette dolaşan uygunsuz fotoğraflarının montaj olduğunu anlamamak için gözlerin 9 numara bozuk olması gereken şahıstır. kendisi gayet sağlıklıdır ki evangeline lilly gibi bir afeti tavlamıştır.
internete düşen (!) fotoğrafları profesyonel bir fotoğrafcı tarafından çekilmişcesine kaliteli olan oyuncu. gizli çekilen foto böyle mi olur.
evangeline lilly ile birlikte olan ex-hobbit;

görsel

not: en öndeki vatandaşı kapatıp resme öyle bakınız.
fanatik bir manchester united taraftarı aktör.

(bkz: charlie pace)
eski hobbit, yeni kötü adam. flashforward 1x02'nin fragmanlarından anladığımız kadarıyla gayet ön planda olacağa benziyor. diğer rollerinden farklı kötü adam olarak hemde.
eminem'in love the way you lie isimli şarkısına çektiği klipte rol alan oyuncu. klipte ayrıca rihanna ve megan fox da var.
klip: http://videonuz.ensonhaber.com/izle/eminem-rihanna-love-the-way-you-lie-video-izle
lost'tan ziyade flashforward'daki performansı ile kendisine hayran bırakmıştır.
Flashforward dizisinin özel bölümünde kendisinden "losttaki kepçe kulaklı" diye bahsedilmiştir.
Yüzüklerin efendisine hobbit rollerinden birini oynamış seksen kere izledim yeni öğrendim.
Mal olduğumu kanıtladım.
evangeline buna nasıl aşık oldu denilesi oyuncu.
http://www.youtube.com/wa...ailpage&v=bcKtB5si31c
kendisi belgesel isine girmistir. amazona gidip kendini böceklere ısırtıyor.