bugün

joss whedon'un 2009 yılında fox tv ekranlarında yayınlanacak olan yeni dizisi. başrolde eliza dushku'yu izleyeceğiz. joss whedon yaparsa güzel olur mantığı çerçevesinde merakla bekliyoruz. bu arada bir diğer iddialı yapım olan fringe'in de fox tv'den yayınlanacak olması biraz enterasan.
flashback ipuçları arasında konuyu işleyen, sürükleme çabası içerisinde çırpınan, angel ve buffy kadrosundan aşina tiplelerden oluşmuş kadrosuyla, yazlık sinemada çekirdek çitleme modunda bi tüketimlik joss whedon yapımı dizi. angel ve buffyden alışkın olduğumuz mitolojik fantastik tarzı bu dizi de pek olmasada, tarz olarak dünyaları ben yarattım, ölümsüz gibiyim, yükleyin yeter karakterine büründürdükleri echo karakteriyle eliza dushkunun performansını, buffyden pek farklı bulamayacaksınız. konu ve yaratıcılık açısından başarılı ama kurgu ve kadro açısından vasat yapısı, diziyi sadece izlenebilir kılıyor.
henüz 13 bölüm çekilmiş olan bilim-kurgu tarzındaki dizi. insanlar kontrol etme- manipüle etme konusu işleniyor.
(bkz: amerikan dizilerinin istisnasız tutması)*
iptal edilmiş dizidir.
değişik konusu ve oyuncuları ile ilgimi çekmiş ilk beş bölümü izledikten sonra hiç de güzel bir dizi olmadığı kanaatini getirdiğim yapım. başroldeki eliza dushku dan tru calling performansı bekledim. ama olmadı yapamamışlar, saçmalık ve farklılık yapalım demekten fazla ileri gidilememiş.
insanlarin beyninin programlanabildigi, zengin insanin istedigi fantaziye kavisabilecegi sirkettir. Dizide enteresan beyin yapisi yuzunden daha onceden programlandigi karakterlerin silinemedigi echo ve onun gelisimini gormekteyiz. 2. sezon itibariyle manyaklasan dizi 2010 itibariyle iptal edilmistir...
Hakkında yazılan entry sayısını görünce şaşırdığım dizidir.

Eliza Dushku'nun gelişen harika oyunculuğunu gözlemleyebildiğimiz, insanların belirli bir süreyle hafızalarının silinip yerine başka kimlikler yüklenmesiyle kişilerin özel isteklerini gerçekleştirmesi gibi bir konusu vardır. Özellikle 2. sezonda inanılmaz bir şekle bürünmüş ve dünyanın bu sistem yüzünden yerle bir olduğunu anlatmıştır.

izlenmesi gereken dizilerden biridir.
bir türlü tempoyu tutturamamış, bir bölüm mükemmelken bazı bölümlerde aşırı sıkıcı olan dizidir. ancak S01E13: Epitaph One ve S02E13: Epitaph Two: Return bölümlerinde öyle bir coşar ki sırf o bölümler için bile izlenebilir.