bugün

Ne zaman 3 TL den aşağı göreceğiz . Bütün elektronik eşyaların fiyatları uçtu .
"birilerinin banka hesapları şişip g.tleri iyice kocaman olunca" cevabına sahip sorudur. bana en başından beri doların bu kadar artması normal gelmiyor. birileri fetodur dış mihraklardır diye zırvalıyor ama hiç zannetmiyorum. dış mihraklardan ziyade iç mihraklar stokladıkları milyon milyon dolarlar üzerinden iyi bir kar ettiler sanki. o dolarlar fahiş fiyattan elden çıkartıldı veya çıkartılacak ondan sonra bir süre geçtikten sonra dolar eski haline yaklaşır sanki.

belki saçma belki aşırı bir komplo teorisi ancak kimse "olmaz lan öyle" diyemez eminim. psikolojimizi bozdular yıllar içerisinde ayağımız taşa takılıp düşsek şüpheye kapılır olduk yapılan saçma sapan işlerden dolayı..
(bkz: ekonominin düzeleceğine inanmak)
merakla bekliyoruz.
2017 de açılmış başlık.
muhalefet başkalarının uşaklığını bırakıp devletin yanında yer alınca.
biz göremeyeceğiz valla.
Dolar hakkında spekülasyon yapmak artık suç kapsamına alındı savcılık soruşturma açıyor. Yani ölçülü yazın.
yeter kardeşim ya.
Ayağı takılınca.
israfil sur'a üfleyecek ve ondan sonra şaaaak! Düşecek.
bir ülkede bankalar özel sektörden daha çok kar ediyor ise o ülkede dolar aksine sürekli yükselir.
düştükçe kaldırıyoruz.
çok beklenen olacaktır. öncelikle ekonomi modelinin değişmesi lazım.
asla düşmeyecek.

Hep yukarı gidecek. Tl'ye güvenenler hep dayak yiyecek.

Dayak yedikçe herkes TL'ye sırt çevirecek. Sırt çevirildikçe TL daha da düşecek.

Reel kur tahminim 15 = Dolar/TL
görsel
düşenin dostu olmaz.
Sol framede düzenli şekilde ülkede iyi şeyler oluyor diye düşüneceğimiz başlıklar gördüğümüzde.

Şimdi bi bakalım doların düşmesi için bir neden var mı?
Dolar yükselmiyor, türk lirası değer kaybediyor. Üretip, satmadan da hiçbir şey değişmeyecek.
18 senede mevcutları satıp, yerine yeni fabrikalar kurmazsan olacağı budur. Dış güçler değil sebep, iç güçler iç iç.
"istikbalde dahi seni bu hazineden mahrum bırakmak isteyecek dahili ve harici bedhahların olacaktır"
bakın arkadaşlar amerika rusya çin veya müdavimleri başka bir ülkenin ekonomisiyle oynayamaz amerika türkiyenin ekonomisiyle oynayamaz. amerikadan arkadaşlar türkiyedeki fabrikalara gelip durun çalışmayın çalışanı vururuz derse o zaman derim ki dış güçler var insanların elinden işlerini alıp çalışmalarını önlüyor bu yüzden üretim yapamıyoruz ve dolar yükseliyor. ha ne olur amerika üretim yaparsa dolar yükselir almanya üretim yaparsa euro değer kazanır yükselir bunu bizim kahvedeki koyu akp li komplo teorici dayılar anlamaz onlar için sadece aslı astarı olmayan dış güçler vardır.

hadi bakalım bir manat 4,5 tl o zaman can kardeşlerimiz azerbaycan türkleride dış güç onuda kabullenmen gerekiyor.

ha birde bunu oturup anlattığın zaman terörist oluyorsun aynen sizin benim hakkımda ne düşündüğünüz önemli değil bundan 20 sene önce terörist kavramı sadece askerimize polisimize kurşun sıkan orospu çocukları için kullanılırdı şimdi özelden genele yayıldı görüyorum herkes "vadan hayini, fedöcü, terörüst" gibi lakapları ağzına pelensek yapmış tuttuğu parti kazanıncada "goydukmu" ben seni görürüm 2 yıl sonra götündeki donuda aldıklarında kim kime koymuş anlarız vasıfsız pezevenkler sorsam bu ülke için ne yaptın çoğuda memur kesim olduğu için utanmadan sıkılmadan dairede boş boş işlerle uğraştığını anlatacak.
2023 de herhalde.