bugün

hastasını sevmeyen doktoru nasıl sevebilirsinki.
hastalarına iyi davranmamaları ve yüzüne bakmadan konuşmaları.
Mide ağrısından kıvranarak acil servise kaldırılırsın birsürü tetkikten sonra hemşireye söylediği 5 harften sonra nefret edersin kıçına o lavmanı soktukları an dünyanın en güzel küfürleri dilinden uçuverir doktora saldırmak istersin ama mide ağrın müsade etmez.
(bkz: iğne)
kıskanmak.

eğri oturup doğru verelim şimdi. doktorlar karizmatik, para kazanıyor ve bilgililer. (ak doktorlar hariç)

yani kız arkadaşınlasın ve doktor bir arkadaşınla karşılaştın. kız arkadaşın böyle dikkatlice süzer o doktoru.

peşin edit: doktorum evet.
doktorların karizmatik değil de daha çok çirkin ve kel oldukalrını düşünürsek evet sevilmezler.
Diğer sağlık personelindeki egonun 100'de biri olmamasına rağmen, bir kaç istisna dışında hepsi özel hayatından fedakarlık edip olmayacak paraya olmayacak riskte görevleri sırtlandıkları için nankör hasta tutumu. Başka bir sebep bulamıyor insan ki nadiren böyle hasta yakınları ile karşılaşıyor insan. Aksine serviste, poliklinikte hastalar gayet saygılı gayet cana yakınlar ve doktorlara hürmet ediyorlar. Kedinin ulaşamadığı ciğere mundar demesi bu. Ne olursa olsun onlar bizi sevmese de sevse de sağlıkları için, ömürlerini, sevdikleriyle geçirecekleri günleri bir gün artırabilsek bile bizim için büyük mutluluk kaynağı.
google.

doktora ilk gittiğimde bende borderline var sanırım öfke kontrolü terk edilme korkusu kendime zarar verme eğilimi googledan baktım dedim.

dövmediği kaldı amk internetten bakıp geliyorsunuz biz zaten boşuna 10 yıl okuyoruz küçük bey

tıp 10 değildi ya sınıfta mı kaldın

götsün oğlum sen

ağzını topla doktor s..kerm
Yazın her Allah'ın günü show tv yayınlaması yüzünden. Bi bitmedi bu dizi!
çalıştıkları yerden dolayı sevilmezler.
bazı doktorların karşısında ki insanı kendinden daha aşağıda görmesi , cahil anlamaz zannederek bazen sorulara bile cevap vermemesi , yine bazılarının adamına göre kıyafete göre muamele yapması , mahkeme duvarı suratları.
Hipokrat yasasaydi ozelikle Turkiye'deki bircok doktorun yuzune tukururdu. Uzun uzadiya cok seyler yazabilir, hatta bunu uzun bir makaleye de donusturebilirim. Ama kisa tutup sadece birkac ornek vermekle yetinecegim. Ilki gecen sene kiz arkadasimin teyzesini sisli etfal hastanesi'nde beklemesi ile ilgili. Kiz arkadasimla surekli konusmaya calisip, telefon numarasi isteyip, akabinde gidip teyzesinden acik acik evlenmek istedigini soylemesidir. Hayir cevabina ragmen de surekli kiz arkadasimin etrafinda dolanmis adeta gelin beni dovun diye bagrinmistir. Ikinci olay ise, daha bir ay oncesine ait. Yine kiz arkadasim, bu yenisi, hastanede ablasina nobet dururken orta yasli bir doktor geliyor, surekli ilgi alaka, sonra da telefon istiyor. Hastane disina kadar kiz arkadasimi takip ediyor, numara istiyor. Kiz arkadasim sevgilisi oldugunu soylediginde kendisi ben de evliyim diyebiliyor. Ve evliliginin ne kadar kotu gittigini, arada konusmak istedigini dile getiriyor. Inanilir gibi degil yani. 2 sene once hemsire olan bir sevgilim vardi, o da doktorlarin kendilerine orospu gibi baktiklarini, surekli eve cagirdiklarini demisti. Yani kisaca, erkek doktorlarda ciddi sekilde problem var. Bu insanlarin tedavi edilmesi gerekmektedir.

Edit 1: mesaj kutumun bircok kisi tarafindan yesillenmesine neden olan ilgili entry'm icin sunu diyebilirim. Bu sadece son bir bucuk yilda farkli zamanlarda 3 ayri kiz arkadasimin basina gelen olaylardandir. Erkek doktorlarin bazilarinda ciddi sekilde sorun vardir. Hipokrat yemininin duzenli olarak hatirlatilmasi gerekmektedir. Hastaya hasta gozuyle bakilmasini istemek neden bazi arkadaslari rahatsiz etti anlamis degilim. Ha umarim sizin de basiniza gelir de anlarsiniz daha iyi.
Çoğunun kibirli olması.
Hastanın yüzüne bakmadan tanı koyup ilaç yazması.

Böyle olmayanları tenzih ederim.
çoğunun mesleklerinin karakterlerinin önüne geçmesi.
genelleme yapmayalım işini süper yapanlara laf yok...
istisnalar olmakla birlikte, hastayı para kaynağı olarak gören kibirli kişiler olmalarıdır.

Sadece altına jip çekmek ve lüks dairede oturmak için doktor olan adama ben nasıl güvenirim?

Fen liseli biri olarak, ne sadist ruhlu kişiler tanıdım şimdi tıpta okuyorlar.

Beni; amacı gerçekten hastaların derdine derman olmak olan, idealist, parayı ikinci plana atabilen, karşısındakini küçük görmeyen, gerçek doktorlara emanet edin!
içte kalan doktor olamamışlık hissi.
Dünyanın en bencil insanları sıralamasında ilk 3'te oldukları yazılan insanlardır. Paragöz olmaları, zengin fakir hasta ayrımı yapmaları, ameliyatsız tedavi yöntemi varken hastanın bilinçsizliğnden istifade edip ameliyata karar vermeleri ve bu yöntemle ortağı olduğu veya komisyon aldıkları hastaneye para kazandırmaları.
rapor vermiyo ibneler.
Çok Para alıyorlar lan. 15 20 dakika kaşıyorlar 200 240 lirayı öpüyorlar.
Aslında sadece doktor değil sağlık çalışanlarınıda kapsayacak nedenlerdir.

Eski kız arkadaşım radyoloji teknikeriydi. Bir gün nöbetine çağırdı gittim ve orada onun insanlara davranışını görünce çok yanlış bir insanla birlikte olduğumu farkettim. Acile 7-8 yaşlarında bir çocuk gelmişti düşmüş ayağında sıkıntı vardı ve çok ağlıyordu bende şebeklik yapıp çocuğu eğlendirmeye çalışıyordum, korkmuş çocuğa daha çok bağırıp daha çok korkuttu. "Sebebi neydi ki" diyemedim ya la. Gelen her hastaya istisnasız bok gibi davrandı hem kendi hem arkadaşları. Bunların oradaki her bekar doktor her bekar hemşire, teknisyen tekniker allah ne verdiyse yazıyordu leş bir ortam vardı.

Ev arkadaşım bir hastanede acil veznesinde calışıyordu. 24 saat çalışıp 72 saat izinliydi. Arasıra yanına gittiğimizde o leş ortamı gördükten sonra hastane ortamında karımı bacımı anamı yalnız bırakmam arkadaş. Kova yapan hemşire hastabakıcı memur görmüştüm aq. Kimin eli kimin bilmem neresinde belli değildi lan. Hani marjinal bizdik diye koşarak uzaklaştım.

Doktor konusuna gelince, yıllar önce kuzenimde bir rahatsızlık peydah oldu. Önce hafif topallamaya başladı bi kaç gün sonra dili uyuşmaya ve konuşma bozukluğu bi kaç gün sonrada görme kaybı. Apar topar okmeydanı eğitim araştırmaya sevk edildik gün geçtikçe daha kötü oluyordu artık hiç yürüyemiyo ve konuşamıyordu dönüşümlü olarak refakatçı kalıyorduk. O gün kardeşi refakatçıydı kuzen fenalaşmış kardeşi nöbetçi doktorun kapısına gidiyor kapı kilitli içerde tv sesi. Bu sesleniyor doktorda tamam gelirim diyor, 10 dakika sonra tekrar gidiyor yine aynı 10 dakika sonra tekrar. 4. gidişte kuzen kapıyı kırıp doktoru çıkarıyor. Çünkü abisinin burnundan ve kulağından kan geliyor.

Eminim bir çoğumuz bu ve buna benzer olaylar yaşamışızdır veya yaşayan tanıdıklarımız vardır. Bu sevilmeme boşuna değil. Yalnız şu şikayet hattı etkili oldu biraz olsun çekidüzen verdiler kendilerine.

Not: işini özveriyle yapan, tüm yoğunluk, uzun nöbetlere rağmen önce insan olan ve önce insan diyen tüm sağlık çalışanlarını ayrı tutarım onların sayesinde bu sistem ayakta duruyor sağolsunlar varolsunlar.
isterse böbürlensin isterse kibirlensin o kadar yıl okumuşsun boru mu? Hiçbiri sorun değil. Sadece ve sadece işi sikinin ucunda yapmasını. Hastayı biraz önemsesin mesleki sorumluluğunu bilsin. Öyle muayenehaneyi yarım saat terkedip hasta beklerse iline beklemezse sikime zihniyetin de olmasın.
'Doktorları sevmeme nedenleri' diye başlık açmanın nedenleri:Neden Doktorluk
Doktorları sevmezsiniz çünkü hata yapılınca sağlık söz konusu olduğu için tahammül edilmez.
Doktorları sevmezsiniz çünkü gittiğiniz zaman çoğunlukla yorgun olurlar nedeni çok hasta bakmak ve bişey kaçırmamaya çalışırken bi yandan beyni yanarken yetmeyen dakikalar için sinirlenmek.
Çünkü Doktor fazla para alır ve bu parayı alan adamdan beklenti üst seviyedir.
Çünkü size rapor vermeli istenen ilacı reçeteye yazmalıdır.
Çünkü bu aldığı para için sizin nazınızı çekmelidir(!).
Sonuçta tek hastası sizsiniz adam 6 sene okumadı üstüne binlerce kişiye şifa dağıtmadı üstüne üstük O kimki benim verdiğim vergilerler sgk primleriyle besleniyorsun felsefeside derinlere işlenmiştir.
Doktorları sevmiyorsunuz çünkü ;
36 saat nöbet tutuyorlar ve her zaman size gülümsemek zorundalar,hastayı dinlemek icin zaman ayirmaya çalışırlarsa kapıdaki adeta savasa gelmis hastalar tarafından ikide bir benim muayenem 10.30da geldim haberiniz olsun tarzi taciz ediliyorlar.Icerde hasta var denilmesine rağmen ama ben uzaktan geldim diye kapiyi kapatmamakta israrli hasta tarafindan saygisizca konusmalara maruz kaliyorlar.Disarda hasta var daha seri olayim dediklerinde de doktor beni başından savdi diye yargilaniyorlar.Oysa hastalar bilmiyorlar ki verilen süreyi doktorlar belirlemiyor veya biliyorlar ama unutuyorlar. Kronik hastalığı kullanmasi gereken ilaci olmadığı halde bu ilacı yaz diye doktora gidilmeyecegini bilmeyen hastalara laf anlatmakla ugrasiyorlar.Her birinizin getirdigi mikrobu kapma riskiyle karsi karsiyalar. Kimisi hastalarina mudahale ederken hepatit,aids gibi hastaliklari kapiyorlar.Hastası grip olmus oradaki en acil vakanin izniyle ilerde kalp krizi geciren hastaya kosuyorlar. Tabi izinsiz gitmislerse donuste hakettikleri dayagi yiyorlar. Oysa sevgili hastalar yaşamı tehdit eden durumlar haric doktorların isterlerse hastayı reddetme hakkinin olduğunu bilmiyorlar. Bir doktor sizin iddia ettiğiniz kadar kötü bile olsa kendini riske atacak bir şey yapmaz dolayisiyla hicbir doktorun amaci hastayi magdur etmek vs degildir hastayi sevse de sevmese de gereken mudahaleyi yapar. Gerekirse durumu olmayan hasta icin baska doktorlarla görüşür onun bir an önce tedavi olmasini da sağlar. Siz disardan oturmus doktorlar cok kazaniyor dayağı hakediyorlar deyip aksam evinizde maçınızı izlerken gayet keyiflisiniz fakat o izlediğiniz futbolcular dünyanın parasini kazaniyor.Can kurtarmiyorlar tek kurtardiklari sey kendi sağlıkları sonra aldiklari paralarla karilarina rengarenk arabalar aliyorlar ve siz bu meslegi yapanlari ölümüne seviyorsunuz. O övdügünüz Amerikada parasi olmayan hasta kapinin önünde ölse dahi tedavi alamiyor.Burada ise hastanin cebinden 5 kurus fazla çıkmasın diye islemler yapılıyor tabi siz bunlari da görmüyorsunuz. Neymis cok nadir tanıdığınız iyi doktorlar varmış çünkü siz bütün doktorları denetlediniz ve en son karara vardiniz doktorlar arasından tek tük iyiler çıkıyor. Bu kadar kötü kalpli olmayın bir mesleği de bu kadar karalamayın. Her meslekte kötüler olur. Tıpkı bankacida, eczacida, öğretmende,hemsirede,serbest meslekle ugrasanda, poliste,avukatta olduğu gibi. Ama şunu unutmayın dünyanın en kutsal mesleği doktorluktur sonra da öğretmenlik gelir kabul etseniz de etmeseniz de bu böyledir. Son olarak burada doktorlara laf atan yazarlari kendi islerinde degerlendirme sistemi olsa 10 üzerinden kendileri kac alirdi cok merak ediyorum.
Salak olmanız.