bugün

scrubs dan ziyade e.r. den esinlenilmiş olduğunu düşündüğüm, her ne kadar yerden yere vurulsa da, organ bağışının önemini vurgulamasıyla bile sırf bu yüzden taktir edilmesi gereken dizi. kurtlar vadisi gibi iyi oyunculuk kötü mesajlar vereceğine, bunlar gibi vasat oyunculuk doğru mesajlar verilen diziler izlense de insanlar dizilerden birşeyler öğrenebilse keşke.
izlerken içeriye giren erkek kardeşe dizide aysun kayacı nın doktoru oynadığı söylendiğinde "imkansız" yorumuyla beraber kahkahalarıda beraberinde getirmiş olan dizi. doktor ela tipide ayrıca fazla itici cümleler kurmaktadır. gerçek hayatta bir tane bile arkadaş edinemez bu tip. ev arkadaşı ararken aday kızlara rock mı hıp hop mı sorusunu yonlendırdikten sonra kızlardan biri rock digeri hip hop demistir. doktor ela da kızlara hiç bir şey söylemeden arkasına dönüp yürümeye başlamıştır. sol kroşeliktir.
ameliyat sahneleri çok dandik olan dizidir...
kutsi'nin (ilk denemesi olmasına rağmen), mehmet aslan'dan (binlerce dizi, tv programı denemesine rağmen) 1000 kat daha iyi oynadığı dizidir..
kutsi yi doktor rolünde gördükten sonra, "demek ki nip/tuck taki christian troy u kutsi ye benzeten sadece biz değilmişiz" diye düşündüren grey's anatomy nin türkçe versiyonu.
dizi müziklerini diziden ayrı olarak dinletseniz yüz kişiden doksanının polisiye dizi kanısına varacağı kanısında olduğum yalan dizi. böngül böngül gözleri olan iki kişiyi bakışırken görmek de komedi bence. y* *
şimdi bu ne dizisi?

bir de herkesin bir numarası var. biri çok duyarlı, biri havalı, biri modellik yapmış, birisi vurdum duymaz... ula hiç mi düz insan olmaz o kadar kişinin içinde.
eskişehirde üzerinde mağazaları ve yollarında alımlı bayanların yürüdüğü bir yolu olan caddenin adıdır.
(bkz: robotlar)
http://www.televizyoneles...m/greys-anatomy-doktorlar

orjinali ile yüzeysel bir kıyaslama.
bir doktor olarak 1 bölümünü zorunlu izlemenize rağmen oynayanların ne okumun doktoru olduğunu anlamadığınız, 99 oktan bir dizi.
grey's anatomy çakması dizi. dialoglar bile birebir aynı olduğundan, yer yer sinir bozar. ama haklarını yemeyelim, azıcık yaratıcılık tohumları görülebilir, sadece türk örf ve adetlerine uymayacağı düşünülen yerlerde.. ama olsun bu da bişeydir.

aslı şöyle:

meredith:-don't look at me like that!
drSheperd :-how?
meredith:-like you see me naked!

çakması da bu:

bayık bakışlı kadın doktor:-bana öyle bakma!
kutsi:-nasıl?
bayık bakışlı kadın doktor:-öyle işte! *
grey s anatomy gibi renkli karakterleri ve ince espri anlayışını barındırmayan yerli dizi.
doktorlardan nefret edilesi dizi. amerikalıların yıllar önce yaptığı dizinin türk versiyonudur. velakin onları ne kadar geriden takip ettiğimizi anladiğimiz dizidir. velakin ne dizilerimiz, ne sinemamiz bu gidişle gelişmeyecektir. hala taklitcilikte sınır tanımamaktayız.
(bkz: acil servis)
doktor hanım kızımız(peki peki anladık!sen neymissin be abla karakteri): Bana oyle bakmaaaa...

erkek doktor (ki kendisi ana karakterlerimizden) : Nasıl?

doktor hanım kızımız ( acıkliyim hemen canım benim ) : Boyleeeeeee..

kamera once gozlere, sonra dudaklara ve sonra yine gozlere odaklanır..dudaga tekrar gecemeden asansorun kapısı acılır..

Gerçekçiliğin doruklarında bir senaryo, parmak ısırtan oyunculuklar..

Bir dizinin devam etmesi reyting alması anlamına geldiğine gore, hala ısrarla izleyenlerin olduğu " science fiction " !
gayet pembe bir dizidir. oyuncuların hemen hemen hepsi manken, şarkıcı tayfasındandır. * *. konu aşk ve meşktir*.

sıfır olan oyunculuğa gelirsek; tiplerin çoğu ne kadar manken kıvamında olsa da, böylelikle göze hitap edecekleri düşünülmüşse de, rol yapabilmek için kasım kasım kasılan ifadeleri bütün estetiği yerle bir etmiş, yerini görüntü kirliliğine bırakmıştır.
bu hafta verilecek final bölümünün kısa görüntülerine göre; ameliyat masasındaki adamın gögüs kafesi içinde patlamamıs roket olan dizidir. görüntüleri izleyince şok olmuş durumda idim. işin garip yanı askeriye de olayın içine giriyor ve "bu ameliyatı durdurmanız gerekiyor" tarzında bir replik var ortada.

final sahnesinde ise roket bir adamın elinde patlıyor. kurtlar vadisini aratmayacak bir sezon finaline sahne olan, bu makara diziyi kacırmayın derim.

allahım ne günlere kaldık yahu !
--spoiler--
sezon finalinde patlayan şey kutsinin çıkardığı son albümdür.
--spoiler--
insanın nip/tuck'tan da soğumasına neden olan dizi. ama bunların hepsi bazı teenage kesimin kutsi'yi julian mcmahon'a(nip/tuck'ta dr.christian troy) benzetmesi yüzünden oluyor. ondan sonra bu adam da havalara girdi tabii.. eminim aynanın karşısına geçip de "lan aynı da krisçın troy'um, benim de doktorlu moktorlu bi dizim olmalı" demişliği vardır.. bu benzerlik, internetten sonra, beyaz show gibi platformlarda da duymayan kesime ilan edildi.. ardından da teklif geldi muhtemelen.. ama bizim yapımcılar -ya da her kim ilgileniyosa oyuncu seçmeleriyle- anlamıyor ki.. grey's anatomy, nip/tuck, scrubs (e hadi er'ı da alalım) gibi dizileri tercih edenler, bu tip kolpalıkları kaale bile almaz.
burdan bu sinirle ben şunu da derim; ülkemin sevgili film/dizi endüstrisi çalışanlarının para içinde yüzseler bile üç kuruşa malettikleri masrafsız üstelik bayat sosyal/toplumsal yaraları kanatan yapımları güncelleyip güncelleyip durduğu, olmadı reflekse dayalı iki efekt-o da yersen- kullanıp korku filmi diye önüme sunduğu, daha olmadı "biz en iyi komedi yapıyoruz onu yapalım yine, aha bu da komik adam zaten" şeklinde düşünüp, 'düş'ünü genişletmediği sürece ben amerikan kültür emperyalizminin ağlarında kalmayı bizzat tercih ederim zaten!..
hiç izlemedim ama duyduğumda er kopyası olarak düşünmüştüm. ama herkes başka bişeye benzetmiş. izleyerek gerçekten hangisine benzediğini kesin söyleyebilecek biri var mıdır acaba?**
reklamlarında görülen bir sahnesi beni benden almıştır. ekranda bir adet röntgen filmi mevcut ki manzara akıllara zarar adamın sol ciğerinde roket var. ulan o roket oraya nasıl girer hadi adam roket kaçakçısı * onu nasıl soktu oraya birde ilginç yanı roket patlamamış çok panik yapılmış. ulen bi roket mermisini ateşlemek için kaç tane takım taklavata ihtiyaç var hiç mi bilen yok. neyse bunu da geçtim de o roket o adamın ciğerine nasıl girdi onu anlamadım.
hastanın içine giren roketin sadece bir askerin elinde bebek taşır gibi dışarı çıkarılmasıyla dünyayı kurtaran adamı gölgede bırakan filmidir.
roketin zaten bünyeye girip , patlamaması bir facia iken üstüne birde bu şekilde olay yerinden uzaklaştırılmaya çalışılması hangi beynin ürünüdür merak ederim.
roketin çıktığı ciğerden , yada patladığı elden hayır gelecek midir?
nip/tuck daki ruj sahnesininin on bin kat daha iğrencini yaparak ekran başında insanı sinir eden taklitçiliğin yüzsüzlüğün sınırlarını zorlayan iğrenç dizi.
senaryosu birebir grey's anatomy den kopyalanmış olduğu için, roket olayını da onlara* sormak gerekmektedir, aynı hikaye onda da kullanılmıştır.
dizi ne kadar grey s anatomy taklidi olsa da çoğu bölümler birbirinin aynı zaten, yeni sezonda arslan isminde bir estetik cerrah katılmış diziye, christian troy çakması olmış tam... tavırlar, hareketler, bu diziyi izleyenden de estetik cerrahları hergün bir kadınla beraber zanneder.
gogusleri sicak havalarda isilik veya pişik olmasin diye 75 yasindaki bir kadin hastanin memelerini dizlerinden karnina dogru kaldirma isleminin yapilacagi bir acaip dizi. ameliyati cakma troy yapacak. o ameliyata girmek istiyorum ben suat tımam mıaa?