bugün

işini yapmayınca babasından dayak yiyenlerin işlerinin yapılmadığını düşündükleri anda başvurdukları yöntem.
orospu çocuklarının yapacağı bir şeydir. doktorlar her ne kadar da çileden çıkarıcı hareketler sergileyebilseler de, onlarla tartışmak gerekmektedir. gerekirse dilekçe yazılır, kişi şikayet edilir. ama dövmek nedir? orospu çocukluğudur. demek ki gücün yetiyor ki dövüyorsun. gel bir de beni döv bakalım. yapabiliyor musun?
Yapılmaması gerekendir. Akşama kadar onlarca insanla uğraşmak kolay değil. Hoşa gidilmeyen bir hareketi olur ise kendisi uyarılabilir veyahut şikayet edilebilir.
tıp fakültesinde ki öğrencileri dövüş sporlarına yönlendiren olay..
bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum diyen hazreti aliyi sadece şii düşmanlığında hatırlayan insanımsı olmaktan kaynaklanır.
Yurdum insanı tarafından hobi olarak yapılan eylem.
Kim ne derse desin doktorların hak ettiği durumdur. Sebebi basit.... O iğrenç kibirleri.
Ben ki sineği öldürmemek için elimden geleni yapan adamım. Beni bile kızdırabiliyorsa bu doktorlar sıradan insanlar her türlü doktora dalar bence. Ne kadar haklılar bilemem ama bu tavırla daha çok dayak yerler. Ben hastalığımı anlatıyorum. iyi ameliyat olursun biter falan gibi böle gel de puan kazanalım, para kazanalım tavrı. Ulan anasını siktiğim piçi o neşterle götünü keserim amcık. Duygusuz papağan. Her boku ezberledin diye adam mı oldum. Önce insanlık öğren lan.
Öyle kolay değildir aslında. Ancak malumunuz medya nasıl lanse ediyorsa öyle görülüyor. Misal biri gelip doktora fiziki bir müdahalede bulunursa, doktorun aynı şekilde cevap verme lüksü yok. Çünkü doktor saldırgana karşılık verirse, istediği kadar haklı olsun, dünyanın en haksız, en günahkar insanı ilan edilir.

Zaten gözü dönmüş saldırgan, yalan söylemekten çekinmez, ilkin o dövdü ben kendimi korudum iftirasını atmayı da bilir.

Doktor ersin arslan'ı hiç unutmadık. onun bunun çocuğu biri tarafından şehit edilen kardeşimiz. Fakir bir aile çocuğu olarak okuyıp, tırnaklarını kazıya kazıya, dünyanın çilesini çekerek doktor olan abimiz. Evlenip de 3 aylık çocucuğu varken, tinerci biri tarafından sırf eceli gelmiş dedesinin aylık maaşını alamıyor diye canice katledilmişti.

Çok sonra öğrendikki hastane sağlık ekibi bile, bu caninin hastasıyla, ailesinden daha çok ilgilenmiş. Herifler hastalarını hastaneye bırakıp gitmişler malesef.

Evet Katılıyorum gerçekten şeref yoksunu doktorlar vardır. Buna az şahit olmadım. Ancak şu da bir gerçek ki insanlar da doktorları kullanmayı bir adet haline getirmiş. Sahte okul raporu, ilaç yazdırma bahaneleri gibi bir sürü sebebi buna ekleyebiliriz.
bir de hastalık hastası sırf ilaç yazdırmak için doktor doktor dolaşıp, insana dünyayı dar eden hastalar vardır.

Gerçekten çok iyi doktorlar da vardır. Günde 60 70 hastaya bakmak öyle kolay değil. Her biri ayrı ayrı özel ilgi isteyen hastalar bunlar.

bir akrabanızın yanında sadece 1 gün durma şansınız varsa, ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.
doğru olmayan bir davranış olmakla birlikde bazı doktorların dayağı hak ettiği doğrudur.
yüksek ıq meslekleri: kamu yöneticisi 105 , öğretmen : 108, bilgisayar müh: 111 , bilim adamı: 112 , avukat: 114 , profesör: 116 ; doktor : 118 . bu normal 6 yıllık fakülte eğitimi alan doktor ıq su. uzman olduğu an 130 dan başlıyor.

doktor olmak zor iştir. hiç bir şeye benzemez. hata kabul etmez. bu nedenle genelde objektif olmak zorundadır. senin ameliyat olman gerekiyorsa onu söyler. ( ha gidip bir kaç doktora daha sorarsın hiç bir şey olmamış gibi kontrolünü sağlarsın ) eğer bu ülkede herkes işini doktor gibi yapsaydı şimdi mars ta kolonileşmiştik. tabi yurdum insanı küçük çıkarlar peşinde olduğu için bunu anlayamaz. ( söylediklerim tıbbi etiğe uygun davranmayan doktorları kapsamamaktadır)
1 yıl önce başıma gelen olay. şahsı şikayet ettim ve 180 gün adli para cezası kitlendi mahkemede. 5 yıl bir nane yemezse işleme sokulmayacak ceza. dayak yediğim gün, polis merkezinden çıktıktan sonra akşam çarşıda karşılaştık herifle. şükür ki hala yaşıyorum.
Son yılların modası. inşaallah bu modaya uymak zorunda kalmayız.
Tamamen cahilliktir. Kim bilir yarın hayatın tamamen onun parmaklarının ucunda olabilir.
Bir gün banada yapılmıştı bu terbiyesizlik. keşke haksız olsaydımda öyle darp edilseydim bari *
anayasada dr ları koruyan madde de yok ya ne diyeyim yani..
Olmaması gereken bir şeydir. Keşke hiç olmasa. Evet.
ciddi manada doktorlara sempati duyan, onlara saygı duyan, seven biriyim.
aynı zamanda ciddi manada sinir katsayısı yüksek biriyim.
ama bir kurumda çalışıp,sırf onlara muhtacız diye,ukalalık yapan, istediği gibi davranma hakkını kendinde gören ve karşındakini eğitimsiz sanıp en iyi ben bilirim şeklinde davranan, sırf para almak için hasta olmayan insanlar, çocukları ameliyat eden doktorlar dayağı hak ediyor.
hem de ıslak odunla.
(bkz: beyaz kod)
hayatta 1 kez yapılması gereken şeylerdendir. ben yapmadım ama yapacağım.
akdeniz tıp möroloji bölümünü bi elden geçiresim var. saygı falan duymuyorum. baya baya gel beni döv diyenler var amk.
bahsettiğiniz gibi ukala ,istediği gibi davranan ,karşındakini bilgisiz sayan davranış kalıpları, karakter özellikleridir.
mesleğin tüm bireylerinde var olması durumu, söz konusu olamaz.
şahsın gerçek kişiliğinin ,mesleki hayatına yansımış boyutunu göstermektedir.
öss puanlama sistemi sonucunda meslek tercihinde ,kişilik özellikleri değil ,aldığı puan varsayılarak yerleştirme yapıldığı için ,tüm doktorların mülayim ,güler yüzlü ,sevecen insanlardan seçilmiş olmasını beklemek yanlış olur.
nasıl ki öğretmenler,avukatlar,itfaiyeciler vs. içinde de her türlü kişilik ve karakterde insan varsa doktorlar arasında da olması pek doğaldır.
ukala doktoru çekilmez kılansa uğraştığı insanların, hasta olması ,acı çekiyor olmaları ve bunun neticesinde tolerans düzeyinin minimalize olmuş olamasından kaynaklanmaktadır.
bir itfayiyecinin ,yangın yerinde herkes bu işi ben en iyi yaparım ,siz ne anlarsınız ,çekilin burdan demesi gibi doktorunda mesleki öz güveninin olması gayet normaldir.
ayrıca devletin bir hasta için doktora ayırdığı sürenin üç dört dakika ile sınırlı olduğunu var sayarsak, doktorun her gelen hastaya kucak acıp ,her derdini has-bihal edip ,uygun tam bir muayene yapmasını beklemek yanlış olur. bu tarz bi muayene ancak özel hastanelerin bünyesinde hayat bulabilmektedir ki, bu da işin ucunda para olduğu için gerçekleşmektedir..
olaya her iki tarafınd,a empati gözü ile bakıp ,daha insani bir davranış boyutunu geliştirilmesi ihtiyaç arz etmektedir.
doktor dövmek yada hastayı siklememek ,olayın çözümüne değil ,daha da çetrefillenmesine sebeb olacaktır.
unutmayalım ki ,insanı yaşatan ve hayatı anlamlı kılmaya çalışan tüm meslekler gibi ;hekimlikte ,kutsal bir meslektir..
klasikleşmiş utanç.

- iki tane de Sandoz yaz bizim oğlan seviyor
- ?!?
- YAZ LAN!!!

https://www.youtube.com/watch?v=lMrza0AhIYo
faizin insanda sabır bırakmaması ile başlayan sorunların dayağa hatta ölüme dönüştüğü şiddetler silsilesidir.

faizin en küçüğüne bulaşmak bile insana kabe yolunda annesi ile 70 sefer zina yapma günahı veriyorsa, gerisini siz düşünün. başımıza taş yağmadığı hergün için şükredin. bu kadar nankörlük yeter bence, artık ayılma zamanı.

peki yatacak yerimiz var mı? vallahi yok
Doktor yuzunuze gulerek babanzin kemoterapisinin baslamasi icin gerekli evragi gondermeyi unutalu 1 ay olmus dedi zaman dovmeyi birak olene kafar surunduresiniz geliyor.
Kro adamdan ne beklenir? Aynısını kendi işinde ona yapsalar kesinlikle o işe bir taş koyar. Örneğin bir lastikçi ise işini sağlam yapmayıp size takla attıra bilir. Allah tan ki hekimler okumuş kültürlü insanlar. Yemin olsun o hekimleri dövenler hekim olsalar ve dayak yeseler faillerinden tetkikleri gizleyerek intikam alır lardı çünki cahil adamın tepkisi ve hak arama şekli sadece şiddet tir. Malesef yurdumuz insanlarının büyük bölümü böyledir.