bugün

(bkz: #6565023)
--spoiler--
uludağ sözlük bile çok azgın
--spoiler--
sol frame'den izlenmeye devam edilebilir. teşekkürler sol frame.
sayesinde "oha neler oluyo lan" dediğim türkiye'nin medya kralından sonra gelen en iyi show programı. "neden oha neler oluyo lan" dediğime gelirsek; okan nasıl gaz vermişse yazarlarımıza, hem bu başlıkta, hemde okan bayülgen başlığında sevgi sözcüklerinden ve yağdan geçilmediğini göstermiştir. zaten acun vakasıda var böyle.. neyse lan ben bi şey demiyorum.

ayrıca, bu nasıl bir yaşam tarzıdır ki televizyondan duyduğunu anında sözlüğe aktarmanın manası nedir. televizyon açık laptop kucağımda sözlüğe bakıyorum. tv'den gelen sözü 5 sn sonra sözlükte okuyorum. zor zanaat olsa gerek, hızınıza hayran kaldım.
Yeşim salkım insanının ısrarla okan bayülgen sataştığı ve serdar ortaç avukatlığı yaptığı program. Bu ne şiddet, bu celal diye soruyorum kendisine. Neyse ki okan sağlam bir madonna'lı ayar verdi de ortam şenlendi.

(bkz: kafanı kırarım köpek) *
okan bayülgen'in birazdan Yeşil salkım'a bsg diyeceği program..
okan bayülgen in harika bir zeka örneği göstererek yeşim salkım ı susturduğu programdır.ağzına sağlık be okan.
okan bayülgen'nin yeşim salkım'ı dövmekten, yeşim salkım'ın da ayar yemekten bıkmadığı bir hale gelmiş program.
yeşim salkım isimli kadının sağlı sollu darbeler yediği programdır. serdar ortaç savunuculuğu pahalıya mal oldu anlaşılan.

(bkz: asrın hatası)
ne biçim bi kompleksli harekettir bu anlamadım.. bu tür eğlence programlarında ne yapılması bekleniyordu acaba.. ayrıca bu da klasik okan bayülgendir.. madem hoşlanmıyosun bu adamın eğlence-program tarzından sen niye çıkıyorsun bu programa?
the shining ve freddy krueger tekerlemesi temelli korku filmi bölümüyle yarıp geçmekte olan program, yeşim salkım'a rağmen...
yeşim salkım adındaki saçma bi oluşum sebebiyle aylin aslım' ın da harcandığı program. çok eğlenceli başlamıştı halbuki...
yeşim salkım'ın katılmasıyla kalitesini dest-i izdivaç seviyelerine düşürdüğü programdır.
okan'ın yeşim salkım'a çok doğru bir laf ettiği programdır. "yeşim kaliteni bil" gibisindir bir şey söyledi. yeşim ki bir zamanlar ajda pekkan'la türkiye'de zirvedekilerden biriydi. gel gör ki şimdi serdar ortaç gibi birinin avukatlığını yapıyor. iyiden iyiye dibe vurmuştur. yazık.
yeşim salkım'ın; '20 yıldır tanıyorum ancak sadece 2 defa telefonla konuştuk.' dediği serdar ortaç'ı, anlamsız şekilde savunduğu ve okan bayülgen karşısında iyice saçmaladığı program.
şimdiye kadarki en iyi disko olma ihtimalini saçma sapan bir atışmayla kaybetmiş olan program.

ed-it: saçma sapan 2 tartışma ile batırmışta olabilir.
bazen öyle bir kasılıyorum ki bu programı izlerken. özellikle gerizekalı kızlar telefona bağlanınca... *
- biz zirvelerde "sanatın ne için yapılması gerektiği"ni tartışıyoruz.

diye bir cümle duydum bir uludağ sözlük yazarından ki... ya neyse lan ben bir şey demiyorum... asdsadasdd
şu anda uludağ sözlük yazarı arkadaşlarımızın kendi kendine ayar verdikleri program olmakta. heyecanlı bir kız var yalnız, o iyi. ayrıca her şeyi onaylayan bir tombul arkadaşımız var. bu entry okuduğu anda bana mesaj atsın, arkadaş olalım.

edit: işte o resim ! http://img32.imageshack.us/img32/7025/adszmsv.jpg
bayülgen'in sıkıntıyla yeşim salkım'a yeşim diye defalarca kez seslendiği programdır,peki bu bölümde neden gerildi ortalık, müzik dinleyen herkes sağırlar dahi ki sağırların yaygın kanaatin aksine dilsiz olmaları gerekmez, bir serdar ortaç parçasını ellerini hopörlörün üzerine dayayarak gelen titreşimlerden rahatlıkla serdar parçası diye söyleyebilirler çünkü serdar'ın belirgin kendince ve yaygın kanaatle tutmuş bir formülü vardır.yazarken basite kaçar belli ritimlere yoğunlaşır ilk çıktığı günden bugüne diğer sanatçıların aksine bu albümde kendimi buldum demez zira her albümü genelde aynı altyapılarla başlar sadece sesi biraz kalınlaşmıştır.iş bu haldeyken serdar ortaç'tan parça alan herkesin belli bir kamplaşma içine girmesi normaldir.hayatın pratiği birine el mahkum ..... gardiyansa mümkün mertebe yanında olmaya çalışırsın fakat elin mahkum diye gardiyan olan bölgenin her lafı yanlış anlaması ve anlamsız bir burda olmayan kişiler hakkında konuşmayalım klişesi ki genelde trt jargonudur yersiz olmuştur.en pis ayar ise yeşim sen kendi değerini bilmiyosun sözüdür.

not:adam akıllı bir yorum yapalım dedik eksilerken bir daha okuyun.
oysaki ne güzel başlamıştı program. okan güzel güzel yeşim'e ayar veriyordu. gülüyorduk eğleniyorduk. ama birden baktık ki "10 tl yi taksit yapın", "zirvede sanat konuşuyoruz" gibi şeyler geldi, bu da yetmedi aylin verdi ayarı verdi ayarı. nasıl oldu anlamadım sözlük. yumruk içinde kaldık. bira da verdiler sonra. hala kendimize gelemedik. program bitti hala gol yiyiyoruz sözlük.
okan bayulgen'den serdar ortaç'a,
okan bayulgen'den yeşim salkım'a,
yeşim salkım'dan okan bayulgen'e,
aylin aslım'dan yeşim salkım'a
aylin salım'dan uludağ sözlüğe verilen ayarlar ile ayar kralı olmuş program.
yesim salkim in hemzemin oldugu programdir. kanaatim odur ki; menapoza girmedden once piyasaya son bir vurgun denemesi yapma niyetinde olan yesim salkim , bahsi gecen ve gecmeye devam edicek olan serdar ortac tan ucuza ya da bedavaya sarki araklayabilmenin verdigi gazla, serdar ortac in poposunu yalamaya tesebbus etmistir. ancak neticede kendi poposuna baka baka terk i diyar etmis ve en guzelini yapmistir.
okan bayulgen in akillara ziyan ve fevkalade uslubuyla feci halde yerlere serdigi yesim salkim, kesinlikle gerekli zilgiti yiyememistir. buna tek sebep ise; her haline hasta oldugum ve bayildigim okan bayulgen in zaman zaman gereksiz ve asiri buldugum nezaketidir.
bu adami seviyorum ben be.
(bkz: sahanesin okan)
21 aralık 2009 programı hakkında;

1- Programa başlarken okan'In dediği "korkunç" kelimesi gerçekten meydana geldi.

2- kartlardaki sorularla başlanan programda yeşim salkım'a sorulan evlilik sayısı sorusu olayların kıvılcım aldığı yer oldu.

3- Geniş Aile'de oynayan eleman diğer programlarda olduğu gibi bu gece de tavrını hiç bozmayarak ve kullandığı kelimelerle (öncesinden yaptığı röportajlarla da) ne kadar kaliteli birisi olduğunu bir kez daha gösterdi.

4- 4 dil bildiğini söyleyen (ya da sanan) ve aslında her dili çat-pat konuştuğunun farkına vardığımız, Siyasete Tuğba ÖzaygiLLer gibi ilgi duyan, Ebru pOlat ile akrabalık ilişkisi olan ve izmirli snop yavrunun varlığı irite etti.

5- kendisinden yıllar boyu nefret etmemin nedenini tüm Türkiye'nin görmüş olmasından mutluluk duyduğum yeşim salkım erkek vari & KÜLHAN Beyi tarzındaki konuşmaları..

6- Telefondaki kızın aylim aslım'ın popülerliği ve yeşim salkım'ın yeni müzik tarzını anlatırken işin bokunu çıkarması bu telefon bağlantısında aylin aslım'ın okan'a beklemediği yerden çakması.

7- Şarkılarının kaçı serdar ortaç'ın sorusu karşısıda rövanş alma isteğiyle gözünü hırs bürüyen Yeşim'in olmadık anda celallenmesi. Bu vesileyle özgür'ün şarkısı üzerinden açılabilecek "türk halkının müzik aritmetiği" mevzusunun güme gitmesi. (Okan muhakkak bu mevzuyu bir Medya Kralı programında masaya yatırmalısın!)

8- Menapoza girmeden Serdar'dan bir-iki şarkı daha kaparım duygusuyla Yeşim'in mantıksız şekilde Serdar Ortaç'ı savunması.

9- Okan'ın mükemmel "seda sayan" ve "madonna" kontratakları (Başbakan'IN Davos çıkarması sonrası ilk kez bu kadar sevindirik olup, her şeyimle desteklediğim ve cuk diye oturan söylemlerde bulundu okan)

10- araya giren aptal skeçler. (ya ben anlamıyorum bu skeçleri ya da bu skeçler baltık bölgesi'ndeki ülke insanları için yapılıyor olsa gerek diye düşünüyorum. Dehşet zekaya sahip Aziz Kedi'den daha kaliteli şeyler bekliyoruz.)

11- Araya reklamların girmesi ve sonra Yeşim'den kurtulmanın mutluluğu.

12- Aylin Aslım üvertürünün patlaması.

13- ismail YK'nın başlı başına varlığı, müziği ve ekibiyle yaptığı dans gösterisi.

14- Üzülerek izlediğim "uludağ sözlük" yetmelerinin sözlüğümüzü dumura uğratması. (Ya sanat anlayışı sokaklarda yatmak, zardanadam-kurban falan dinlemek midir?)

15- Aylin Aslım'ın aslında bırakın sanatçılığı, şarkıcı bile olamayacağının anlaşılması. (ya sen bir işi para için yapıyorsan zaten sen tüccar olmuşsundur. Bunun farkına varamıyorsan eğer sen zaten rock müziğin felsefesini kavrayamamışsın demektir.)

16- okan sözlüklere olan ilgisini zaten biliyorduk ama öncelki programlardan da anlaşılacağı üzere "uludağ sözlük"ü gerçekten özel bir yere koyduğunu çok açık şekilde gördük. (gurur duyduk)

17- seyircili interaktif program sürecinin gerçekten çok ilgi çektiğini ve bu format üzerine biraz kafa yorulması gerektiğinin farkına varılması açısından iyi oldu.

18- okan !!! lütfen bizi adam yerine koy ve programını bitirirken haber ver. pat diye "okan bayülgen sundu" ve hayko'yu görünce emin ol yüzümüze tükürmüş gibi oluyorsun. biraz bizlere saygılı ol ve programı nasıl açıyorsan , öyle de sonlandırmayı bil diyorum sadece.
21 Kasım 2009 itibariyle;

(bkz: bu da gol değil sözlük)