bugün

christian dior'un enfes kokan bir parfümü.
kışın kullanılacak, fiyat olarak epey kazık baharatlı parfüm. çok kalıcı bir parfüm olup yazın kullanılması için dior addict 2 çıkarılmıştır pembe şişededir.
neden bana uygun bir parfüm yok diye delirdiğim uzun yıllardan sonra, her kokudan sıkılmaktan sıkıldığım bir anda karşıma çıkan, yıllarca bunu aramışım meğer dedirten, müthiş koku. yaz kış fark etmez ben bunu kullanmalara doymam.

edit: ondan da vazgeçtim.
harika parfüm. ama yazın kullanmak için biraz ağırdır.. fakat kışları tadından yenmez. kazağınız yıkanmadığı sürece kokusu asla üzerinden uçup gitmez.

edit: dior addict 2 aynı tadı vermez. hatta alakası yoktur addictle, pek çirkindir. baharatın aksine çok yoğun şekilde çiçek kokar.
KOKULARDAN PEK HAZ ETMEYEN(ANLAMAYAN), TENiME YAKIŞAN KOKU BULAMADIM DiYEN VE bir kokuyla hatırlanmak isteyen kadınların denemesini önereceğim parfum. Kışın siyah şişe baharatlısını kullanabileceğiniz yazın ise pembe şişe lilyum vanilya karışımını kullanabileceğiniz hiçbir kokuya benzemeyen koku.

iki fıstan fazlasını asla tavsiye etmem, zira bokunu çıkarınca baş ağrısı yapıyor.

Ve o iki fıs en az iki gün teninizde yıkanmadığı sürece de kıyafetiniz de kalıyor.

Afrodizyak etkisi de varmış öyle diyollağ *
benim görüşüm bu fakat; (bkz: dior addict/#22352387)

Üst notaları:Böğürtlen,mandalina yaprağı.
Ara notaları:Portakal çiçeği,cereus gece çiçeği,yasemin,gül.
Son notaları:Sandal ağacı,tonka fasulyesi,vanilya.

diyenler de var.
o notaları ben hiç almadım. tonka fasulyesi gibi koktuğumu düşününce parfümden soğudum yahu.
güzel bir kış kokusudur ve mart sonu itibariyle mevsimi bitecektir.
Ömrüm boyunca değiştirmeyi düşünmediğim parfümüm. Sabah 6da bir iki fıs sıkıp çıkıyorum evden ve akşam olduğunda hala kokusunu buram buram alabiliyorum üstelik durdukça güzelleşiyor. Herkeste olmaması ise onu imza bir parfüm haline getiriyor.

Not: O lacivert şişesine de aşığım.
Zamanında “Fraiche” olanını 200 liraya aldığım parfüm; şimdi ise 50 ml lik şişesi 600 liraya satılıyor. Çevremdeki birçok insanın, bu kokuyu ilk bende duyması nedeniyle, benimle özdeşleşmiş çok özel bir koku olmasına rağmen artık kullanmıyorum fiyatından dolayı.