bugün

(bkz: al ilah)
Azgın, vahşi insanı din bile terbiye edemiyor. Din ıslah edici terbiye veren bir inançtır ama insan hiçbir şeyi umursamayıp taşkınlığına devam ediyor.
Gelişen teknoloji ve bilimsel gelişmeler sayesinde masal oldukları ortaya çıkmıştır.

Bu zamana kadar varabilme sebebi haberleşme zorluğu ve halkın gerçek dünyadan çok uzak olmasından kaynaklı. Köyündeki hocadan, ağadan fazlasını alamazdın. Hayat o ne anlatıyorsa oydu.

Dini, hayatının merkezine alan kimse bu dünyaya zarardan başka bir şey vermez.
insanoğluna kan, gözyaşı, korku, nefret, kin, ölüm gibi şeylerden başka bir şey getirmemiş gereksiz bir icattır.
Gerçek din (islam) toplumu insan eder. Dini yok ederseniz toplumda, Amerika toplumuna dönersiniz. orada herkes birbirini öldürüyor her gün. her gün tecavüz ve işkence var. ve en fecisi organ kaçakçılığı su içmek gibi bir mafya etkinliği.
insanlık tarihi kadar eskidirler. insanlar yaşamaya devam ettikçe de var olmaya devam edeceklerdir. Bundan yüzyıllar öncede bunlar masal ve insan uydurması diyenlere kur'an'ı kerim şu cevabı vermiştir.

17-Anne babasına, “Yeter be! Benden önce nice nesiller gelip geçmiş iken beni yeniden dirilip çıkmakla mı tehdit ediyorsunuz?” diyen kimseye anne babası, Allah’tan yardım dileyerek, “Yazı sana! inadı bırak da imana gel. Kuşkusuz Allah’ın vaadi gerçektir” demekteler. O ise, “Bu eskilerin masallarından başka bir şey değil” cevabını vermektedir.
18- işte kendilerinden önce gelip geçen insan ve cin toplulukları ile birlikte bunlar hakkında Allah’ın azap sözü gerçekleşmiştir. Onlar gerçekten kaybedenlerden olmuşlardır. (Ahkaf 17-18)
(bkz: zeynel dinler)

serbest çağrıştı evet.
Eski dinler ( islam, hristiyanlik, zerdusluk, budizm) gibi dinlerin yolları farklı ama çıktıkları yer aynıdır. Sonuç tek Tanrı .
Bir gün esamesi bile okunmayacak. Torunlarınızın torunlarının torunları sizin için büyük büyük büyük babam ve annem nasıl da inanmışlar böyle şeylere diyecekler. Tabii şu an bunu kavramak zor, anlayabiliyorum.
Vayhe(ilahi) dayalı olanlar
*islamiyet
*hristiyanlık
*yahudilik
*sabiilik(tartışmalı)

Çin temelli olanlar
*mohizm
*konfüçyüsçülük
*taoizm

Japon temelli olanlar
*şintoizm
*tenrikyo

Türk temelli olanlar
*tengricilik
*şamanizm

Hint temelli
*hinduizm
*sihizm
*budizm

Gibi.
insan ne kadar çok şey bilirse kendisi ve dünya için o kadar çok zararlıdır. bakin buraya yazıyorum. insanın sonu, çok bildiği ve aç gözlülüğü için gelecek. dinler bu dünyada hiçlik, yok olma duygusunu önlemek için vardır emin olun. ateist bir dünya düşünemiyorum çünkü yok. bu kargaşayı bu kavgayı bu savaşı durdurmak, tanrıdan önce bazı para baronlarının elinde fakat nerde katliam orda para politikası insanları eziyet işkence çekmeye ve hayat şartlarını kötüleştirmeye zorluyor. aç gözlülük dedim ya işte aç gözlülük.

arkasindankonusulanadam
ister inanın ister inanmayın ama dünya üzerinde 4300 farklı din vardır.

müslüman olmayanların cehennem gideceği düşünüldüğünde geriye kalan 4299 dine mensup olan herkes cehenneme gidiyor. ilginç. gerçekten üzerinde düşünülmesi gereken bir konu bu bence.
görsel
görsel
Peki ya dinlemezse.
olmayan kavram.

tek din vardır, o da islamdır.
Deistim diyorum allahın varsa kitabın vardır diyor.
insanlığın ilkel çağlarından beri yaşamın nedenselliğini ve nasıl meydana geldiğini bilmediğinden dolayı açıkladığı bir takım hikayelerdir.
ülkelerdeki din dağılımı hakkında site
(bkz: religion facts)
1.Hristiyanlık 2.1 milyar
2.islam 1.3 milyar
3.hinduizm 1 milyar
4.budizm 708 milyon
5.Sihizm 23 milyon
6.Musevilik 14 milyon
7.Bahailik 7 milyon
8.Konfüçyüsçülük 6.4 milyon
9.Cainizm 4.2 milyon
10.Şintoizm 4 milyon
Dinler ateşböcekleri gibidir: Parlayabilmek için karanlığa gereksinim duyarlar
Tahminime gore allahin, insanligin ilk caglarinda toplumda duzeni saglamak amaciyla, yeryuzune indirmis oldugu yol gostericiler ile birlikte beliren inanclardir.

Tum dinlerin allahin, dinler arasi cekismeyin.
müslümanların, " cennet benim, hiristiyan ve yahudiler ebedi cehennemliktir"
hiristiyanların, " cennet e biz gireceğiz, müslümanlar ve yahudiler ebedi cehennemliktir"
yahudilerin , " her iki din islamiyet ve hiristiyanlık uydurma ve hurafe dinlerdir ve bütün ehli cehennemliktir, cennet ise ebedi yahudilerin yeridir "diyerek birbirleriyle yarış eden adam toplama kurumları.
http://www.youtube.com/watch?v=rnhr_tb0seu
dinlerin insan ürünü olduğu aşikardır. azıcık dünya tarihi okunursa bu görülür. babillerin saldırısı sonrası mısır bölgesinden kaçan ibrani mültecilerin günümüz semavi dinlerinin temelini atması, yahudiliği başlatması vs. bir nevi islamın da asıl orijini olan yahudiliği başlatmıştır ama her nedense müslümanlar yahudileri aşağılar, sevmez. ancak temelde yahudilere bağlıdır müslümanlar da. ne olursa olsun yahudilikten alıntıdır kuran-ı kerim'de çoğu nokta. bunu isadan önce 3000 yılından günümüze dek yazılan tarihi kaynaklardan az çok anlamak mümkün. bunun yanında tektanrıcılık da çeşitliliği öldürmüştür. çoktanrıcılık çeşitli inanışların da ortaya çıkmasıyla mozaik yaratmış zamanında. hıristiyanlık da yahudiliğin upgraded versiyonu bu çok çok açık. hepsi insan ürünü. vahiy denen olgu sanrıdan ibaret ama insanların bilinmeyene zaafı olduğu için; bir dine yönelim ve inanılması çok kolay oluyor. ayrıca dinlerin bir başka özelliği de otoriter yönetim kısmının gücünü kaybetmemesi açısından aşağıda kalan insanlara görünmez zincir vurması. bu sayede insanlar isyan etmiyor, kuzu gibi duruyorlar. buna çok güzel örnek hint uygarlığında yer alan kast sistemidir. kast sistemi sayesinde fakirler bir dahaki yaşamlarında ruh göçü sayesinde daha üst seviyeye geleceklerine inandıkları için bu kavanoz vari sistemde error hatası vermezler. bir nevi insanları uyuşturmadır bu da. işte semavi dinlerin %99'u da bu noktadan feyz alır kim ne derse desin!