bugün

Biri senin namusuna bakıp, evini arabanı çalınca adalet nerede, ahlak nerede demeyeceksin o zaman.

Din insanı ahlaklastirir. iyi insan olmayı öğütler.
bir kavramın ya da insanın kendi kendini kısıtlamamasının sonuçlarını yukarıda gayet net görüyorsunuz. insan hiçbişey olmazsa böyle terbiyesiz oluyor işte.

din saçma değildir. saçma olan birilerinin menfaatleri doğrultusunda dini yontarak kendine maddi ya da siyasi çıkarlar sağlayabilmek için insanları kandırmasıdır.

boş boş konuşmazsak daha iyi olacak...
Suimisalemsalolmaz.
fazlasıyla saçma ama bunu anlatamazsın kimseye. Kimseden kastım müslüman kesim. Hatta o müslümanlar islam dini harici tüm dinleri yok sayarlar.
Hristiyan? ov kafir.
Yahudi? Mm kafiir.

Ben hepsini yok sayıyorum. insanın insan oluşunu ya da iyiliğini din değil vicdanı belirler.

Bir insan düşünün tüm kötülükleri yapıp ben islam dinine inanıyorum diyor. Bir insan düşünün kimseye zararı olmayıp ben dinleri yok sayıyorum diyor. E nerde kaldı dinin verdiği ahlak, güzellik ve vicdan? Geçeceksin o işleri kardeşim. Din insanı ahlaklı yapsaydı dünya böyle leş gibi insanları barındıran bir yer olmazdı.
evet çok saçma.
Saçmalaştıran insanlar mı ya da. Dini istediği gibi evirip çevirip kullanan, sorgulamadan inanan, bağnaz kitle mi?
Cevabı "hayır" olan soru.

Her insan bir şeye inanma ihtiyacı hisseder unutmayın bunu..
çok saçma ve gereksiz diyanete milyonlarca lira ayrılıyor sonuç Türkiye de 90bin cami var imamlar var camiye yapılan yardımlar var hiçbir işe taramıyor o para eşit bir şekilde vatandaşa verilse eminim daha huzurlu oluruz.
Dinin insanlara ihtiyacı yok. Bilakis insanların dine ihtiyacı var. ister kamilâne yaşasınlar -sahabeler gibi-ister günümüz müslimleri gibi perperişan. Bu neyi değiştirir ki? dini islama zeval vermez bu perişanlık. Allahın izzetine kimse halel getiremez. Her kim ne yaparsa kendine yapar. Ayrıca kendini mükemmel sanan şu mercimek beyinlilerin ileri şürdüğü ve adına da saçmalık dedikleri fikre bak. Özgür iradeyi başıbozukluk kural tanımama baş kaldırma yaradana isyan etme ve onu ve buyruğunu sayınsamama yok sayma hiçe sayma olarak kabul eden dinsiz güruh..! Dileseydi cebbar olan allah hepiniz iman eder mümin olurdunuz. Sizi bizi serbest bıraktı diye daha ne kadar ağalık paşalık beylik edeceksiniz? Siz varya çok komiksiniz beyler. Sizin beyliğiniz, pamuğu mabadınıza tıkadıkları zamana kadar. işte o zaman anlarsınız hanyayı konyayı, dünyanın kaç bucak olduğunu saltanatınızın kaç gün sürdüğünü.. kafanıza dank eder ama iş işten geçer. Son pişmanlık fayda etmez.

Öldükten sonra kulluk yok. Ölümden kaçış da yok.
inanç görünmeyene inanmaktır, görünmeyene inaniyorsanız başkalarının görmediklerini görürsünüz.
Din, ölüm korkusundan ötürü ortaya çıkan bir soyut kavramdır.
Saçma demek yanlış olur hurafe uydurma kurallar sacmadır islam dini mantığa dayanır ama kendini alim sanan Bir çok safsata hoca yeni kaideler getirmiş hâlbuki Allah beyin vermiş insana Kur'an var ilmihal var okuyun yalan hadislere inanmayın.
dinler saçma değildir olması gerekendir. insanlık yaşamın her evresinde birşeylere inanmak,güvenmek istemiştir ki bu içgüdüseldir. yaradılış gereği içimizde tanrı inancı var. ateistlerde bile bu mevcut ama onlar boşluktan çıkamıyor.
dinler inancın sistematik hale getirilmiş şeklidir. şöyle düşünün bir market var sistematik olarak tüm ürünler kategorize edilmiş ve ihtiyacınız olanı gidip alıyorsunuz birde şöyle düşünün market tek bir mekanda değilde 100 farklı yerde mevcut ve unu bir yerden şekeri başka yerden suyu başka yerden alıyorsunuz. burda demek istediğim dinler inançtaki çatlakların soru işaretlerini paketlenmiş olarak bize sunuyor. afrikada kabile dinlerinin dahi kendine özgü kuralları vardır. bireyler gelip bence şöyle olmalı demiyorlardır.
dinlerin temelini inanç oluşturur ve inanç hala günümüz insanlığının en büyük geçemediği sınavdır. bir teoreme saçma diyebilirsin, bir karakter özelliğine saçma diyebilirsin, bilimsel bir olguyada diyebilirsin ama inanca diyemezsin. iki arkadaşın var diyelim ikisinden biri senin bir eşyanı çalmış deniliyor sen birini çalmakla suçluyorsun diğerine inanıyorsun. sen şimdi diyebilir misin ki senin bu adama inanman saçma?
bu yüzden inanmak saçma değildir sadece bir tercihtir. dinler ise inanmayı sistematik hale getirmiş bütündür.
(bkz: allah yok din yalan)
kesinlikle saçmadır. dinler zaten uygulanması mümkün olmayan kurallar bütünüdür. o yüzden din farketmez tüm dindarlar kendini günahkar olarak görür. küçük bir örnek mesela tuvalette bokunu yapmadan önce bir dua gereklidir. yapmayı unutur ve günahkar olur. oysa herzaman hatırlaması gerçekten mümkün değildir.

dinlerin amacı da budur zaten. ayak takımını sürekli günahkar hissettirip kontrol altında tutmak. yolmak düzmek kullanmak. amaç bu. biraz dikkat edin siz de kullanıldığınızı farkedeceksiniz. en basitinden bir şeyhi hocayı mollayı zorla övmek zorunda bırakılıyorsunuz. bu da bir kullanılmadır.
Ahlaklı olmak için dine ihtiyaç duyan toplum isterse durmaksızın ibadet etsin (ki zaten ibadet dinin ya da inancın küçücük bir parçası) o toplum adam olmaz.
bize öyle bir bilgi gelmedi.
Algılama şekline bağlı.
Pencereni değiştir.
Şekili insanlar veriyor.yaratıcı değil.
inanmayı seçmiş bir insan için değildir. sadece din değil ki mesela bir insana fazlası ile inanırsan yaptığı çok yanlış şeyleri bile doğru gibi görmeye başlarsın. adam mesela müslüman bakıyorsun mantık sınırlarını aşan bir şey emredilmiş. sen inanmadığın için olayı sadece mantık üzerinden değerlendiriyorsun sana saçma geliyor ama inanan adam zaten inanmayı seçtiği için olayda mantık aramıyor. bana bu emredilmiş böyle olmalı diyor. hristiyanlık mesela kendi içerisinde bile koskocaman 2 parça halinde. katoliğe bakıyorsun bambaşka protestana bakıyorsun bambaşka. sana bana saçma geliyor ama o adamlara öylesi mantıklı geliyor.
Bu şey değil mi ya? Gezi parki direniscisi.
kes lan kafir.

Denilesi başlık.
40 a kadar cok sacma, 60 yasindan sonra super mantikli.
Değil. Vikings'den örnek vereyim mesela. Savaşarak öldüklerinde Valhalla'ya gideceklerine inanıyorlar. Al sana kusursuz bir ordu.