bugün

Dostlar selam. Evet burası yeri değil ancak bir sorum var. Şu anda Hristiyanım. Dinden çıkmak için içimde sebepsiz bir his var ama. Çıkmak istediğimde ise aklıma isa'nın portreleri, kurduğum vaftiz olma hayalleri v.s. geliyor. Yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım?
Not: Hristiyanlık aileden gelme değil ailem gibi ben de müslümandım sonra Deist oldum sonra Hristiyan.
Not 2: Lütfen ciddi cevap verin. Gerçekten yardıma ihtiyacım var.
(bkz: bunu kalbine sorsana delikanlı)
bir de budizm'i dene bakalım.
insan önce deist, sonra hristiyan nasıl olur biri bana bunu açıklasın.

deist birinin gideceği yer en iyi ihtimalle agnostizm olur, hadi apateist olur. semavi bir dini reddedip yine onun varyasyonuna inanmayı seçmek; kendi kararlarınızı sağlıklı veremediğinize, çevrenizden fazlaca etkilenip salakça gaza geldiğinize işarettir.

siz kafayı önce bir oturtun, böyle bir konu için bile tavsiye istenmesi gerçek trajikomik bir durum. ha trollse fazla bayağı bir girişim olmuş.
çıkarken depositoyu geri vermiyorlar. ona göre karar verin.

kardeşim ciddi cevap istemişsin ama millet ne desin lan buna ? kimse kimsenin hesabına ortak olamayacak ki. bizde de böyle hristiyanlıkta da böyle musevilikte de böyle. hiç duydun mu işittin mi herhangi bir kitapta "ahmetin günahları mehmetten de sorulacak" gibi bir şey. o yüzden ister çık ister takıl pazar günleri kiliseye git 2 mum yak pederle hasbihal et. değişiklik olur en azından..
kutsal kitap denilen kitapları okuyup islam'ı araştırdıktan sonra bu sorunun gereksiz olduğunu fark edeceksin.
Senden bisi olmaz, ne istiyosan onu yap
görsel
Tevhid dinine gec o din adem peygamberden muhammed peygambere kadar olan tum dinleri kapsıyor.mezhebi yok tarıkatı yok.hadisi yok hoca hacısı yok tapınaga kılıseye camiye ihtiyacı yok en iyisi bu din.
tanrıyı tanımazsan, boşlukta hissede bilirsin. bunu değiştirmek ister misin?