bugün

hani şu dinimizin güzelliklerini sağda solda hafız edasıyla anlatıp ramazan gelince "oruç tutuyon mu sen bakayım" diye ayaküstü sorguya çeken elemanlar var ya...
iki dakika önce "dinimizde zorlama yok bizim, herkes yaradana sorumlu bizde" diyen iki yüzlü ibnelerden bahsediyorum. evet evet, akıllara geldi etrafımızdaki bir kaç kişi, tahmin edebiliyorum.

buyrun işte. kurban bayramı yaklaşıyor. amaç ne; bayram ziyaretlerinden ve büyüklerin halini hatrını sorup onlarla oturup konuşmaktan ziyade maddi durumunun el vermediği insanlara hiç olmazsa bu bayram vesilesiyle et yedirmeyi sağlamak dimi. aynı zamanda allah rızası için kurban kesmek. ama gel gör ki et fiyatları yine başladı artmaya. kilosu yine pahalılandı. fırsattan istifade daha fazla para kazanmaya hevesli ve bu hevesi dini bayramların kutsallığına endeksleyen piç kuruları yine kendini gösterdi, yanıltmadı.

aynen ramazan gelmeden önce her bir boka ve özellikle ramazanda tüketilen gıdalara hunharca yapılan zamlar gibi. be yavşak!koca bir ramazan oruç tutuyorsun, koca bir yıl fiyatları belli bir sabitlikle satıyorsun, tam bayram gelince bu orospu çocukluğuna niye kalkışıyorsun? söze gelince başkasının karısına kızına da bakmak haram amk.
ama gel gör ki arabayla güzel bir hatunun yanından geçerken camı açıp laf atan, geçen cuma öğle namazına giden piç kurusuyla aynı. adamın akşam akşam ağzını bozuyorlar...lafa gelince %98 müslüman ülkeyiz. o halde neden bu kahpe çocukluğu?
takiyyeciler.

http://inci.ca/ufimgisl9f
dinden soğumaya dünden meraklı olan kişilerin bahane ettikleri müslümanlardır. dini, müslümandan değil kuran-ı kerim'den öğrenmek hazırcıların işine çok gelmez, armut piş kafama düş.
uzaylıların; cinler ve melekler olduğunu iddia eden din öğretmenimiz... Dövücem o olucak.
nur cemaati mensupları. muhtemelen bir çok eksi oy yiyeceğim ama beni dinden soğutan onlar olmuştu sonra tekrardan kendi kendime dindar olmak istedim tekrar onlarla tanışınca tekrar soğudum. başka ülkede de olsalar hep aynılar hep aynılar.
(bkz: #10035791)
(bkz: hbbia)
insanı hayattan bezdiren insanlarla aynı kişilerdir.
müslüman olduğundan şüphelenilenlerdir.
(bkz: feto)
dinden değil ama dindarlardan soğumama sebep olan insanlar, bilmedikleri halde bir şeyi sanki din emrediyormuş gibi insanlara zorla yaptırmaya çalışan insanlardır. din kolaylık dini... peygamberimiz bile diyo kolaylaştırın zorlaştırmayın. hurafeleri zorla millet bişey demesin diye yapmak zorunda kalıyoruz. he bir de o hadisin devamında müjdeleyin nefret ettirmeyin diyo. korkutarak insanların kalplerini fethedemezsiniz!
ömer çelakıl ve saçları.
(bkz: gecmis zaman olur ki)
soğumanın anlamı yok sonuçta siz türkler ne diyor
her koyun var kendi bacağından asılmak.
dinden soğumak fazla kaçar ama yine de insanın canını sıkıyorlar.
örnek vermek gerekirse;
(bkz: gecmis zaman olur ki)
muaviye...
(bkz: muaviye gibi değil muhammed gibi ibadet etmek)
(bkz: fethullah gülen)
(bkz: recep tayyip erdoğan)
(bkz: karıya kıza bakan hacı).
dinden değil ama dindarlardan soğutan tipler...cemaatciler..nefret ediyorum onlardan..sanki kendileri dini mükemmel yaşıyorlar..insandan öyle sorumluluklar bekliyorlar ki..oysa Peygamberin ancak yapabileceği ya da onun yaptığı herşeyi insandan beklemek haddini aşmaktan başka şey değil...yok peygamber efendimiz az yer az uyur az konuşurmuş.yahu o adı üzerinde peygamber.namaz dinin direği..tamam ama dua da bir namaz..abdest alan bir sürü yaşlı var bana hiçbiri hijyen gelmiyor neden..neden camiler ve mescitler kötü kokuyor..halkın büyük çoğunluğu dindar neden suç oranı azalmıyor.
her konuda haklı çıkmak için din ve kitap üzerinden konuşup ''eee sen müslüman değil misin ?'' diyerek akıl ve mantığı itip
karşısındakini haksız çıkarmaya çalışanlardan dolayı bu ülkede aklı çalışan %50 sinin dinden soğumasıdır.
dindarlar değil, dincilerdir.
haci-hoca gecinip her b*ku yiyenler.
insanları cinsellikten, hayattan falan soğutmadıkları sürece mesele olmayan müsilmenlerdir. dinden soğusan kazançlısın işte, daha ne...
(bkz: uzayda ezan sesi duymayan astronot kafirdir)
(bkz: dinden soğumak için bahaneler)
bu sözlükteki bilimum şakirt güruhu.
kendileri dini bilmezler kulaktan dolma bilgilerle dini bildiklerini sanırlar.
%98 değil.
%99,9999999999.....

siz yaptıklarınızı -bu her ne ise. din olması da şart değil- kalbinize kadar yükseltmediğiniz ve sadece biçimde ve riyada kaldığı sürece sonuç böyle yozluk, yozlaşma olur. maalesef. bugün yoğun biçimde yaşadığımız şey de budur.