bugün

en buyuk orneği selamun aleykumdur. selam diyerek bir mekana girdğinizde size garip bir bakış atılmasına sebep verir. selamun aleykum:Allah'ın selamı sizin üzerinize olsun demek değildir.
zira selamun aleykum söz öbeğinde Allah geçmemektedir. Selam :esenlik, selamet demektir. Aleyküm ise, 'sizin üzerinize' demektir. Bu halde 'selamet üzerinize olsun' anlamını taşımaktadır.
kaynak: http://nedir.antoloji.com/selamun-aleykum/
emevilerin sözde dini kurallar olarak dayattığı bir çok hurafeyi islam ahlakı adı altında dayatmasıdır.
islami entelektüellerin* vazgeçilmez uğraşılarındandır.
'Selamün aleykum' islamiyetten önce müşriklerin, islamiyet geldikten sonra da ebu cehillerin, ebu leheblerin kullandığı bir selamlaşma şekliydi. Bunun islamla alakası yoktur. Tamamen arap kültürüdür.

Bunu dine dayandıran, bir başka arap kültür öğesi olan cübbe sarığı ve çarşafı da dinin bir gereğiymiş gibi savunmaktadır.
cuma günleri cogh arap oluyorum, hatta öyle arap oluyorum ki, türkce yi unutuyorum. her cuma namazindan sonra cöl ariyorum, gezip dolasmak icin. ama cöl yok. magdur oluyorum.

islam in evrenselligini kavrayamayip, kendilerince islamiyeti asagilamaya yeltenenlerin ipe sapa gelmez iddiasidir. böyle iddialara agizla gülünmez, ayip olur. baska uzuvlar devreye girer.
(bkz: Çağdaşlık adı altında fransız kültürü yaymak)
çok çektik bunlardan islam dünyaya yayıcam deyip araplqr yüzünden suriyeyi kaybedende bizdik şimdi kendi kültürümüzü yitirende biziz .
Alparslan türkeş'in tabiriyle Türklük bedenimiz , islamiyet ruhumuzdur.türkler'in islamı yaymak gibi bir düşüncesi olmamalıdır. . Türklük giderse ne din kalır ne iman.
13 yıldır yapılan.