bugün

Gül gül öldüğümdür.gerizekalı bir ecnebinin kurtlar vadisi özentisi bir grup gencin içine dalmasıyla profil sahibinin verdiği tepkidir.Taktire şayandır.
(bkz: yapma diego)
arkadaşlar diego ile konuştum haberler iyi.

biraz muhabbet ettik meğer türkçe biliyormuş.ee dedim neden tartısmayı böldün.meğer tartısmayı yatıstırmak için araya böyle absürd bir şey yazmış ama tartısma daha da alevlenmiş.
hayır anlamadığım muhabbet öyle bir cereyan etmektedir ki, adamlar birbirini kavgaya davet etmekte, birileri birilerine destek vermektedir.
sonra da bizim diego o malum profil fotosu ile ortaya çıkıp şu tarihi cümleyi sarf eder;
"your eyes are amazing"...
hoppala...
dam üstünde saksağan vur beline kazmayı.
amına kodum diegosu ne alaka lan your eyes ne alaka. lafa bak...bak bak bir de amazing demiş...
e haliyle bizim paşa da yapıştırmış cevabı.
"diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık"...

bugün facede diegoyu buldum ve sordum ona.
"nedir durum" diye...

diego artık o eski diego değildi.

"abi, hiç sorma ya...o gün bu gündür kendime gelemedim, o tarihi ayardan sonra profilime türkler doldu, ispanyolca türkçe sözlükten çevirdim, birçok küfür etmişler, fotografıma yorumlar yapmışlar. kendimden utandım. bu an benim hayatımı kararttı resmen. hatta bir ara intihar etmeyi dahi düşündüm ama ezik bir karakter olduğum için yapamadım. artık anladım ki hiçbirşey benim için eskisi gibi olmayacak. yaşamaya çalışıyorum. arada bir and dağlarının eteklerine gidip günlerce inzivaya çekiliyorum, çok mutsuzum abi..."

işte buydu diego'nun ruh hali. ve diego konuşmayı şu açıklaması ile bitiriyordu.

"artık insanlarla muhatap olamıyorum, ingilizce konuşmamaya dikkat ediyorum, hatta amazing kelimesini literatürümden çıkarttım..."

sözün bittiği yerdeyiz sevgili sözlük...
http://www.ligtv.com.tr/v...ohaber/?r=1&hid=82408
bu olaydan sonra diego söylenen cümlenin manasını bilmediği için konuyu yanlış anlamış, vicdan azabı duyarak ağır bunalıma girmiş, kendini içkiye vurmuş. türk kardeşimizin facebook üzerinden verdiği nota da bir ibret vesikası olarak orada kalmış.
her seferinde yarmıştır.
sadece türklerin abaza olmadığını kanıtlar nitelikte.
beni benden alan bir muhteşem yorumdur.
bizi koparırken diego'yu günah keçisi yapmıştır.
bilse keşke esas amazing olanın o gözler değil de üstteki diyaloglar olduğunu. ah be diego reis, dalınır mıydı öyle mevzu ortasına? o son yorumu yapmayacaktın!
yarmıştır.

yukarda dönen diyalogu heyecanla ve sağ bacağı sallayarak takip eden ergenin araya diego isimli parazitin karışmasından duyduğu rahatsızlığı yansıtmış facebook repliğidir. (olayı bu şekilde aksettimi dahada bi yarıcı oluyor sankim)
yarım yarım yarmıştır efenim.
sesli güldüm lan.
görsel
karışıklık ortasında lugano nun ortalığı hepten karıştırmasıyla söylenilen söz dizimi.
gözlerden yaş getiren bir yorum. her zaman söylüyorum yine söyleyeceğim dünya üzerinde konu mizah olunca bizden iyisi yok aga. ayrıca diegonun profil fotoğrafına dikkat.
kahkahaylan güldüm
sandalyenin bacakları kırıldı.
asla unutamayacağım bir yorum.

http://imagetwist.com/qmc...zan-abazan_34683.jpg.html
gülmek fiili yapılan eylem karşısında aciz kalmıştır. yarmıştır hep.
şuan sol frame e bakınca aklıma gelen efsane facebook yorumu. Hakkaten ortalık karıştı diego sen bi dolan gel.
(bkz: yaran olaylar)
her seferinde güldüren, güldürürken düşündüren olay. baştan aşağı komedi yapılan muhabbet araya giren adam ortamı soğutmaya çalışan adam. planlayıp yapsan bu kadar komik olmaz. olamaz.
her görüldüğünde güldüren unutulmaz replik.
2012 türk dil kurumu, türkçe deyimler sözlüğüne girmiştir.
Göreli-okuyalı yıl olmasına rağmen hala hatırlandıkça ağzın kenarına yavşak bir gülümseme getirebilen repliktir.
diego alejandro fuentes medina adlı bir elemanın olmadık noktada sıcak bir tartışmanın içine girince (çok büyük ihtimalle türkçe bilmediği halde) yediği türkçe ayar.