bugün

türkiye de bol rastlanılan bir hayvandır. bizdeki şekli genelde devekuşulaşmış insanlardır. yönetici kesimde yoğundur. götü dışardadır ama kafasını çukura sokup herşeyin hallolduğunu, güllük gülistanlık olduğunu sanır ya da öyle işine gelir.
ayrica 5. nesil fanatik sag egilimli bir yazar. yazik lan.
avustralya üniversitesi'nin araştırmasına göre dinozorların yeryüzünden yok olmasıyla birlikte uçmayı bırakan hayvanlarmış. kendilerini tehdit edecek yırtıcılar yok olunca bunlar da uçmaktan vazgeçmişler, zamanla kanatları yağlanmış ve uçamaz hale gelmişler. milliyet'te yazıyor.
gerizekalı efendim bu hayvan. nasılsa kimse beni kovalamıyor diye uçmaktan vazgeçilir mi? manyak mısın? açsana kanatlarını özgürce, takılsana semalarda... öyle kafanı kuma gömersin şimdi tabi ben ne yaptım diye.
kuşbeyinli...
su aradıkları için başlarını kuma gömen hayvanlardır.
not: nasıl lan? bu başlığa entry konmamış mı? yıl kaç?

neyse tanımlayım. neden kafalarını kuma soktukarını anlayamadığımız değişik kuş türleri. yakında uçaçaklarmış duyduğum kadarıyla. bide yumurtalarını çok iyi korurlar.

edit: sazanım ben
kabaresi de vardır.
kulakları yokmuş, çok üzüldüm buna.
kafalarını kuma gömmezler. bu bir şehir efsanesidir hatta uydurmadır. sadece yediklerini sindirebilmek için kum yiyebilirler.
ayrı yazılır.
(#5722670) hala yoğun bakımda çalışıp çalışmadığı merak edilen yazardır. eğer öyleyse allah kolaylık versin.
Eski Mısır'da develeri taşımak için kullanılan iri kuş.
çok zeki olmayan kuşlardandır.
boynu sandığım kadar sağlam değilmiş. anca mal mal dıklıyomuş salak. gözü beyninden büyük olan hayvandan ne beklersin zaten.

görsel
https://fbcdn-sphotos-h-a...2897702834_34873490_n.jpg
gözü, beyninden büyük olan hayvandır.
(img:#879835)
gözü, beyninden büyük olan hayvan.
görsel
Bir deve kuşunun gözü beyninden büyükdür.
*Devekuşlarının gözleri beyinlerinden büyüktür.
*Devekuşlarının tekmesi insanı hatta aslanları bile öldürebilecek kadar kuvvetlidir.
*Devekuşlarının toprağa kafasını soktuğu bilinir; ancak 80 yılı kapsayan 200 bin kadar devekuşu arasında yapılan araştırmada bir devekuşunun dahi bunu yaptığı görülmemiştir.
görsel
eti harikadır askerdeyken arada bir gelirdi buyukbas hayvan eti zannederdik.
Bir devekuşunun gözü beyninden büyüktür. vay canına!
dolması yapılan kuş.

https://www.youtube.com/watch?v=UXC3YkZiN60