bugün

başrolünde 24 dizisinin efsanesi kiefer sutherland'in oynadığı 2016 yapımı dizi.

abd başkanı'nın ulusa sesleniş konuşmasında yapılan saldırı sonrasında başkan ve önemli kongre üyeleri hayatını kaybeder ve çevre ve şehircilik bakanı abd başkanı olarak görevi başına geçer.

ilk bölümü itibarı ile sıkmadan kendini izleten ve ilerleyen bölümlerde gönlümüzü daha da çok kazanacak bir dizi olmuş. rating'i bol olsun diyelim.

görsel
abc tarafından full sezon onayı almış dizi. jack bauer sonunda başkan olmuş. hayırlı olsun.
Sezonun yeni iddialı politik gerilim dizisi.
Bu diziyi takip etmeyi önemli görüyorum. Zira strateji uzmanlarının gözden kaçırdığı ama dikkatli sinema severlerin bildiği gibi fetö bu tarz hollywood senaryolarını birebir uygulamaya koyar.
inanmayanlar 2008 tarihli "xiii: the conspiracy" adlı diziyi izleyerek ergenekon operasyonuyla benzerliklerini kolayca görebilir.
Orada genel kurmay başkanının tutuklandığını gördüğümde "yok artık bu kadar ileri gidemezler." Demiştim ama gittiler.
Neyse. Nerede kalmıştık? Sırf bu yüzden bile designated survivor izlemeye değer. Fetönün Bir sonraki adımını bu şekilde tahmin edip önlemek mümkün olabilir.
house of cards'tan sonra bulduğum bomba dizi.
11. bölümü yayınlanmış dizi. Olaylar iyice karışıyor.
'tüm amerikan senatosu bir gecede ölürse ertesi gün amerika'da neler olur' konulu güzel dizi. bazen 'sen amerikasın, amerikan demokrasisi, amerikalılara hak ettiği güveni vermek' bıdı bıdı bıdı gibi klasik amerikalı geyiğini abartsa da güzel dizi.
2.sezonu hala beklemede olduğum dizidir.
ikinci sezonda bozmasına rağmen birinci sezon hatırına dizi tavsiyelerime eklediğim dizidir. maalesef heyecanını kaybetmesi ve uluslararası politikaya sıçrayan senaryosu hem türk izleyicilerini hem de uzak doğu kanadındaki izleyicilerini üzmüştür. dizi sitelerinde yorumların bir bir azaldığı bölümlerden bunu anlamak hiç de zor değil. *

(bkz: yabancı dizi tavsiyesi/#39517717)
Bizde "düşük profilli bir başbakan" denilen kişinin 1 gecede başkan olması nasıl olurdu bunu düşündüren dizi.

Misal eskiden kabine sistemi varken x bakanı dışında alfabede ne kadar bakan varsa saf dışı kalıyor.

(bkz: gavat demedim gavas dedim)
Dizinin çıkış noktası mükemmel ama şahane bir konu sıradan bir senaryo ile hiç ediliyor.

Yani bir senarist değilim ama bu amatör kafamla 2 gün kafa yorsam daha heyecanlı bir senaryo yazardım.
Bir bölümde fetö liderinin propagandasının yapıldığı Amerikan dizisi.

Sanırım gerçekteki tipini beğenmemiş olmalılar ki,30'lu yaşlarda tıraşlı temiz yüzlü modern görünümlü birini Fethullah gülen yapmışlar.Amerika başkanı kendisine "sen iyi bir öğretmensin,iyi bir insansın,burada koruma altında olacaksın " tarzında övgülerde bulunuyor ve dizide kendisinin darbe ile alakası olmadığının mesajı veriliyor.Bu yüzden bu bölüm Türkiye'de yasaklandı.