bugün

su içmek
sigara içmek
bişeyler atıştırmak
tv izlemek
internette takılmak
su içmek
sigara içmek
temizlik ve düzenlemek.
Dur bi sigara içiyim başlarım.
Ehliyetim yok araba bakarım, hayatımda karadenizin birkaç ili dışında doğuya gitmişliğim yok ama erzurum ve sivas dahil anadoludaki ev fiyatlarına hakimim, sahibinden sitesi çok iş görüyor böyle zamanlarda. Tatil yeri bakarım mesela sınavdan sonra giderim diye, sözlüğü yenileyip dururum. Ders çalışmam gereken süre okadar çokki orantılı olarak birsürü işsiz şey yapabiliyorum.
ders çalışabilmek için çalışma masasını düzenlemek, akabinde kitaplığı da hizaya getirmek. odanın dağınıklığı dikkat dağıtmasın diye odayı temizlemek. terli ve yorgun çalışılmayacağı için duşa girip ferahlamak. iyice kurulanmadan da çalışılamayacağı için kuruyana kadar biraz oyalanmak. sonrasında masaya oturunca aç olduğunu fark edip yemek söylemek. yemeği yedikten sonra çay/kahve içip yemeğin sindirilmesini beklemek. nihayet tekrar masaya oturunca uykunun geldiğini fark etmek. ertesi gün çok daha verimli bir çalışma yapacağına dair kendine söz verip yatağa uzanmak. istiklal marşı ve kapanış.
Bunları okudukÇa merak ediyorum ders Çalışmak neden bu kadar zor geliyor insanlara? GerÇekten tembellik aşılanıyor insanlara. Madem bu kadar nefret ediyorsunuz derslerden bırakın okulu gidin esnaf falan olun ehe ehe ehe.
-odanı toplarsın.
-müzik açarsın.
-müziği beğenmez kapatırsın.
- hadi bi kahve yapim dersin bayağı oyalanırsın elinde sıcak çikolatayla geri dönersin.
-Tam odaklancan aklına daha güzel bi deftere not çıkarmak gelir 35000 tane defteri gözden geçirir seçersin bitane.
-Deftere not çıkarmaya başlayınca bu zaman alıyo ya en iyisi ben kitabı slaytı falan okuyum dersin.
-Tam okicam dersin bu kez odadaki kuşlar susmamaya başlar.
- Sonra sıkılırsın mola verirsin.
-yemek vakti gelir.
-Sevdiğin dizi başlar. Sanki hergün calisiyo muyum ya izliyim ben bu diziyi dersin saat olur 11.
-Tam olarak 1 ders çalışma günüm bundan ibaret. En önemli sınavlara gece 11 le 2 arası çalışıp bol dua ediyorum valla.
-Plan program falan sökmüyo bana.