bugün

aynaya bakıp, mimikleri keşfetmek buna örnek olabilir. çözümü ise, aynaların üstüne bi şeyler örtüp, onların büyüsünü yok etmek. ama sakın dolabınızdan bi giysiyle örtmeyin, sonra yarın ne giysem acaba derdiyle, yeni bi anlamsız hareketler mottosu yaratıp, dersi yine ikinci plana itiveriyorsunuz.
http://www.cizgifilm.in/s...-izle/sinifta-torpil.html
ailenin tüm bireylerini merak edeceğinin tutması.
eğer öğrenci evinde kalıyosanız bulaşıkları yıkamak, evi süpürmek, banyo tuvaleti yıkamak, hatta ve hatta ev arkadaşlarının yataklarını toplamak kıyafetlerini katlamak yani yapılacak şey çok.
Benim bu gün müzik/resim ödevim var deyip sabahtan akşama kadar boş işlerle uğraşmak.
ders çalışmak için masaya oturup, ay benim uykum geldi diyerek esneme krizlerine girmek. gidip uyumak.
oyun oynamak. zaten bir oturunca 3 saat sonra saate bakmak akla geliyor, derse merse zaman kalmıyor.
temizlik bile yapılabilir.
temizlik ve yemek yapmak o bitince kendine uzun süreli maskeler yapıp uzanıp kestirmek sonrasında duş almak çıkınca yemek yemek bulaşıkları yıkamak ve en sonda bu yoğun tempoya dayanamayıp uyumak.
Ağdaya gitmek.
her repliğini ezbere bildiğim halde star wars izlemek, 6 bölüm izle izle bitmiyor da neyse en azından jedilerin hayır duasını alırım.
mesela bu entryi girmek.
Telefonda oyun oynamak, pencereden insanları kesmek, boş boş haliya bakmak, aile bireylerine saçma sapan sorular sormak mesela. Şu anda Entry girmek ve sözlükte dolaşmak. Odani düzenlemek, kitap okumak sonra da vicdan azabi çekmek.
Sozlukle ugrasmak, duzensiz oda da calisamam moduna burunup odayi toparlamaya calismak, ders haric herseye vakit ayirmak.
-hiç tanımadığın, hayatında ilk defa gördüğün insanların düğününde oynamak.
-başka zaman yanında geçmediğin halde, baleye gitmek.
-yemek kitaplarından en zor yemekleri seçip yapmak.
vs vs.
başım ağrıyor.
Sırf ders çalışmamak için tok olmama rağmen karnım acıktı demem ve 1 saatimi yemeğe harcamam.
kitabın sayfalarını karıştırıp kaç sayfan kaldığına bakmak, moralini bozmak, bozduğun moralini düzeltmek için hayaller alemine dalmak, yüzünde çıkan siyah nokta ve sivilceleri keşfe çıkmak ve en sonunda ders çalışmayacağını anlayıp kitabı defteri kapatıp sanal aleme dalmak.
daha önceden "ulen ne uzun film, sonra izlerim bitmez şimdi bu" dediğim filmleri ders çalışmaya başlamadan önce izlemek.
hatta dif. finali öncesi 7 buçuk saatlik satantango'yu izlemişliğim bile vardır.
acıkıyorum, uyuyorum.
sevgilimin başının belâsı olmak. *
kalem çevirme ata sporumuza, rekor girişimlerinde bulunmak.
Yatakta kitap okumak.
sınavlar yaklaştı ve sizden beklenen tek eylemi gerçekleştirmeniz için ders çalışmanız gerekiyor harika bir çözüm buldum sözlük sakinleri.
(bkz: entry girmek)
ders çalışmak haricinde yapılan tüm eylemler.