bugün

eğitim ve öğretim kurumlarındaki derslerde okutulan, derslerin daha iyi anlanmasına yardımcı olan, alınması zorunlu kitap. ilk sayfasında atatürk'ün resmi, 2. sayfasında istiklal marşı ve atatürk'ün gençliğe hitabesi bulunur.
Derslerde kullanılan(!), ilköğretim ve orta öğretim kurumlarında ilk hafta elinize tutuşturulan, üstüne para alınması gereken kitaplardır.çoğu bir yere kaldırılır,bütün sene açılmaz..yerine para verilir zorunlu olmayan(!), kaynak kitap(!) alınır.Yazı ve resim çizmek için yeterli alana sahiptir bu yeni nesil ders kitaplarımız.boyama kitabı niteliğindedir,etkinliklerle doludur.
Arka kapakları incelendiğinde sosyal mesaj içerikli ibareler bulunur.PARA iLE SATILMAZ.
içinde özel kağıtları, ders arası yazışmaları en iyi saklayan nesne.
her şeyin tanımını uzun uzun veren lakin öğrencinin karıştırmadan anlaması için basit ayrımları vermeyen kitaplardır. çünkü her şey basit verilse herkes anlar. herkes başarılı olur. bir süre sonra o tuğla kitaplara ihtiyaç kalmaz. kitaplara dökülen paralar yalan olur. işte türkiyedeki çarpık düzene bir örnek daha.
yazıların olduğu kitaptır.