bugün

Insanı karamsarlığa sürükleyen ruh hali, çıkmak kişinin elindedir.
Depresyonun beş aşaması vardır;
1)inkar
2)öfke
3)pazarlık
4)depresyon
5)kabullenme

Ayrıca niyeyse genelde ev kadınlarında rastladığım bir olay. Demek ki bir şeylerle meşgul olmak depresyonu cidden engelliyor.
-duygusal hissizlik, boşluk, anlamsızlık ve bunun verdiği acı. yani melankoli yaratacak duygular bile yok. hiçbir şey yok. acıdan alınan zevk de dahil.

-hiçbirşeyi yapmamayı bile istememek. o kadar istememek ki kendini ''merhaba'' diye yanına gelen bir insanı başından savmak için ''bilmiyorum'' gibi salakça bir cevap verirken bulmak.

en kötüsü de panik atak-anksiyete bozukluğu gibi ruhsal sıkıntılarla beraber geleni...

ilk kez bile olsa yaşayanlar bana ulaşabilir elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
Bütün enerjinizi sömürür. Öyle duydum..
bir ara cidden içinde bulunduğum durum 81 kilodan 66 ya düştüm 1 ay gibi bir sürede günde yaklaşık 18-20,saat uyumayı deniyip sadece iki saat basarili olabilirsin oda artık yorgunluktan siza kalirsin sürekli bir çaresizlik ve boşta boşlukta hissetme yani böyle kalbinin içi yanarken sırtına soğuk soğuk dalgalar vuruyor çok zor be kardes kesinlikle ilacla tedavi öneririm.
Yurdumun insanının her ota boka depresyona girmesi yani öyle sanması bu hastalığı popülerleştirdi.
Yahu!
Ninelerinize bakın eskiden depresyon mu vardı amk hehe.

Depresyona girdim diyen insana accık ilgi gösterin düzelir hadi bb.
Kimi zaman yatak döşek yatırandır. Zaman geçsin diye uyur mu insan, depresyondaysa bu mümkün.
Berbat bisey.Depresyonunda ustunde sorunlar yaşayan biri olarak söylüyorum bunu.Ilac kullanmamak icin verdigim mucadele ise bu siralar dillere destan:))Birde su güveninizi boşa cikarmayan iyi niyetinizi kötuye kullanmayan size yalan söylemeyen insanlarda olsa etrafinizda atlatmasi daha kolay olur.Ama bu bir hayal.Insanları kendim gibi zannetmekten bi turlu vazgecmiyorum.Bu huyumu terkettigimde hersey daha kolay olacak benim icin.
kısa süren mutsuzlukla insanlarin kendi kendilerine teşhis koydukları hastalık.
insanı kendi kıyımına sürükleyebilen ciddi bir rahatsızlıktır. sanılanın aksine mutsuzluk hali değildir. pek çok türü bulunmaktadır elbet ancak gülen ve dışarıdan bakıldığında mutlu olduğu gözlenen insanların da depresyonda olabileceği gerçeğini de unutmamak gerekir.
bu rahatsızlığın oluşması için elbette farklı farklı sebepler mevcut olabilir ama kişide genel olarak bir travma geçmişi olabilir. aslında asıl savaşılması gereken depresyon değil depresyonu ortaya çıkaran sebeptir. korkular ile gerçek yüzleşme yapılabilmesidir. ama bu dile kolaydır. gerçekten hiç kolay bir iş değildir. ama bunun başarılmasıyla birlikte nasıl bir güce ve özgüvene ulaşabileceğinizi bir düşünün. cehennemden bir parçadır bu rahatsızlık ve bu acıdan kendi teslimiyetine kavuşan kişinin neler yapabileceğine yönelik bir öngörüde bulunamıyorum.
bugün yenikapı mitingine tek başıma gitmemi engelleyen asosyal eden canavardır . mitingi maalesef evden gözüm dolu dolu izlemekteyim. o ortamı,coşkuyu soluyamadık.
Karanlık derin bir kuyu, birisi sizi atıveriyor ve ne zaman çıkılır bilinmiyor..
ilaçlar insanı uyuşturduğu için kişinin kendi çabasıyla çıkması daha iyi olacaktır.gamsız olmaya çalışmak lazım.uykusuz günler geçirip iki saat uykuyla ölü gibi gezdiğim olmuştur.ilaç kullanmadan kurtuldum.sevdiğiniz şeyleri yapın.stres veren insan ya da her neyse uzak durun.ilaç yine kendimiziz.
"ortam yok bla bla sik sok sik . eğlence yok bla bla amk göt çiş .star olamadım böhüt bla bla yarak sok bok .her yer beton bla bla salak aptal gerizekaalı" . temalı entry'ye sahip atarlı ergen arkadaşım sen depresyonda değilsin sadece küfürbaz ve şımarıksın *
Rahatlayan çıksın kasıyo. Türk halkının yarısının içinde bulunduğunu sandığı psikolojik çöküntü durumu.
Çare prozac
Çare ilaç değildir. Depresyon dediğin şeyin elle tutulur bir deneyini yapamazsın. Atıyorum antibiyotik, Ağrı kesici üretirken zilyon deney yaparak en iyi sonuca ulaşabilirsin. Lakin depresyon denilen şey her insanda farklı yaşanır. Anasını sikeyim bir Anti depresanın prospektüsüne Nasıl intihara sürükler yazarsın ya. Ya bu tip ilaçları kullanmayın bir dönem hata yapıp kullandım. Beyne perde çekmesi dışında hiçbir özelliği olmayan, yan etkileri kolum kadar yazılmış, her insanda farklı sonuçlar gösteren ilaç topluluğundan bahsediyoruz.
çok fena bir şeydir bu. gizli olduğundan kimse anlamaz. ölüme götürür. sabır dilerim.
En az iki hafta diyorsun. Ben depresyonla doğmuşum, peki buna ne diyorsunuz?
depresif haller , ateş basmak , terlemek , ruhsal sağlık bozukluğu ilacı ve tedavisi mümkün değildir.
Kadınların sürekli girip çıktığı soyut platform.

Ama acılar fiziki ve ruha nakş edilen ve ilerde kötü hastalıkların nüksüne mesnet veren bir yönü vak'i.

Kafaya takmamaya çalışmak en iyisi.
Her hafta birini bitirip yenisine başladığım iğrenç ruh hali.
depreayon diye bişeye inanmıyorum . bu ne amk herkes her an depresyonda . hastalık bu hastalık öyle keyfe keder girilip çıkılmıyor. bunla artistlik de yapılmıyor . tırnağınız kırılsa depresyona giriyorsunuz . gündem ve yeni nesilin oyuncağı olmuş bir şey daha.
Nasıl girildiği ve Nasıl çıkılacağı Hakkında kesin bir bilgiye sahip olunamayan durum.
Benim için yaşam biçimi gibi bişey oldu.