bugün

kız arkadaşı güzelmiş.
devre arası transfer döneminde beşiktaşımıza transfer olmuş 27 yaşındaki ukraynalı file bekçisi.
takımımıza ukrayna'nın dnipro takımından 3.3 milyon euro bonsevisle transfer olmuştur.

boyko'yu çoğu taraftarın ciddi şekilde tanıdığı yer uefa avrupa ligi finali olmuştur kanımca.
sevilla karşısında güzel kurtarışlar yapmasına rağmen takımının yenilmesine engel olamamıştı.
o maçta yılın kurtarışını da yapmıştı.
https://www.youtube.com/watch?v=MrvZlFIIQKw

peki boyko takımımız için doğru bir transfer mi?
devre arasında takımında ilk 11'de oynayan bir kaleci transfer etmek çok zordur.
genelde büyük takımlarda yedek kalan kaleciler transferin gözdeleri olurlar.
bu konuda cesaretli bir adım attığımızı söylemek istiyorum.
şampiyonluk isteyen bir takım için bu zamanda formda bir kaleci almak gerekiyordu.
boyko da bu sıralarda çok formda bir kaleci.
hem de bonservis olarak iyi bir rakamla aldık diyebilirim.
bu yüzden diğer opsiyonlara baktığımızda doğru bir transfer olduğunu düşünüyorum.

takımımıza çabuk alışabilir mi?
alışabilir.çünkü takımımızın bu seneki savunma anlayışı bu duruma müsait.
boyko'nun refleksleri kuvvetli gibi görünüyor.
uzun bir kaleci.
yerden gelen toplara karşı dezavantaj oluşturabilir.
takımımıza alışabileceğine inanıyorum.

inşallah takımımızda güzel işler yapar.
buna ihtiyacımız var.
başarılar diliyorum.
Kap bildirimi gelmiştir. Fiko başkan maç başı 4.000 avro harçlığı da eksik etmemiş*

--spoiler--

denys boyko’nun transferi ile ilgili olarak kulübü fc dnipro ve oyuncu ile anlaşmaya varılmıştır. buna göre fc dnipro kulübüne 3.300.000 avro transfer bedeli ödenecektir.

oyuncu ile 4,5 yıllık anlaşmaya varılmış olup,
- 2015-2016 sezonunda 350.000 avro ve 4.000 avro maçbaşı,
- 2016-2017 sezonunda 900.000 avro ve 4.000 avro maçbaşı,
- 2017-2018 sezonunda 1.000.000 avro ve 4.000 avro maçbaşı,
- 2018-2019 sezonunda 1.000.000 avro ve 4.000 avro maçbaşı,
- 2019-2020 sezonunda 950.000 avro ve 4.000 avro maçbaşı,
Ücreti ödenecektir.

--spoiler--
beşiktaş'la 1-2 maça çıktıktan sonra hakkında konuşulması gerekir. övgüler de eleştiriler de boşuna.
Türkiye'nin en büyük klübüne geldim deyince tekrar sağlık kontrolünden geçirilmiş.
görsel
beşiktaşın mevcut kalecisinden iyi olduğu su götürmez bir gerçek olan kaleci. bence beşiktaş şampiyonluk yolunda emin bir adım attı bunu almakla.
tam adı Denis Oleksandroviç Boyko dur. tolgayı da kulübeye mahkum edecek kalecidir. beşiktaşın şampiyonluğunda önemli rolü olacaktır.

doğruya doğru beyler. tolgayı yedek bırakır. şenol güneş duygusal davranıp tolgada ısrar etmesin. 2 3 maç sonra takım ile uyumu yakalayıp beşiktaşın kalesini gole kapatır.

spor kanallarında 5 para etmeyen yorumcular beşiktaşa katkı sağlar demekle kalıyor. salakça laflar edip kulübede güçlü bir alternatif diyor. şenol güneşin yapacağı salakça tolga tercihini yumuşatmaya çalışıyor. aptallaşmayın beyler. boyko tolgayı tokatlar kenarı kor. benim yorumlamam bu kadar.

not: tolga adamdır. adamın hasıdır. fakat olmuyorsa zorlamayacaksın.
ilk resmi maçında yedek kulübesinde bekleyen kaleci.
Ulan dedim bir ara şu Konya iki şut atsa da boyko yu görsek.

Sonra aykut kocaman olduğunu hatırladım teknik direktörlerinin.
bildiğin kova çıkan kaleci. o nasıl bir çıkış lan? evet.
kırmızı kartı görünce, kaleci gördü ,kaleye futbolcu geçti sandım.boykoymus lan.
şikeci malların yeni kalecisi.

ulan ben böyle abidin kaleci görmedim.
yok şöyle hatalı gol yemiş, yok böyle şey yapmışmış.

ulan kalemizde 2 senedir tolga var, bana 28 sene gibi uzun geldi. siz hatalı gol yeme görmemişsiniz.

öyle yan topa çıkıp ıskalamak falan, artık bana göre kaleci hatası olarak gözükmüyor.

ya bu adam, maçın 60 küsürüncü dakikasında, ceza sahası dışında bir topa çıkıp topu uzaklaştırdı, bak dikkat et 6 pas demiyorum, ceza sahası dışı diyorum. bunu en son 2004 te oscar cordoba yapmıştı, 12 sene geçmiş.

iyi kaleci bence.
saçma sapan bir kaleci. keşke hiç almasalardı.
Yuri boyka'nın kaleci hali. (isim olarak)
tolga zengini bile kesemeyecek kadar kova kaleci. evet.
Bu maçtan sonra kaleyi bırakmamasını dilediğin kalecidir.
Yılın kazığı olabilir, güzel itelemiş dnipro.
elden top kaçırmaların uyum sorunuyla ilgisi yoktur. an itibariyle tolga zengin'i gözümde buffon yapmıştır.
her türlü tolgadan iyi olan kalecidir.
tolga zengin'in yarısı anca eden kaleci.
Tam bir kova. Tolga'dan bile beter. Evet.
Bu gereksiz gecen gun oynatilmiyor diye ben niye geldim demisti. Aha sen bu yuzden oynatilmiyormussun demek.
Kovulması gereken faydasiz topcu.
balon kaleci olduğu bugün artik tescillenen kaleci. adam iki maçta da mert günok gibi goller yedi.