bugün

ekonomik gücü dikkate alındığında devinimi çok zayıf kalan bir ildir.
sanayicinin kazandığı para'nın şehre dönüşü ne yazık ki çok zayıftır. denizlispor son yıllarda ekonomik olarak darboğazlar yaşarken bile sanayici tüm desteğini kesmiştir denebilir.

gene de içinde geçirdiğim neredeyse 10 senede değişimi devam etmektedir. daha yaşanabilir bir yer olmuştur.
belediyesi sayesinde kavşak cenneti olan yer.
100 gün boyunca kesinlikle dolmuş hatlarının nereden geçtiğini tam olarak bilemeyeceğiniz şehir. her tarafı kazdılar şehir çökecek.
lazım olduğunda hiç taksi bulunamayan lanet olasıca sehir.
komşuları; muğla, burdur, afyonkarahisar, uşak, manisa ve aydın''dır.
26 mayısta cumhuriyet mitingine ev sahipliği yapacak olan şehir.

ayrıca fazlasıyla domuz sahibi olduğu için zamanında domuzlu, sonra donguzlu, akabinde dokuzlu son olarak da denizli adını almıştır.
(bkz: horoz)
an itibari ile stv maceracı programında gösterilen ilimiz.
buldan bezi diye birşey varmış, meşhurmuş. güzel de bşeye benziyor.
(bkz: 26 mayis 2007 denizli cumhuriyet soleni)
(bkz: deha 20)
çocukluktan kalan inanılmaz bir hayal kırıklığı barındıran şehir, şöyle ki;
çocuk myxomatosis'in komşuları vardır denizlili, sürekli memleketlerini anlatırlar överler ederler, myxo da böyle yeşillikler içinde denize sıfır bir il beklemiştir hani adı denizli ya. sonra sormustur denzilinin denizi güzel mi diye.
cevap: ...

yokmuş denizi.

amma ağlamıştım be, sanki benim memleketim hayret bişey.
üstelik zaten deniz kenarında büyümüşüm, niye ağlıyosam.
bir zamanlar en sevdiğim yeri garajı olan bu şehrin öyle büyülü bir havası var ki insan ona alışmak ve bağlanmaktan kendini alamıyor.
bellidir aman denizli'nin horozları bellidir denilecek olan ildir.
(bkz: özay gönlüm)
iğrenç bir şehir düzenine sahip olan şu an içinde bulunduğum şehir.insan yeşil nerdeeeeeeeee diye arıyor.
5 dk önce sallanan şehir.
kesinlikle sallanan ve sallantısı saolsun entrymi yarıda kesmeme sebebiyet veren şehir.
geçmiş olsun dediğim şehir.
3.4 ile sarsinti geciren sehir. *
merkezi honaz olan 3.4lük bir depremle 1.46.26da sarsılmış şehir.
ilçeleri pek gelişememiş güzel memleketim.
sıcak bir yandan deprem bir yandan çekilmez bir hal alan şehir.
allahın sıcağında üstüne bir de deprem gelince enteresan haller almaya başlayan şehir. hep aksiyon hep aksiyon.*
sıcagının çekilmez bir hal aldıgı sehir.deprem de yanında promosyonu.
almelo, bursa ve tokat kardes sehirleridir.hatta bu sehirlerin adlari caddlere verilmistir.