bugün

yobaz kelimesinin sözlükte tam anlamıyla hangi güruhu temsil ettiğini göstermiştir bu olay bize. önce açıklayalım, yobaz demek, mutaassıp, bağnaz yani bazı düşüncelerde tutucu olan kişidir. bu tarz kişilerce olayın içeriğinden çok bireyleri önemlidir.

neyse çok fazla uzatmayalım. bu olayı sadece bireyleri değişik şekilde ele alalım. yani protestocu chp'li, dayak atanlar akp'li olacak şekilde. şu başlıkta dayak olayını savunan otistik arkadaşların hepsi birden "ulan hayvanoğlu hayvanlar nasıl vurursunuz adama, işte akp zihniyeti bu, karanlık, cahil insanlar" tarzı entry girerler miydi girmezler miydi?? içlerinden bir tanesi de gelsin "hoca senin dediğin şekilde olsa ben yine dayak atanı savunurum" desin.

işte bizim asıl sorunumuz bu. bireyler değişince olaya yaklaşımımız bir anda değişiyor. burası uludağ sözlük, küçük bir türkiye modeli. bu tarz bağnazlıklarla bir santim bile ilerlememiz büyük mucize.
olay gridir. sadece beyaz "veya" siyahı görmek isteyenlerin göremeyeceği bir renk.
baykal adamla muhatap dahi olmamışken nasıl oluyorda olay baykala yıkılıyor anlamış değilim.
baykalıda sevmem ama kendisi adama saldırsaymış şunca zorlama yorumda yerine oturmuş olucaktı, bu kadar havada kalmıyacaktı.
ayrıca bu ulkede böyle durumlarda vatandaşla çene yarışına girebilicek seviyede tek devlet adamı vardır, adınıda zikretmeye gerek yoktur.
bilen bilir. (bkz: sahte kabadayi)
oradaki esnafında adama bu kadar nefret duyarak saldırmasıda ilginç bir olay demekki ortam birnevi fenerbahçe galatasaray derbisi kıvamına gelmiş.
oo, 27 mayıs filan; iyi denk geldi bak;

ateşli gençlik yıllarında "özgürlük istiyorum" diyerek -başbakan- adnan menderes'in yakasını fiilen toplamış olan deniz baykal'ın son tangosu, nihai kumpanyası, itikadi fiyaskosu, hercai menekşesi.

kop da gel baykal, kim tutar seni!
baykal ve ekibinin, demokrasinin ta mına koyduğunun resmidir.

(bkz: antalya yı gömdüler sizi de gömecekler)
chp nin nasıl cumhurbaşkanlığı seçiminde demokratsa bu olayda da o kadar özgürlükçü olduğunun göstergesidir. linç girişiminde ağza alınmayacak küfürlerde bile recep tayyip erdoğanı ortaya atmaları ise ayrı bir rezalettir. sanırım sorun aslında adamın dediklerinin doğru olmasından kaynaklanıyor. ne de olsa gerçekler acıdır.
şehir magandalığıdır.
aklıma haberi izledikten sonra iki şey getiren hadise. bir o adamı döven baykalmıdır?iki ekibimidir? zira görüleceği üzere adamı baykal ve tayfası otobüse girdikten sonra dövüyorlar. demokrasinin .mı sağlam yani en azından baykal ve ekibi kendileriyle muhattap olmamış görüldüğü üzere. demokrasiyi oyuncak edenler düşünsün gerisini.
(bkz: mazlum u getirin bana)
deniz baykal kendisini protesto eden adama sesini çıkarmamıştır bile oysa ananıda al git gibi birşey söyleseydi bizim sarıklı yazarlar kendisine kesin karşı çıkmazlardı.
vatandaşa yapılan "ananı da al git buradan" terbiyesizliğini bile alkışlayan şakşakçıların "ne yapsak da tayyibi aklasak" mantığından coşarak ortaya attığı, alakasız her kavgada da yine çevrede görülen chp'lilerin üzerine atılması muhtemel toplum reaksiyonu.

en sonunda tüm sakatlanmayı göze alıp gidip akepe mitinginde aynısını yapıcam ama sağ çıkamamaktan hatta boşbakanın bizzat gelip ali dibo'ya beni ayrıca şikayet edip bir posta küfretmesinden korkuyorum.

akepe'nin grup toplantısına katılan gençlik kollarının futbol tezahüratları zaten bu kalabalığın hangi sosyal statüye ait olduğunu gösterip, meclis binasında bile nasıl gaza gelebildiklerini gösterdi. hadi hayırlısı. şans dileyin bana.

salya sümük tepkiye edit: bunu yapmak için aslında akepe mitingine de gerek yok. fatih'te bağırarak "rte adam mısın lan" denildiğinde de hastanelik olabilir insan. ya da alakasız bir akepe mekanında. netekim kahramanımız, başkalarını kışkırtmış, orada büyük çoğunluğu çiftçi olan mersin halkından rte'ye duyulan öfkeyle de olması mümkün şekilde dayağını yemiştir efendice. dayak kakadır ama, yanlış örnek teşkil etmesin.

ayrıca ağlama gülüm, ağlama gül destem, ağlama nur yüzlüm. çok iyi basur kremleri var. gelişti teknik, fen.
tasvip edilemeyecek, saldirgan bir davranistir. basbakanin yaptigi kabaliklari savunmak icin komik durumlara dusen yanaka basin ve basbakanin sozluteki sevenleri bu duruma "aha biz de baykal'la ilgili bisey bulduk" diyerek mal bulmus magribi gibi atlamis, ama baykal'in adama hicbir sey demedigini, tepki vermedigini unutmuslardir. sucun sahsiligi ilkesi geregi bu olayda baykal'in sorumlu oldugunu iddia etmek haksizliktir.
(bkz: anani da al git)
(bkz: getirin bakalim su sahtekari ne diyor)
(bkz: burasi sakatatci dukkani degil)
(bkz: cehap)
öyle 'pazar gününden pazartesiye geçildiği için başlıkların sıfırlanmasıyla' falan unutulmayacak hede.
rteyle alakası olmayan durumdur. şimdi bu durumu eleştirmek rteye destek çıktığımız anlamına mı geliyor. ayırca sarıklı derken dikkat etmek gerekir. eleştirileri yapanlar çok daha ilerici insanlar olabilirler. kişilerin özgürlükleri için burda eleştirel haklarını kullanıyolardır. hemen ilkokul çocukları gibi çamur atmaya gerek yoktur. bir adam bir parti başkanını eleştirdiği için dayak yemiştir bu bir gerçektir ve özgürlükten, cumhuriyetten, laikten dem vuranların, mitinglerde yürüyenlerin bunu yapması bu devlet için acı vericidir. yada bu yürüyüşlerin hepsinin tamamen oy toplamak için çirkince yapılan oy toplama propagandası olduğunu gösterir. adam dayak yemiş var mı daha ötesi. ve belkide başbakan olacak kişi bu olaya müdahele etmemiştir. (bkz: al 1 de burdan yak)
edit: ne o rahatsız mı oldun.
edit2: gerçekten yapılanlar cumhuriyet mitingi falan değil sevgili baykalın tamamen oy toplama amacına yapılmış bir toplumu gaza getirme eylemiymiş. aynı bokun lacivertisiniz kusura bakmayın ama. önderimizin köylüye eğilip konuştuğu fotoğrafı kullanmayı haketmiyorsunuz. * * **
işte görülüyor ki, ister chp lisi olsun, ister akp lisi olsun farketmiyor...

zihniyet hep aynı, değişmiyor... yazık...

not: ulan sözlükte de bu adamlardan var. ve ben gördükçe deliriyorum. yok efendim onlar yapmış biraz da biz yapalım. lan arkadaşım, sana bir yanlış ya da hata yapıldı diye hataya hatayla mı karşılık vermen lazım?

edit: ''arkadasım'' demişim, değilsin lan arkadasım falan, bsg cay koy...
fınfık bıyıkılı birinin işidir. *

edit: fındık bıyıklıyı dövmüşler. şiddet düşkünü ayular.
(#1526423)
'ey edip adanada pide ye' evet bir de tersten okuyalım, ha neymiş linç kültürünün sağı solu yokmuş.
adanada gerçekleşmiş üzücü bir olaydır. ancak bazı yazarların yanlış yorumladığı noktalar mevcut.

1- olayın azmettiricisi baykal değildir. her fırsatta bok atmak için komik duruma düşmeyiniz.
2- dayak olayını gerçekleştirenler partili insanlar, chp seçmenleri olabilir. fakat bu yolla da chp ye yüklenmeyiniz. nitekim hiçbir parti kendi seçmenini belirleme lüksüne sahip değildir.
3- bu tip eleştirilerde bulunurken arada bi empati yapmaya çalişin.inanın çok işe yarayacaktır.
recep tayyip erdoğan 'a yapılsa halkın tepkisi olacaktı ama deniz baykal 'a yapıldı o zaman provake olur .
#1695279 doğru bir tespittir. nitekim rte milletin anasını ağlatmıştır. baykalsa sadece onu engellemeye çalışmıştır elinden geldiğince.
şerlerde hayır gizlidir. onyıllardır milletin sırtından soyut ve somut erksel çıkarlar sağlayan oligarşik grubun ve aslında onlarca kısıtlandığı halde hala onları alkışlayan beyinsiz basiretsiz yüzde 15'lik aldanmış, gerçek cahil ve softa bir kesimin bir daha sittin sene iktidar olamayacağının mikro-sosyal bağlamda somut bir emaresidir.
(bkz: herkez için insan hakları)
halktan biri*, kendisine yöneltilen bir sataşmaya halk gibi cevap verir... normaldir.
Sırça kösklerin elit korkakları** ise dönüp giderler, çünkü onların kendileri için her türlü(!) fedakarlığı yapabilecek yağdanlıkları vardır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar