bugün

chp yanlısı haber sitelerinin görmediği olaydır.
tasvip edilmesi gayet normal olaydır.
böyle çanak yalayıcılar her zaman sopa yemekle mükelleftir.
bunun demokrasiyle falan da alakası yoktur, beğenmiyorsa adam gibi oy vermez, edebiyle oturur.

insanları provake etmeye çalışmanın bir anlamı yoktur.
rüzgar eken fırtına biçer.

ayrıca sandığa gömülenin de kim olacağını 23 temmuz günü herkes görecek,kimsenin merakı olmasın.

bu ülkeyi vatanseverler kurdu. mustafa kemal'ler,inönü'ler,halide edip'ler kurdu.
bundan sonra da onlar gibileri sahibi olur.

şahlar,şıhlar,hacılar,hocalar,pkklılar ve onlardan medet uman böyle zavallılar da her daim hakettikleri muameleyi ama halktan,ama devletten görürler.
chp'den nefret eden biri olarak ne deniz baykal'ı nede chp'yi suçlu buldum.

deniz baykal'ın sevmeyeni olabilir ve sokakta ona tepkisini gösterebiliri. çok normal bunlar. her parti liderinin başına geliyor.

ancak, babası yaşındaki adama, chp'yi beğenmiyor diye tekme atan, ana-avrat küfür eden or. çocuklarının yaptığı iş değil.
özellikle bazılarının demokrasi çığlıkları attığını duymak çok güzel, peki a canlar 1 mayıs'ta insanlar dayak yerken ya da diğer eylemlerde öldürülürken neredeydi aklınız?
(bkz: demokrasi böyle ölçülmez)
(bkz: madalya mı taksalardı)
(bkz: kim olsa aynını yaparlardı)*
demokrasi savunusucu !!! chp'ye yakışmayan olaydır.kimse merak etmesin bu adamda sandıkta dövecek nasıl olsa baykal'ı. sadece bu adam değil milyonlar.
baykal 70 yaşına kadar bu ülkeye ne vermiş ki bundan sonra verecek..
münferit bir olay diyenlere: tayyip bey'in başından savdığı çiftçiyi hatırlarsınız. o çiftçi daha sonra defalarca tv programlarına çıktı ve bir akademisyen edasıyla konuştu. olay esnasındaki konuşma şekliyle şivesiyle tv programlarındaki konuşması arasındaki farklar aşikar. görüntülerde adama tek bir fiske vurulduğu görülmediği halde adam avazı çıktığı kadar bana niye vuruyorsunuz diye bağırmıyor muydu? peki sizce bu münferit bir vak'a olamaz mı?

chp yapmadı taraftarları yaptı diyenlere: bu parti o insanların oylarıyla oralara geldi. gerçi geldiği yerlerde belli. (bkz: MUHALEFET) böyle seçmenle ancak muhalefet oolursunuz zaten.

o kadar olmadı çok abartıldı diyenlere: o adam tekme tokat dövüldü abartıldı diyosunuz ya, peki tayyip beyin o adama söylediği sözleri dilinize dolayıp aylarca sırf onların üstünden muhalefet yapmak, cumhurbaşkanlığı adaylık sürecinde, mitinglerde, forwardlanmış maillerde, msn nicklerinizde, istisnasız heryerde dolandırmanız abartılmıyor mu?
iste baykal in bize vaat ettigi demokrasi. en dogal hakki olan protestocu vatandas tekme tokat dayak yiyor. masum bir vatandasin bile protestosunu kaldiramayanlar yarin mualefeti hic kaldiramaz...
(bkz: bu adam gibiler dayak yemeye mahkumdur)
(bkz: konuşacak yeri iyi ayarlayamamak)
madem suçsuzsun neden baykal konuşurken yaptın? baykal başbakanda derdine çaremi bulacaktı?
hani ananıda al git dediya başbakan bir gerçek vatandaşa... bunuda o hale getirmek istiyorlar... *
(bkz: demokrasi böyle ölçülmez)
(bkz: güpegündüz irtica yapmak)
(bkz: galatasaraylının fener tribününe oturması)
serbest cağrısım:

(bkz: doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar)
aklıma nedense gayri ihtiyari polat alemdar'ı getirdi, zira gündemi takip edenler hatırlayacaktır, baykal'ı ziyaret ettiği bir ilköğretim okulunda çocuklar, polat alemdar sanmışlardı. taşlar yerine oturmaya başladı, ne kadar da haklıymışsın ufaklık *
bu olayı cumhuriyet halk partisi'ne yıkmaya çalışmak ucuz populistlikten başka bir şey değildir. o adam lafını sokmuş baykal'a. baykalda tek bir cevap verememiş öylecene kalıp durumu geçiştirmeye çalışmış. adam mutlu, baykal geçiştirdiği için mutlu. yani her şey normal.

peki bu adam neden dayak yiyor? işte populistlere tam burada lafı sokuyorum. ayar da diyebiliriz. populist tavırlarla dövülen bir adamdır o. "o an susturuyum da ne olursa olsun, aman laf etti kafasını kırayım." diyen insan işidir o dövme.(linç girişimi diyen insanlara laf bile etmiyorum kaale almıyorum onları, göz var nizam var. ağız var torba var. büzülmüyor işte.)

böyle devam edelim a dostlar ülkeyi mikelim sonrada üstüne birbirmizi dövelim. aslında dövme filan saçma. sevişelim topluca olsun bitsin. düşün bir ülke sevişiyor, guiness rekorlar kitabına altın harflerle gireriz. bak tarihi de koyuyorum 22 temmuz 2007. sabahtan akşama kadar sevişelim kimse oy vermeye gitmesin. biz oyumuzu sevişmeye verdik deriz.
inip milletvekili adayları, partili yöneticiler ya da deniz baykal dövmemiş, bizzat o atmosferde adamla muhattap olan vatandaş dövmüştür. sokaktaki her kavgayı demokrasiye perçinlemek alakasız bir anlam taşır, ki zaten olay new york'un göbeğinde saddam posteri açmak gibi bir reaksiyon vermiştir.

adamın yaptığı cami duvarına işemekten öte bir şey değildir ki zaten bu bile akıl sağlığı konusunda fikir edinmemize yardımcıdır ya da birileri tarafından iyi gazlanmıştır hadise çıkarması hususunda.

dayak kötü bir şeydir o ayrı.
youtube da ilgili videonun altında aşağıdaki ifade bulunmaktadır:

Adding comments have been disabled for this video.

uludağ sözlükte olayla ilgili olarak an itibariyle 58 entry yazılmıştır. *
'1 milyon insan topladın kalan 70 milyonu ne yapacan?' sorusundan dolayı dovulmustur;bre hayvan 11 milyon ne zaman 70 milyonun karsılıgına denk geldi 'miaaa goduuu' tepkileri bundandır. aslında bu adamı okutan matematık ogretmenı hedef alınmıstır.
kasımpaşalı, vatandaşa bizzat "ananı da al git", şehide "kelle" derken içi gram sızlamadan elleri patlayana kadar alkışlayan algısızların, halk arasında çıkan bir arbede üzerinden ağlanıp sızlanma girişimidir. gidip galatasaray tribününde fener diye bağırırsan da aynı halt başına gelir, ondan sonra da çıkıp "ben aslında galasarayın iyiliğini istiyorum, yaşasın fair play" dersin, izleyen herkes "vay ulan herif hakkaten haklı. yuh olsun kalkan ellere" der. *

biraz daha ıkınsanız o yuvarlak neyse lan küfretmiycem.
vatandaşa(!) tepki veren, hakaret eden ve hatta fiziki müdahaleye başvuran deniz baykal olmadığına göre chp'nin üzerine yıkılmaması gereken olaydır. hanginiz hayatınızda kavga etmediniz oğlum.
kişiye, gruba göre yorum yapıldığını bir kez daha açık seçik gösteren olaydır. adam provakatörmüş de, kötü şeyler söylemiş de, kime söylese dayak yermiş de, miş miş.

bu kadar zor mu adamın dövülmesinin doğru olmadığını söylemek. recep tayyip erdoğan'a gelip bağırıp çağırarak konuşan, ortada hiçbir şey yokken neden kolumu sıkıyorsunuz, aa canım acıyor şeklinde numara yapan adam provakatör değil de bu adam mı provakatör.

1.recep tayyip erdoğan'a bağırarak sitem eden kişi çiftçi değil provakatördü, yaptığı yanlıştı.
2.recep tayyip erdoğan'ın söylediği söz bir başbakanın bırakın ağzına almayı aklına dahi getirmemesi gereken bir sözdü ve siyasi tarihimiz için bir ayıp.
3.deniz baykal'a sitem edip ısrarla sandığa gömüleceksiniz diyen vatandaş da bir önceki çiftçi kadar olmasa da provakatörlük yapmıştır, ısrarla ortamı germiştir.
4.deniz baykal soğukkanlılığını koruyarak recep tayyip erdoğan'ın düştüğü hataya düşmemiş ve alkış almıştır.
5.çevredeki chp'li ya da chp'ye gönül veren vatandaşların ilgili kişiyi linç etme girişimi yanlıştır, savunulamaz.

bu kadar mı zor şu 5 cümleyi kurmak, ideolojik gözlükler bu kadar mı perdeliyor görüşümüzü, taraf olmak haksızlığa da taraf olmak mı? yapmayın, aklı selim.
(bkz: hakkinda cok entry girilince oldu sandim)
Biraz dikkatli izlenirse olaylarda dayak atmaya calisanlar partili degil, mahalleli insanlar ama Samanyolu * inanilmaz tarafsiz bir yayin ilkesi ile hareket etmis!

Bu videoyu izleyip CHP ve Baykal'a nasil laf edilebilirki. Syn. Baykal adami gayet guzel ve soguk kanlilik ile karsilamis. Malum igrenc insan gibi anasini dahi karistirip kufretmemis !
sen git galatasaray taraftarının yanında özhan canaydın'a "2. lige düşeceksiniz." diyerek kıçını yırtarak bağır, sonra da a.k.partililer seni haklı bulsun. oldu anacım, görürsem söylerim.

birileri de çıkmış chp'liler neden bu başlığı savunmuyor demiş. savunuyoruz işte. biz yine savunuyoruz. hanginiz rte ananı al git başlığına iki kelime yazdı? hanginiz şehitlere kelle dendiğinde iki kelime yazdı.

kıyasladığınız şeyler bile yanlış. burada bir kişi dayak yemiş, orada adam çiftçi olarak bittik diyor. dolayısıyla anasını alıp gitmesi gereken tüm çiftçiler..

şehitlere kelle diyor, yani 30.000 kelle(!)..

bunlarla tek kişinin yediği dayağı bir tutuyorsunuz, gözlükler at gözlüklüğünden çıktı şişe dibi oldu.
(bkz: chp lilerin sütten çıkmış ak kaşık olması)
(bkz: tamam vurmayın ürktü hayvan)
deniz baykal'ın şöyle düşündüğünden adım gibi emin olduğum olay:
- siz ona vurmadınız, bana vurdunuz!

zira dayak yiyen adamdan daha çok yara almıştır baykal bu olayla. baykal bunu bilmeyip de adam dövdürecek kadar cahil değildir. hele ki şu seçim öncesi dönemde...
her zamanki gibi iş 'kraldan çok kralcılarda' bitiyor. tayyip ya da baykal, birinin kralcısı olmak kötü bir huy.
basbakanın temsil ettiği halka lan diyebildiği ya da ananıda getir dediği bir ülkede aşırıya kaçan sapkınlarından beklenen bir harekettir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar