bugün

(#1614068) genç parti ile alakasının olmadığı partidir. genç partiyi bir tarafa çekmek isteyenler amaçlarına ulaşamazlar.
dyp-anap koalisyonun çökmesi ile elde patlamış parti. esasen bir merkez sağ parti olarak akp kadar olmasa da sorun yaratacak bir parti olacaktı. tabii sağda ve solda birlik isteyen akp karşıtı seçmen bu adamlara bayıldıklarından demokrat parti'yi desteklemediler. tek istek akp den sandalye çalınmasıydı. kişisel kompleksleri yüzünden başaramadılar. temmennimiz odur ki bunlardan kopacak olan akp karşıtı oylar mhp veya -zor olsa da- chp üzerinde birleşsin.
Adalet partisi , doğru yol partisi geleneğinden gelerek 2007 genel seçimlerine ad değiştirerek giren Sedat Bucak gibi eski kontrgerilla kalıntısı milletvekili adaylarına sahip orta sağın liberal partisidir .
seçim beyannamesinde şu paragrafa yer veren parti;

http://193.254.252.30/dp/secim2007beyanname.pdf *

"üniversiteler özgürlük alanlarıdır. hiçbir çağdaş ülkede,üniversite kapıları kıyafetlerinden dolayı toplumun bir kesimine kapatılmamaktadır. türkiye'deki uygulamanın dünyanın hiçbir çağdaş ülkesinde örneği yoktur. demokrat parti iktidarında, "hizmet alan" hiç kimsenin kıyafetine devlet eliyle müdahele edilmeyecektir."

bu söylediklerine inanıyorsan nasıl chp ile koalisyon yapabilirsin, koalisyon yaparsan yanında chp varken nasıl bu vaadini yerine getirebileceksin...

ayrıca "hizmet alan" ve "hizmet veren" kavramları insanları sadece bir 4 sene daha oyalar örneğin;

öğretmenlik için yetiştirdiğin bir insan senin sisteminle başı kapalı okuyabiliyor ve mezun olabiliyor fakat yetiştirdiğin egittiğin (hizmet alan) bu insanla beraber okuyan bir erkek ( veya başı açık bir bayan )öğretmen olabilirken aynı şartlar altında aynı hizmeti alan ve mezun olan başı kapalı bayan ögretmen olamaz. (hizmet veren) eee ne anladım bu işten...

(bkz: at yalani ve olaylar gelissin)
(bkz: at yalanı ve oylar gelsin)
an itibariyle sözlükte reklamını görerek irkildiğim partidir.

şimdi gelsin başlıklar gelsin polemikler.

ayrıca sözlüğe reklam vermiş olmalarını çok zekice buldum ben olsam piyasadaki bütün sözlüklere reklam veririm mitinge falan gerek yok. yüzlerce kişi tartışır binlerce kişi okur. var mı bundan güzel reklam.

aferin lan akıllı reklamcılar da var bu ülkede!..
yeter artık, günde 3-5 kez cep telefonuma mesaj atmasın partisi. eğer oy verecek olsaydım bu mesajlar yüzünden kesinlikle bunlara oy vermezdim.
sözlüğe verdikleri reklamda ufak bir ayrıntı göze çarpmıştır.soru işaretinin noktasındaki oklar cumhuriyet halk partisi'nin oklarına benzemektedir.mehmet ağar bir şeyler mi demeye çalışmaktadır,ben bir anlam veremedim.

eğer benim anladığım şekliyleyse demokrat partinin kendisine rakip olarak gördüğü parti cumhuriyet halk partisi'dir.ya adalet ve kalkınma partisi'ni rakip olarak görmemektedirler -ben bunun böyle olacağını zannetmiyorum,zira anketlerde birinci parti olarak gözüküyor akp- ya da birinci parti olamayacaklarının farkındadırlar,hedefleri ana muhalefet partisi olmaktır.bu ikinci koşul ise kendilerinin vizyonuyla alakalıdır.ilginçtir ilgiyle takip etmekteyiz...
merkez sağ'ın bir partisidir. genel başkanı mehmet ağar 'ın farkettirmeden cem uzan'dan bile fazla sallar.
bugün havaalanı-bakırköy sahil yolu güzergahının anasını s.ken insanların oy atacağı parti.
baraji gecememesi halinde bunda erkan mumcunun katkilarinin unutulmamasi gerken parti.
mehmet ağar isimli 'derin' şahsın, last.fm gibi bir güzelliğe musallat olmuş yüzeysel oluşumu, 'party'si... psytrance tag'ine bekliyoruz kendilerini. *
anketlerin baraj konusunda ortak karara varamadığı parti. nitekim bir anket barajı aşar derken, diğeri baraj altında diyor. birleşme fiyaskosu sonrası oy kaybı fazladır fakat mehmet ağar'ın karizmasının da olduğunu unutmamak gerek. *
chp nin ardından google reklamlarında beliren 2. siyasi partidir.

(bkz: manidar google reklamları)
%15 gibi oy alması beklenen parti.
demokrat parti'nin baskıcı rejimi, gençlik hareketleri, din sömürücülüğü ve atatürk ilkelerinden ödünlerin verilmesi 27 mayıs 1960'taki askeri darbeye çanak tutmuştur.
http://www.gazetetime.com/?c=133&a=4624

genel başkanı süleyman soylu ile yapılmış bir röportaj.
menderes döneminde atatürk'ü ve hatırasını koruma kanunu çıkaran partidir. işin tuhafı chp bu kanuna o dönemde muhalefet etmiştir. zira o dönemde chp bazı tarikatlardan oy toplamak peşindedir. şahısları kanunla koruma abzürdlüğünü bir yana bırakıp derin bir ah çekmek istiyorum: hey gidi oy, sen nelere kadirsin...
anavatanla birleşip ayrılması ve meclisteki oturuma katılmamasıyla çok kan kaybeden,kazansaydı mehmet ağar'ın siyasi kariyeri için çok daha iyi olacağına inandığım ve içinde çok değerli insanları barındıran bir parti.tabi mehmet ağar döneminde bu böyleydi.
yerel seçimler için gerçekleştirdiği bursa atılımları(!) ile vizyonsuzluğunu ortaya koyan ve herkese siyasetin aslında ne demek (ya da nasıl birşey) olduğunu açık bir şekilde gösteren partidir.

şöyle ki:
geride kalan 5 yıl boyunca eleştirdikleri büyükşehir belediye başkanının* akp den aday gösterilmemesi üzerine daha 1 hafta önce belirledikleri ve herkesle paylaştıkları adayın adaylığını noktalayıp (kaldı ki, bu adaydan önce de başka bir isim aday olarak sunulmuştur; en yenisiyle beraber eder 3) "büyük başkan, hizmet adamı, aslında biz çok severiz kendisini..." diyerek 1 dakika önce partisine aldıkları kişiyi, yıllarca kendileri için çalışanlara tercih etmişlerdir.

haaa, bunda sadece dp mi suçlu; elbette hayır... koltuk gidiyor diye (aslında olmayan) ideolojisini satan adamlara da söylenecek söz bulunamamaktadır. aslında var da "ya, ben neyse ..."diye uzar gider o sözler!
akp'ye sarı kart göstererek siyasetle komediyi bir araya getirmiş parti. miadı çoktan dolmuş, komik olmuştur artık.
28 mart 2009 seçimleri için en güzel şarkıyı yapan partidir. son dönemlerde en olma özelliği bu kadarla sınırlı kalmıştır tabi.

http://www.haber7.com/hab...in-secim-sarkisi-Hadi.php
ergenekon terör örgütü'nün siyasal alandaki temsilcisi olma yolunda emin adımlarla yürüyen parti.
(bkz: hüsamettin cindoruk)
zaten batmış bir partiydi. yeni genel başkan hüsamettin cindoruk'un, süleyman demirel'i "demokrasi simgesi" hâline getirip, kendisine saygı gösterisinde bulnmasıyla darbecisine aşık olan parti konumuna gelmiştir. yahu deniz gezmiş'in idam edilmesini sağlayanlardan birisi süleyman demirel değil miydi? hadi o çok eski bir olay diye geçtim, cumhurbaşkanıyken 28 şubatçı paşaların "hınk deyicisi" değil miydi bu adam?
bir de cindoruk "demokrasi evi" adı vermiş partisinin genel merkezine. demokrasi mezarı falan dese daha doğru olur, artık yeni dönemde chp'yle kolkola ergenekon avukatlığı yaparlar.
türk siyasetinin hala ve ısrarla kişiler üzerinde döndüğünü bir kez daha bizlere gösteren parti.

düne kadar ismi anılmazken cindoruk'un olaya el atması ile bir anda gündeme oturmuştur.
gene demokrat parti ismi altında anavatan ile birleşmiş partidir.