bugün

darbe girisiminden sonra demokrasi diye ciglik atan akpli. milletvekilleri de twitterda gunlerdir demokrasi propagandasi yapmaktadir. ulan bu ulkede 14 yilda demokrasinin icine sictiniz simdi mi demokrasi sizin icin onem kazandi?
bir kaç gün içerisinde özüne dönecek olan a.k p lidir. malum reis ne derse o kendi fikrin olamaz olmamalı..

şimdi demokrasi aşığı her birisi ancak 1 hafta sonra darbe korkusu geçince tekrardan başkanlık üzerinden padişahlık ve osmanlı sevdaları başlar.
Yusuf yusuf ve sonuçlari.
dün şeriat demesine karşılık şeriatı getirmemiştir.
sadece milleti ürkütmemek için sempatik görünmeye çalışan tiptir. rte, darbe girişiminin olduğu akşam bu kelimeyi kullandığı için dillerinden düşürmüyorlar. ama demokrasi onlar için amaç değil araçtır. zaten reis defalarca "demokrasi bizim için adeta bir tramvay gibidir, gideceğimiz yere kadar gider, durağa gelince ineriz" demiştir.
demokrasinin ne demek olduğunu bilmeyendir..
demokrasi için meydanlardan inmezler ama demokrasinin tanımını sorsan kem küm eder ve alakasız şeyler söylerler..
uydurmuyorum yaşadığım için söylüyorum..
sonucunda rant(bu rantın içine makarna bile girebiliyor) varsa anlamını öğrenmeden, sorgulamadan katılacak ve bu düşünceyi haykıracak bir grup vatandaştır.
ne hikmetse 7 haziran hezimetinden sonra demokrasiyi unutmuş, şimdi tekrar hatırlamıştır.

milli irade kavramını recep tayyip erdoğan a biat olarak algılarlar.

ülkemizin geldiği acı ve kötü durumun yegane sebebinin kendi politikaları olduğunu asla kabul etmezler. 60 senedi iktidara gelemeyen cehape zihniyetini bundan sorumlu tutarlar.

yazık.
Demokrasiyi oturma organından anlayan insandır.
akp iktidar olduğu sürece demokrasi diye yanıp tutşan akplidir.
oylamaya üçlü girmekteler. bir de kaydediyorlar. akp demokrasisi kuzey koreli. ben atatürk türkiyesi istiyorum derken haksız mıyım ak kardeş?
O AKP'lilerin ailelerinde demokrasi var mı? Hangisi çoluğuna, çocuğuna istediklerini yapma özgürlüğünü veriyor?
yalnız yukarıdaki dayı bence o kadar da akp seçmenine benzemiyor, şöyle daha karikatürize bir tip bulunabilirdi.d
şaşırtıcı şekilde ‘demokrasi’ kavramını monarşi diye algılayan zevat.
Göt korkusu geçince demokrasiyi bi kenara bırakmıştır.
Tabiki araçtır bir yönetim şekildir,toplumun kültür yaşam şekline hangisi uygunsa onu kullanırsın.