bugün

Tim burtonun öteki filmlerine görece daha modern bir fantezi yorumunun öne çıktığı film.
Klasik bir amerikan aksiyonu var bu iyi olmamış.
Ve Her zamanki gibi başrol johny depp’in.

Ha bir de şu eva green gibi sevişecek nerden bulurum düşünüyorum.
görsel
klasik tim burton filmidir.

evet belli bir stili var ve az çok filmin temasını tahmin edebilir tim burton severleri fakat bu filmde oyuncu kadrosuna bakıp filmi izleyince beklenilen ve olan arasındaki fark gözden kaçmıyor. eva green gibi bir mükemmelliği izlememek olmazdı yine güzel yine gothic yine çekici ablamız. fakat kurgu beklenilenin altında.

tema bilindik. cadılık, vampirlik gibi fantastik konuları komikleştirerek anlatmış. filmin kurgusu intikam üzerine. oyuncular güzel zaten en sevilen oyuncular bir arada.

filmde alice cooper'ı görmek bir nebze rahatlatabilir.
johnny depp'in bas rolünü oynadığı içeriğinde vampirler olan harika bi fantastik filmdir.
sırf alice cooper'a rol verildi diye izlediğim film. açıkçası rolünün konser vermekten ibaret olması biraz hayal kırıklığı yarattı.

nerede kırık bisiklet, nerede prince of darkness...

--spoiler--
tek beğendiğim sahne maggie'nin tımarhaneden kaçış hikayesini anlatırken alice cooper'ın deli gömleğini giymiş, ballad of dwight fry'ı söylemekte olmasıydı. konu itibariyle cuk oturmuş..
--spoiler--

özetle vampir diye geldik, geyik çıktı filmidir. yoklukta gideri var.
büyük ihtimal moviemax de izlenmiştir, johnny depp son dönemde epey bozdu. filmin bu kadar göz önünde olmasının nedeni johnny depp. ha zaman geçsin diye izlenir. ama benim gibi eseklik edip de haftalık 1 sinema keyfinizi harcamaya değmez.
beklentileri karşılamayan ama fena da olmayan bir tim burton-johnny deep ortak çalışmasıdır. filmin künyesinde bu iki isim olunca beklentiler de yükseliyor haliyle.
Bella Heathcote in güzelliğinin fazla geri kalmış olduğunu düşündüğüm film.iyi hoş olmuş da "o kız niye bu kadar geri planda kalmış tim abi?" diye tim burton a veryansın etmişliğim vardır.
klasik tim burton ve johnny deep kombinasyonu olmuş. tabi jhonny amca varsa Helena Bonham Carter de olmazsa olmazdır.
1999 yapımlı bir sleepy hollow (hayalet süvari) filmi vardır. Johnny Depp i vampir kılığındaki makyajlı haliyle gördüğümde aklıma o film gelmiştir. yine Johnny Depp in oynadığı o filmde de vampir filmlerini anımsatan siyah beyaz puslu sahneler mevcut. o filmde güzel filmdir bu arada. bunu izleyeceğinize onu izleyin derim.
beni sükut-u hayale uğratmış filmdir. gözlerime johnny depp ziyafeti çektirmekten başka işe yaramadı.
klişe konu, klişe sahneler... hele filmin sonunda cadının kalbini çıkarıp esas vampirimize vermesi de tam ergen işiydi..
velhasıl kelam, beklentimi karşılamadı pek; ama johnny ve tim burton hatrına izlenebilir bir film.
gayet olmuş filmdir. bu kadar eleştirilmesi anlamsız bence. Sweeney Todd, Edward Scissorhands gibi filmlerle karşılaştırdığında tabi ki de çok zayıf kalır ama yine de oldukça eğlenceli ve fantastik bir film olmuş. her filmi de mükemmel olacak değil ya.
bir tim burton hastası olarak çektiği tüm filmleri beğenmeye devam ediyorum.*
biraz geç de olsa bugün izlediğim film.
sanal alemde dolaşan bütün yorumlara baktım arkasından da dedim ki: vay arkadaş bu filmi sadece ben mi çok beğenmişim.
absürd komedi konusunda ağzımı açık bırakmış, aşağıda açıklanan güzel ve orijinal fikirlere yer vermiş, eğlenceli, sıkmayan gayet de güzel bi film. oyunculuklar desen johnny depp döktürmüş, eva green güzelliği ile iyi oyunculuğunu mükemmel şekilde harmanlamış.

----spoiler----

en beğendiğim sahneler :
başlangıçtaki mcdonalds sahnesi.
yanarken vampirin üstüne su atma.
cadı ile vampirin sevişmesi.
hippilerle muhabbet. hippilerle muhabbet konusunda özellikle parantez açmamız lazım. nasıl bir kafa ile yazılmış, ne kadar orijinal fikirdir o hippilerle vampirlerin muhabbet etmesi.

----spoiler----
film izleme olayına bır yıl kadar ara verdiğimden gec haberim olan filmdir. "nasıl kaçırmışım" deyip kafamı duvarlara da vurdugum filmdir ayrıca. tim burton ve johnny deep izlememem için yeterli sebep fakat hayal kırıklıgı yaratır mı bilinmez! endişesiyle bugün izleyecegim filmdir.

benim gibi bu filmin varlıgından yeni haberdar olanlar için fragman:

http://www.youtube.com/watch?v=wpWvkFlyl4M
izlemeden çok beklenen hayalkırıklığından korkulandır. ancak en iyi filmi olmasa da sevdiren bir vampir filmidir. diğer vampir filmlerine iyi göndermeleri vardır.
korkulan başa gelmemiş izleyin izletin sevin!
ayrıca jhonny deep'ten daha yakışıklı vampir olur muuu mümkün müüüü?
(bkz: eva green)
Yine bir bermuda şeytan üçgeni filmi. Burton - Depp - Carter üçlüsü.. Bunların beraber çevirdikleri filmler beğenilmese bile kötü tabirini hak etmez. Zaten Tim Burton'ın ayrı bir gothic ve fantezi havası var. En azından sıkılmadan izletip, izleyiciyi eğlendiriyor. Kendine ait çizgisi olan yönetmenlerden bir tanesi.

Dark Shadows filminde de bunu görüyoruz. Film biraz senaryosu bakımından yavan kalmış. Birkaç ters köşe, akıl oyunları ve usturuplu senaryosu olsaydı puanı da çok daha yüksek olurdu. Ama vampir temasıyla fazla dalga geçilmiş, güldürdü.. Zaten bakarsak filmin yoğunluğundan çok absürd kısmını alırsanız zevk alabilirsiniz ancak. Atmosfer, makyaj herşey harikaydı. Sahneler güzeldi ve bunlara ek olarak uygulanan müziklerde fazlasıyla hoşuma gitti. Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Eva Green ve Chloe Grace Moretz yetiyor filmi izlemek için. Tam anlamıyla fantastiklik katmışlar filme. Asla 'kötü' kalıbını hak etmeyen filmlerden biri. Zaten dediğim gibi absürdlük kısmının daha fazla olduğunu izlediğinizde anlayacaksınız.. Tim Burton çok iyi yermiş. Johnny Depp'e ayrı bir parantez açmazsak olmaz. Binbir farklı karaktere ve tipe bürünüp aynı mükemmellik ile başarıyı yakalamak müthiş birşey. işte Depp bunu başardığı için benim gözümde en iyi aktör. Filmde de gösterdi kendisini zaten. Moretz ise şu an bir yıldız. Gelecekte ise çok büyük bir yıldız olacağını söyleyebilirim. Kimsenin şüphesi olmasın. Yalnız filmin ikinci filmi The Salem Branch ismiyle gelecek sanırım. Bana göre hiç gerek yok ama o oyuncu kadrosunu bir daha görmeyi isterim.
hafif komedi sahneleriyle beni güldürebilen ilk fantastik-korku filmi diyebilirim. *

--spoiler--
jonny depp yine oynamış aga, diyeceksiniz *
--spoiler--

edit: ikinci filmi de bekliyoruz, ucu açıktı filmin.
muhteşem, sarsıcı. ölmeden önce izlenmesi gereken filmler arasında olan bir başyapıt.
tim burton'un kariyerinin en zayıf halkasıdır. eğer tim burton hayranı biriyseniz, johhny depp için ölüp bitiyorsanız sakın bu filmi izlemeyin, sakın. çok büyük bir hayal kırıklığı yaşayacaksınız.

tim ve jonny'i hep edward scissorhands'teki mükemmellikleriyle hatırlayın. güzel helena'mızı da sweeney todd'daki o dağınık saçlarıyla hatırlayın, nightmare before christmas'taki jack'imizi hatırlayın, corpse bride'daki victor ve victoria'nın piyano başındaki şarkılarını hatırlayın.

"ben bunları hatırlayamıyorum, ne yapıcam?" diyorsanız da: mesela tim burton'ın başyapıtlarından beter böcek'imizi hatırlayın, oradaki masanın üstündeki "bize de bize de" dansını hatırlayın. tim burton'ın dünya'nın en güzel filmlerinden biri olan "big fish"i çektiğini hatırlayın.

sakın ama sakın bu filmi hatırlamayın.

sadece tim burton'a özel not: seni ne kadar sevdiğimizi görüyorsun dimi, kredin bu filmi unutturmaya yetecek kadar büyük, ama bize bir daha sakın bunu yapma.
(bkz: tim burton)
(bkz: johnny depp)

harika bir kurguya sahip, içerisinde ironizme sıkça yer verilmiş bir filmdi. tim burton yine bizi şaşırttı.
bir vampir filmi olarak değerlendirmek yanlış olur. film efektleriyle gerek müzikleriyle bizi bambaşka diyarlara alıp götürdü. eğer hayatın gerçeklerinden bıkmış biriyseniz ve ona biraz farklı bir kapıdan bakmak isterseniz, izleyin derim.
tim burtonın tarzına biraz eğlence kattığı film. genel olarak güzel desem de o son sahne hiç yakışmadı sana burton. olmadı o. yalnız eva green çok yakışmıştı rolüne. artık bir klasik olan johnny depp ve helena bonham carter ikilisine ayrı bir tat katmıştı. ve her zamanki gibi müzikte yine danny elfman var.
"tim burton 31 çekse izlenir" mantığıyla gidip izlediğim; fakat beni hayal kırıklığına uğratmış olan filmdir. johnny depp bu role yakışmış ancak rol johnny depp'in karizmasına yakışmamış. ayrıca tim burton'ın filmlerinde belirli oyunları oynatması da görsellik ve özgünlük açısından sıkıcı olmaya başladı diye düşünüyorum. tim burton bu kez sınıfta kaldı.
gittim gördüm geldim. "tim burton 31 çekse izlenir" tadında bi film olmuş. komedi diye sınıflandırmak da bambaşkaymış.
girmek için üstümde baskı yaratılan film.neyse efendim zorlamayla gittim sinemaya bekliyorum baktım tim burton,helena abla var uzaktanda eva green'i jaunary jones sandım neyse 'allah kerim' dedim girdim içeri.çıktıktan sonra gözümden yaş geldi yere düşüyordum az kalsın lanet olsun öyle filme.