bugün

bugün, ergenekon davasının kararlarının gölgesinde insanların zihnine takılabilecek olandır.

şimdi "darbe yapmak düşüncesi" ile mevcut yönetim ve rejimi tehdit eden insanlar "suçlu" bulunarak bunu takiben ciddi hapis cezalarına çarptırılıyorsa şayet, ben de buradan "şeriat" isteyen kimseler, bu uğurda düşünceleri olan kimseler hakkında "suç duyurusunda bulunma" hakkını kendimde görebilmeliyim sanıyorum. "plan" olarak da çeşitli dini(!) kitaplar ve o kitaplarda işaret edilen "savaşma" algısı ve ortaya konulan sosyolojik sistem, kurguyu sunabilirim.

yani demek istediğim odur ki suç, mevcut rejim ve iradeye tehdit oluşturmak düşüncesi ve planı ise şayet; sokakta cübbe-sarık kombinasyonu ile gezen adam da somut bir şekilde suçu işlemektedir. hem de bugün "ergenekon davası" kapsamında tutukluluk hallerine hüküm verilen insanlardan çok daha somutturlar.

bilmiyorum yanlış mıyım?
şeriat isteyenler anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüsten yargılanmalıdır. Bunlara şimdilerde göz yuman bürokratlarda elbet yargılanmalıdır.

(bkz: yargılanacaksınız)