bugün

mukemmel gruptu. gittiler...
ilginç bir isme sahip grup. albüm ve şarkı isimleri de ilginçtir.* iyiydi, hoştu, dağıldı.

(bkz: korhan futacı)
harika müzikleri yapan gruptu. nitekim her enstrüman sanatçısının elinde, harikalar diyarına ulaştırıyordu.
özlenen gruptur. taaaaa üniversiteye ilk başladığım yıllarda dinlerdim ben bu grubu, uzun zamandır dinlemiyordum zaten kendileride uzun zamandır sessizlermiş. bugün aklıma geldi bir arkadaşımlada paylaştım.

--spoiler--
siz ne güzel müzik yapıyorsunuz öyle, tekrar yapsanıza bişeyler.
--spoiler--
Deneysel rock diyebileceğimiz ama, kendini has bir tarzlarıyla türkiyede sessizliğe bürünmüş grup.
dadaizmden etkilendiklerini düşündüğüm grup. çok da değil ama öyle gibi duruyo ilk bakışta.
grubu dinlemekten vazgeçmeyenlere link *
http://tr.sevenload.com/yayinlar/dandadadan
dandanakan savaşının etkisinde mi kaldılar acaba diye kendimi sormaktan alamadığım enteresan grup.
(bkz: saksofon)sevenler için dinlenmesi farz olan grup
ayrıca (bkz: korhan futacı)'nın şahane solosu için (bkz: kreş)'in (bkz: takım elbise suratlı adamlar) şarkısı da şiddetle tavsiye olunur
bir zamanlar çook büyük umutlarla beklemişliğimiz, bir albümlerine - demolarına- şarkılarına ulaşmak için gece gündüz didinmişliğimiz, albüme ulaşınca çocuk gibi sevinmişliğimiz, canlı performanslarına tanık olabilmek için bekleşmişliğimiz, bill clinton yüzünden nefret ettiğimiz saksafona bayılmışlığımız sonra da dinlemeyip unutmaya yüz tutturmuşluğumuz olmuştur bizim bu grubu..

nolursa olsun, o kurban olduğumun saksafonu için, hadi onu da geçtim sen bana birini android gibi mükemmel bir albüm ismiyle çıktıkları için bile sevilesidirler.
türkiyedeki rock grupları arasında en farklı olan gruplardan bir tanesi. gitar olmadan da nasıl rock yapılabileceğini bize göstermiş gruptur atrıca. tek kelimeyle mükemmeldirler.
myspace teki sayfalarında "Eccentric Istanbul quartet with a unique and progressive fusion of jazz, punk, rock and experimental" diye buyurmuş olan grup. okunulan, yazılan hiçbir tanım onları anlatamayacak gibi hissediliyor. kara araba adlı güzide eseri dinlenildiğinde ne denmek istendiği daha iyi anlaşılacaktır.
2. album icin suanda studyoda olan guzel grup.
2. albumde konserlerde intro olarak caldiklari bulent ersoya ithafen yapilmis bulent sarkisida yer alacaktir.
23 şubat gecesi bursa resimli barda performans sergileyen grup.
(bkz: sen bana birini android)
2 şubatta resimli barda sahne alacak grup.

(bkz: korhan futacı)
23 ocak 2008 tarihinde babylon'da sahne alacak grup..
(bkz: burak ırmak)
grubun ismi insanlarda bıraktığı etkiyi en iyi anlatan şeylerin başında gelmektedir.. grup dinleyeni vuran şarkılarından dolayı ismini iyi taşımaktadır..
bu grup deli, deli grup bu.. adamlar süper.. ne yazık ki yeni albümleri 2009 kışında çıkacak..
edit: ilkbahar yaz arasında bir maxi single var..
dogz star'da 28 kasım 2007 dandadadan konserinde kendilerini 20-25 kişi izlemesine rağmen moralleri bozulmamış, çıkıp aslanlar gibi müziklerini icra etmişlerdir.. coşturmuşlardır. konserin sonlarına doğru çalınan zın zın şarkısının sonunda berke can özcan trompeti patlatmıştır.
en sonunda bir yerli gurup, yerli bir "rock" gurubu her şeye rağmen defalarca dinlenir çıktı.

teşekkür etmek lazım.
kocamustafa paşa sahilinde bulunan köprüye yolunuz düşerse hemen köprünün girişinde kocaman kırmızı yazılarla yazılmış oldugunu göreceginiz grup.
kara araba'ya çekilen video'da bateristin early days best of led zeppelin albüm setinin kapak resmindeki john bonham'ın haline benzemeye çalıştığı belli oluyor. heleki john bonham'ın o resimdeki backmask*sayesinde uzayıp gider gibi görünen şapkası...

grup üyeleri birbirine ne kadar bağlı hareket ediyor sorgulamak lazım. hepsi kendi halinde takılır gibi görünüyorlar. synth ve saksafon harika olmuş, çok farklılar. böyle farklı olunca herkes de mükemmel olmalarını bekliyor haliyle. bunun farkındalar ve öyle gidiyorlar da.

vokal can sıkıyor. ve müzikte hep bir tamamlanmamış havası var. klavye başarılı yinede öne çıkmak istemez gibi, bateri fark getirmiyor ve yine geride, basçı bu parçada çello çalıyor, hoş. saksafon işi götüren unsur sahiden güzel bir de doğru düzgün söylese vokal.
dadaizm ile alakaları olmadığını* açıklamış leziz gruptur.*