bugün

"filistini komple yıkan , ırak ta camileri bombalayan , ıraklı kadınları kacırıp satan, ırak ta organ mafyacılıgı yapan kim ? dinler hakkında ne biliyorsun da gelmiş sacma salak konusuyorsun. daha islamda calısmanın yerini bilmeden kalkmıs ota boka konusuyorsun. madem senin dininde eşitlik yok benim türkiyemde de düşmanlık var okeyto rahatsız etmesin bu seni gülüm * " bunları diyen yazar. kanal 7den bilgili kardeşim ver gazı kurtlar vadisi sal bunları sözlüğe.
söylediklerin de en ufak bir yalan varsa , o zaman çıkılsın karşıma.
kendisi bana özel mesaj atmıştır, hiç cami bombalanmadı deyüü. bende ıraktan örnek verdim. tabi kendisi alışkın olduğundan saptırmaya benim yolladığım özel mesajı yayınladı, kendi mesajı yok.

ah bebeim. ırak'ra yapılanlar yalan mı ?
(bkz: ergen)
(bkz: oha ergen dedi)
(bkz: geren)

yanlış anlaşılmasın beni değil... birilerini
söylediği doğrular yüzünden bir kaç ergenin saldırılarına maruz kalan yazar.
(bkz: kimin eksilediğini bilmek)*
bir gemi adı öğrenemiş ve gelmiş, tarihten bir haber bir yazarın saldırısına uğramış ama kendinden bekleneni yapmış ve ağlatmış yazardır.
(bkz: koşun ergen var)yahudi düşmanı çocuk.
başarılı yazardır, harbi yazardır da aynı zamanda, yazar(dır) ama okumasını bilene!
her kim ona yaklaşırsa yakarım yazarıdır.
(bkz: döner bıçaklarıyla dalalım abi)
bol bol artı oyladığım ne söylediğini bilen yazar.
--spoiler--
"cok komik olsugunu biliyor musun ? bm kararı var israil işgal ettiği topraklardan cekilsin diye. bi harita vardı israilin 10 yılda filistini nasıl ele geçirdiği ile alaklı topraklarını ne kadar büyüttüğü ile alakalı. ayrıca israil filistin savasının neden oldugunu nasıl cıktıgını biliyor musun ? israil in yapılaşması yüzünsden oldu. yani israil güvenlik gerekcesiyle filistinin topralklarının yüzde 80 ine el koydu sen neyi zorla almadık flaan dşyorsun. daha bi şey bilmiyorsun gelmiş burada sacma sapan konusuyorsun. git biraz ögren kücük siyonist ondan sonra gel burada tartısmaya gir. söylediğin tek kelime bile doğru değil cünkü.

lan israil diye bi devlet yoktu bile orası filistindi sen ne diyorsun ? filistin israile saldırıyor cünkü yasal olarak topraklarını işgal etmiş. bunu ben demiyorum bm söylüyor. git biraz oku ögren gel. ayrıca kürtlere neden özgürlük tanıyacagım ben onları senin gibi hayvan görmüyorum ki. sen yahudi olmayanları hizmetci görüyorsun cünkü dinin böyle ama ben öyle görmüyorum. benim ne hakkım varsa onların da var ama israil de öyle mi ? bir müslüman ile yahudinin hakları aynı mı. git şimdi ögren gel. kücük siyonist."
--spoiler--
cahil bir insan googleye ilk israil devleti yazsa millatan önce kim orda devlet kudu görecek. ama ergen olduğu için kurtlar vadisi kültürüyle tepiniyor. isadan önce isadan sonra hagiden önce hagiden sonra hiç bir zaman bir filistin devleti olmadığınıda bilmiyor. bm isrial kurulrken 2 devlet önerdiğini israilin bunu kabul etiğini filistinin reddedip diğer bütün araplarla birlikte israile saldırdığınıda bilmiyor. hey akp sen ne güzelikler yaratıyorsun. durmak yok antisemitizme devam. artı ben türküm ve yahudiyim her yahudiyi isriali sanma her müslümanı binladin sanmadığın gibi. türkiyede kaç tane sinangog bombalanmış bir bak. isrialde bide bak kaçtane cami bombalanmış. ordaki türklere sor bakalım israilde bir cami bombalanmışmı.

(bkz: ergen)
(bkz: cahil)
ne söylediğini bilen ve çoluk çocukla uğraşmak zorunda kalan yazar. çocuklara iki kere anlat azizim...
gerizekalılara , gözlerine soka soka anlatmak lazım.
yazarak anlamıyorlar demek ki. http://www.boykotvar.com/...ploads/isgalhari-tasi.jpg şu haritaya bakarsanız 1946 ile 2008 arasında israilin işgal ettiği topraklara, o zaman anlarsınız olayı.

ikincisi , milattan önce orada ilk devlet bik bik bik.
lan gerizekalı mısın? istanbul bizans mı ? anadolu hititler mi ? amerika kızılderelilerin mi ? bi insan böyle cahil olamaz.
lugat'ı renkli*, "zaaaaart" gibi tepkimeleri olan, şahane bilgili bir yazar arakdaşımızdır. öyle böyle değil hani, ayarlar havada uçuşuyor. bi de bu açtığı başlığın altına girilen tüm entrylerin, kendisine yazıldığını falan zannediyor.

kendisinin yahudilik ve köle ilişkisine göre açtığı başlığa, tevrattan giderek yapılan ve tüm dini inanışları kapsayan yazılı metin inanışları ile alakalı olan yoruma, yine aynı yazısında belirtmediği kölelik tanımına bakılarak "dini inanç ile ne alakası var" diye cevap verdi.

sanırım ne yazacağını ya da ne yazmak istediğini bilmiyor. ya da tam tersi "köle" diyerek pusuya yatıyor, "tevrat" diye çıkışınca biri "ben ondan bahsetmiyorum ki ehehe okeyto" diye cevap veriyor. o olmazsa "mantık" dersen, "ehehe ben ondan değil, tevrattan bahsediyorum okeyto" diye cevap verecek sanırım. mantık ve tevrat kelimelerini seçtim tırnak aralarına, zira diğer tüm dinler'de olduğu gibi bu ikisinin bir araya gelme şansı da hiç yok evrensel insan için.
--spoiler--
Şabat(Sebt) Günü'nü kutsal sayarak anımsayacaksın. Altı gün çalışacak, bütün işlerini yapacaksın. Ama yedinci gün bana, Tanrın RAB'be Şabat Günü olarak adanmıştır. O gün sen, oğlun, kızın, erkek ve kadın KÖLEN, hayvanların, aranızdaki yabancılar dâhil, hiçbir iş yapmayacaksınız.
--spoiler--
ve yine aynı başlık altına yazılan başka bir "yahudi cocukların bombalara yazı yazıp dalga geçmesi" konusu ile alakalı, "o çocuklar'a bakılarak tüm bir israil vatandaşına nefret duymak, mantıklı bir sevmeme nedeni değildir. bu faşistliktir" yorumunu üstüne alınıp, ayar verdiğini zannettiği basit entry'sini "okeyto" diye tamamlayarak, gönlümü 2.kez fethetmiş yazar arkadaşımızdır. candır, canandır.

daha fazla uzatmadan, engin ve bilgili yorumlarını takip edeceğim delidir.
memleket hasreti çeken yazardır, umarım bir an önce vatanına kavuşur.
daha önce söylemiş miydim biliyorum; damdaki bir deli, yerdeki dokuz veli'den daha mustafa cecelidir.
en sonunda evine, izmirine, sevdiklerine ve sevenlerine yorucu geçen 4 günlük yolun ardından kavuşmuş yazar..
çok hoş geldin ki ülkene, gerçi sana ulaşmak zor şu aralar ama keyfine bak dostum istanbul'a da bekleriz.
denizde uyuma hayalimi bir zamanlar gerçekleştirmiş olup; beni gülücüklere boğan, konuşurken ağzının içine baktıran, sevilendir kendisi.
ülkesine hoşgelmiş can kankadır.

olum, öldün zannettim arkandan geliyordum haağ!

herneyse daha adanaya gelecek şırdan yicez beraber di mi?
damdaki deli damdaki deli/ özledim seni özledim seni. bu dizeleri yazdıran delidir.
güle güledir.
kışın yolunu gözlediğimdir.
varınca haber vermesini istediğimdir.
özletme kendini, arada bir yüzünü göster dediğimdir.
arayı soğutmamasını dileğimdir, delimdir.**
vardın mı?
naptın?
habersiz bıraktın; meraklardayım yazarı.
şakaysa, hiç komik değil!