bugün

dalgaların kıyıya sürüklediği şişenin içerisindeki mesajdır.

sen bu adaya düştükten sonra çok şey değişti kamil.. anan 70'inden sonra bir hurdacı ile evlenip kaçtı, karın en yakın dostun nuri ile dubai'de nikahsız yaşıyor, kızın punk'cı bir oğlan ile şehir dışına çıktı bir daha gören olmadı, evinize haciz geldi kolonlarına kadar aldılar, kedin sokaklara düştü hatta çoktan ezilmiştir, mahallenizi nükleer test alanı yaptılar, her saat başı bomba yolluyorlar velhasıl herşey böyle be kamil huhahahaha! - bir dost.
(bkz: bunu yazan tosun okuyana kosun)
genelde korsan filmlerinde görülür.içinde hazine haritası olma olasılığı yüksektir.
birazdan tsunami gelecek, ben de arkadaki dalgaların yalancısıyım.
(bkz: üç vakte kadar kısmetin çıkacak)

üç vakit ne mk deyip suda sektirmek suretiyle geri yollanır.
eger okumaya basladiysan asla durma, sonuna kadar oku, ve bunu 10 kisiye daha gonder. cuma gunu cok ozel bir sey olacak!!!!
"bu şişe varya..."
(bkz: Message in a Bottle)
salt okunur.
"bunu okuyan kişi......

kimsin?"
içinde gizemli sırlar olan mesajdır.
''öhm, öncelikle bu yazıyı okuyorsanız şunları bilmelisiniz, şişeye bütün gemi ilk önce tükürdük sonra döküp yine bütün gemi şişeye işedik. bu yetmez dedik bütün gemi şişeyi... sonra gemideki tek peçete olan ama artık iyice eskiyen peçeteye bu yazıyı yazıp içine attık, en son biraz zehirli gaz sıkıştırıp tıpayla kapattık ve denize attık, muhtemelen birazdan ölürsün''
(bkz: çok fazla film izleyen insan)
(bkz: şampiyon bursaspor)
sıkışmış, çıkaramadım.
denize doğru gel gel
rüzgar esince yel yel.
annemgile selam söyle.
"olm bırak şu şişeyi, yürüyen klişesin ha"
Tıpa siyanürlüydü amk*
huzur islamda.
denizin soguk sulari azdirdi beni amuha goyim.
(bkz: sahin k)
yan adadan gönderdiler. *
Son cümlesi;

"vallahi allah rızası için dediği için göndermek zorunda kaldım arkadaşım"

''şişe depozitoludur''

şeklinde olacak bottle daki message.
genelde ıssız adaya düşenlerin* bulduğu şişenin içindeki gemi maketidir.
(bkz: sana değil kardeşine)