bugün

izmiri yakından tanıyanların daha önce izmir şehrine hiç gitmemiş olanlara verebilecekleri tavsiyelerdir.
gelmeyin.
direk izmiri geçin, çeşme, kuşadası, didim, bodrum hebası devam edin.
gitmeyin.
sevinç pastanesinde buluşun.
otel diye tabela görüp de basmanedekilerde kalmaya kalkmayin gece vakti kendinizi emniyette bulmayin.
gideceğiniz yer torbalı ise, "izmir'e gidiyorum ben" ehehe diye yola çıkmayın. üzülürsünüz.
Çandarli; çinar, burun, trio.
sözüm erkeklere: gördüğünüz kızlara geldiğiniz şehirlerde yaptığınız şekilde abazan gibi bakıp laf atçaksanız hiç gelmeyin.
sözüm kızlara: erkeklerin size rahatsız edici bi şekilde bakmamalarını ve laf atmamalarını yadırgarım diyorsanız izmire gelmeyin..bozmayın düzenimizi.
direk tireye gelin kaplana gidin ve kabak çiçeği dolması yiyin.
buyurun gelin.
şehre aşık olmanız çok mümkün, geri dönmek istemeyebilirsiniz, arkada bıraktıklarınızı bu konuda ikaz edin.
gelmeyin. yarak gibi burası , insanları çok kaka.
Gelmeyin dinden imandan çıkarsınız kafir münafık olursunuz.
izmire giden ilk otobüse binin. garajdan alsancak tobüslerine binip limanın oralarda inin başlayın gün batımında kordonu bir ucundan diğer ucuna yürümeye arada pasaportta bir çay için soluklanın sonra çankayaya kıbrılın hisar camiinin önünden bir kaç hediyelik eşya alın fuar açıksa oraya da uğramamazlık etmeyin kimseyi umursamadan binebildiğiniz kadar oyuncağa binin lunaparkta. sonra konak boyundan tekrar yalıya doğru yürümeye devam edin asansöre çıkın körfezi görün. karşıyakaya geçmeyi de unutmayın bir simit size yol boyunca eşlik edicek ve karşıya ulaştığınızda kendinizi biraz acıkmış bile hissetseniz martıların simiti yerken ki güzelliği mutluluk olarak sizi doyuracaktır. indiğiniz gibi en az 10-15 tane midye alıp sahile kurulup bostanlıda tüketin onları karşıyakaya gitmişken sasalıya da uğramadan dönmeyin sakın 777ye binin o sizi götürecektir. bütün bu turu bitirdikten sonra garaja gidip dönebilirsiniz yahut gültepeye bekleriz misafirimiz olursunuz saygılar efendim güzel izmirimin güzel misafirine
en yakışıklı halinizle gidin, kızlari güzel diyollar.
izmiri veya bu dandik arab ulkesini bosverin,gidin canadaya,britanyaya,norvece,amerikaya medeniyet görün insanlarla tanisin...

Edit:daha hic insan goremedim tc de...
samimi bir akpliyseniz bu aralar gitmeyin linç edilirsiniz.
ykm nin karşısındaki katlı otoparka arabanızı koyun. kordona çıkın, öpüşen, yiyişen içen tiplere bakın. o kadar. tabi bunun için istanbulu bırakmaya değer mi.
izmir'in insanları oldukça rahattır. bu ahlakı yerinde normal bir bireyi rahatsız edebilir.
parklarda falan gözlerinizi kapatın.
hic beklenmedik bir yerde sevisen birini gorme ihtimaliniz % 55.
gitmeden önce iman tazeleyin çok fena diyollaar...

varınca da bol bol kelime-i tevhid getirmeyi unutmayın işi sağlama alın yani...
gelmeyin olm buraya, mis gibi ankara var istanbul var falan.
ne bileyim bursa'ya gidin, trabzon'a gidin. bir bok yok burda, valla bak.
ebemiz sikildi lan artık, istanbul'a dönüyoruz yavaş yavaş, biraz anlayış gösterin.
gençseniz gelin kordonda, kıbrıs şehitlerinde dolanın. barlarında eğlenip sabaha karşı mekandan ayrılınca sıra sıra dizilmiş midyecilere uğrayın. taksiler bir istanbul ankaraya göre daha ucuz binmekten korkmayın.