bugün

gerçekten iğrenç bir ismi olan film. dabbe cin çarpması ne amk?
sadece insanlar için çekilmeyen bir film serisi haline gelmiştir.
nihayet uzun zamandan beri türk komedi filmi yoktu vizyonlarda.
(bkz: hasan karacadağ ın aslında cin olması)
(bkz: içimizdeki cinler)
büyük bir heyecanla beklediğim ve muhtemelen gösterime girdiği ilk gün, ilk seansta,
benimle gelecek hiç kimseyi bulamamış olmamdan mütevellit tek başıma gideceğim filmdir.
artık tutarsızlaştırılan seri haline gelmiş film. zaten türkiye iki tane korku türü vardır. biri köy diğeri cin. alt dallarıda köydeki cin diye devam eder.
yine fiyaskoyla sonuçlanacaktır.
dabbe serisi hep bir saçmalıktır. konular iyi tamam ama filmler kötü.
sana puanım 3/10.
mugla'dan siktir olma vaktim yaklasiyo galiba lan. bu ne boyle tobe tobe.
her zamanki gibi sadece ses yönetmeninin geçer not alacağı film. gerisi tırt.
"Sabahın bu saatinde başlığını canlandırmaya ne gerek vardı canııım." filmidir.
sanirim filmi cin carpmis, o yuzden boyle.
hasan karacadağ adlı çakma yönetmenin yeni ve tutmayacak filmidir.

ne demiş şair kapı gıcırtısına oynayan bir millete korku filmi işlemez diye.

o değil de bu hasan karacadağ ın artık bu işleri bırakması lazım.

ulan 6 film çekmişsin inatla. hepsi de aynı filmler. ve aksi gibi biri de bi boka benzemiyor.
bi ara dabbe diye duyar olduk sağda solda ama izledik gördük bi cacık yok.
e tabi hasan da çakal. dabbe nin adı duyuldu reklamı olduya o da bu filme dabbe eki getirmiş.
sanki ilk dabbe de yarrak çarpıyordu. ahah...

ulan "benim bir tarzım var." diye mi düşünüyor nedir bilmiyorum ama yemez abi yemez.
bırak bu işler.
Komedi filmi tadında korku filmidir. Gece 10 dakikalığına korkutur sonra uyursun.
hayır cin dediğin zombiden daha korkunç ama malzemeyi kullan be hasan abi.
Hasan karacadağ'ın, Bugün vizyona girmiş son filmidir.
16:30 seansında harika bir salonda izledim.
şaşırtıcı derecede kalabalıktı.

Hasan karacadağ'ın filmlerini beğenmemek apayrı bir mevzudur ancak kabul etmek gerekir ki,
türk korkusunu sadece bu adam ayakta tutmaktadır.
Ayrıca uzakdoğu korku sineması teknikleriyle, ortadoğu'nun korku öğelerini işleyen tek yönetmendir.

kurgu çok güçlü değildi ancak sinemada aksiyon ve korku türünde hemen her filmde kurgu hareketin ardında kalır.

Film, konu, teknik, efekt açısından oldukça iyiydi.
heyecan hep en üst noktadaydı.

filmin eksikleri ve hataları yok muydu?
elbette ki vardı.

ama böyle böyle gelişecek başka yolu yok bunun.
buradan yok saçmaydı, yok komikti diyeceğinize adam gibi eleştirip yorumlayın ki bir şeyler katın.

-ki zaten "kurgudan oluştuğunu bildiği" korku filmine "saçma" demek kadar da abes bir şey yoktur.
sanırsın yönetmen herkese, "bu filmdeki herşey gerçek" demiş..
bu adamın bütün filmlerinde iş kurguya gelince beyin.dll bulunamadı hatası veriyor, artık bu soruna bir çare bulursa, adam gibi oyuncularla şu filmlerini yapabilirse bir zahmet eminim çok çok daha fazla seyirci kitlesine ulaşacaktır; abicim o oyuncuların konuşmaları, hareketleri, davranışları ne kadar yapmacık ne kadar beceriksizce oynuyorlar, hiç mi görmüyorsun diyesigeliyor insanın ister istemez, oyuncular sırıtıyor bağırıyor resmen güzelim filmlerinin içerisinde, yalvarıyorum eğer uludağ sözlüğü eskaza okuyorsan gör ve ayar çek şu kast olayına.

zorunlu edit: filme gitmeden yorum yaptığım için öncelikle hasan abimden özür dilerim, hasan karacadağ bu filmde zirvesini yapmıştır beyler bayanlar, sinema kurgusu olamazdı zaten bu filmde olsaydı gerçekliğini kaybederdi diyorum, oyunculuklarda gözle görülür bir kalite artışı var, hasan abi dersine iyi çalışmış, halkın nabzını sağlam tutmuş ne diyeyim.
çekim tekniği ve vaat ettikleriyle, paranormal aktivite serisinin bu topraklara olan uyarlamasıdır.
(bkz: türk yapımı korku filmi)
cayıl cuyul gürültüyle sallanan kamerayla korkunçlu sahneler yapılmaya çalışılan filmdir.
hasan karacadağ'ın ne zaman film çekse pr elemanlarını sözlüklere saldığını bir kez daha bana hatırlatan film başlığı.
Filmin cekildigi yerleri cok iyi bilen yazar bunyede yikim etkisi yaratmistir. Gece 22:00 da açıkhava sinemasinda izlemek ayri bir tat oldu. Açıkçası filme giderken karacadağ'ın yaptığı berbat bir filme girip o herife para kazandirma dusuncesi hakimken fimden çıktıktan sonra kendisini tebrik ettim gıyabında. Daha onceki araklama ve kurgu yoksunu filmlerinden sonra sayin karacadag resmens ahsimi utandirmistir. Su saat oldu uyuyamadim lan allahsiz...
Hasan abi bir gün harbi çarpılacak ama bakalım ne zaman. Filme gelirsek 2 tane kötü yanını sayabilirim;

-birincisi film gereksiz uzatılmış artık sonlara doğru bayma hissiyatı uyandırıyor.
-ikincisi çok fazla ve bunaltıcı ses var, ha normal bu derseniz birde sinemada o ses sonuna kadar açılınca kulak tabiri caizse çınlama aşamasına geliyor. Son 20 dakkayı kulağı tıkayarak dinledim, o şekilde bile net duydum sesleri.

Güzel yanlara gelirsek; oyunculuklar çok iyiydi. Faruk hocanın doğallığı, doktor ebrunun çok bilmişliği gerçekten iyi yansıtılmış. Ayrıca cinli kızın annesiyle ablasıda çok iyiydii. Hatta annesi o kadar iyi oynamışki ablasında bir bit yeniği olduğunu anladığım halde annesinden hiç öyle birşey beklemiyordum. Ayrıca kıbledere köyündeki çoban da harika oyunculuk sarf etmiş.
dün gidip korkarak izlediğim filmdir. tavsiye ederim.
dabbe araba çarpması, dabbe tır çarpması... böyle gider bu.

hayır o değil de bu filmin kitlesini anladım ben. sana bana hitap etmiyor, net.
bugün itibariyle izlediğim film. Her yeni filmde Hasan Karacadağ kendini çok iyi geliştiriyor ve çok mükemmel senaryolar yazıyor. Ayrıca bu izlediğimiz sadece film değil, Hasan Karacadağ'ın yıllardır cinler üzerine yaptığı araştırmaların bitirme tezi aynı zamanda...

ayrıca bu kıbledere köyünün de nerede olduğunu çok merak ediyorum.
duyulunca hem dabbe hem cin mi çarpmış aboov etkisi yapan film.