bugün

en çok kullanılan anayollardan birisi olan eski e-5 yeni d-100 olan yolda hız sınırının 70 olması durumu. 1 ocaktan itibaren yeni uygulamaya göre eğer bu sınır geçilirse radarlar yakalayıp eds ler fotoğraf çekip evlere yolluyormuş.
http://www.sabah.com.tr/G...ygulama-onlari-fena-vurdu
bir sonraki yıl sadece akülü arabaların kullanabileceği haberinden daha az şaşırtıcı olan hız sınırıdır. Otobanda 40' dan yukarı hızda gidene 250 lira para cezası kesilsin.
tünel sistemine geçilip ortalama hız bulunarak ceza yazılmaya başlandığında herkesin öğreneceği limit.
Örneğin a şehrinden saat 10 da çıkarken herhangi bir trafik kamerasından geçtiniz ve 100 km uzaklıktaki b şehrine yarım saatte vardınız.
b şehrindeki trafik kamerasından uyanıklık yaptığınızı sanıp, 50 km hızla geçseniz bile x=v.t formulune göre ortalama hızınız bulunacak ve siz
ben amma hızlı şoförüm,
arabamda çok iyi gibi övünmelerle caka satmaya çalışırken,
ceza posta yoluyla adresinize teslim edilecektir.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=20039
http://www.hurriyet.com.tr/ankara/20622033.asp
nereden para alıcaklarını şaşırdılar ota boka para veriyoruz devlete.
doğru bir hamledir. Bu halka anca bir takım şeyler ceza yoluyla öğretiliyor. Şehir içi hız sınırı 50 dir. 50 ile giderken arkamdan kornaları duyuyorum. La dallama kural bu ne basıyosun. Ama 200 metre ilerde kamerayı görünce birden yavaşlar bu ibneler. Olması gereken tüm ana ve ara hatlara bu tip kameraların konmasıdır. Anca böyle adam olurlar. Cezalarında 10 katına çıkması temennimdir.
uzun yıllar bu karayolu üzerinde oturmuş birisi olarak, çok doğru yapıldığını hatta cezaları şak şak yapıştırmalarını umduğum sınıdırdır. 100 metre ileride trafik ışığına rağmen kısaca rastladığım kaza olaylarından bahsedeyim.

-apartmanımızın zemin katında bulunan dükkana tır girdi. bildiğin tır girdi ve binanın kolonuna çarparak durabildi. hayır zaten depremden sonra ağır hasar almış allah korudu. Tuvallette sıçarken çıkan o sesle birlikte binaya şimşek düştüğünü sanmıştım.
-çalışma yapıldığı sırada yolun kenarında bulunan kum havuzundan, filmlerden esinlenen bir şoför hızlı bir şekilde uçmuş üzerinden ve takla atmış vaziyette gördük.
-üst geçit 200 metre ileride olduğundan dolayı, trafik ışığına güvenen birkaç yayanın karşıya geçerken ölmesi.

türkiye'de maganda vari tiplere ehliyet vermeyerek bu sorunu çözebiliriz öncelikle. d100 karayolu dümdüz bir yol değil. üzerinde bir sürü ev ve iş yeri bulunduğu, ilçeleri ortasından ayıran bir karayolu. öyle ''ne kadar salakça, ne kadar aptalca'' gibisinden ahkam kesmek kolay. senin çocuğun o karayolunun kenarında bahçede top oynayan çocuk olsa böyle konuşabilir misin?. şimdi niye karayolunun kenarında top oynuyor diyenler çıkabilir baştan söyleyelim yer mi var?
yetkililer de 70 yapacak yol trafik bulamazsak bizi ziksinler diye şerh düşsünler, ben de 70 i geçersem topun beş boy önde flama taşıyanı olayım diyerek kabul edeceğim uygulamadır.
lan tırrik vitesi 3 e atamıyoruz ki istanbul trafiğinde ne 70 i?