bugün

sosyal medyada gündem olan ibretlik şov.

Keşke tutuşsaydı da joker gibi gülseydi kodumun samimiyetsiz şovmeni.
yardımcı olmak için yangını söndürüyor.
Zengin adamsın tut su tankeri onla yardım et illa oksijen verilirken foto paylaşman lazım tabi.
bir bardak su taşıyandan allah razı olsun.
bu adamı sevsem mi sevmesem mi çok arada kalıyorum.

şimdi birşey desem dava açar kesin neyse demeyeyim içimde kalsın.
Bi boka yaramadığı gibi bir de ambulansta boş yere yer kaplamasına sebep olmuştur.

O ağaçlar, hayvanlar yanarken ambulansın rahatlığında Allah cezanı versin ulan senin!
Bu isten de ekmek yemesini basarmis sovmen.
6 kiloluk kuru kimyevi tozlu tup ile koskoca orman yangini sonmez sovmen krdes.
Illa bir iyilik yapmak istiyorsan evsiz kalan ve bolgede calisan insanlara yemek dagitsana ? Bu isler oyle beyaz gomlek giyip saga sola siritarak, ambulansi yok yere mesgul ederek de olmaz sovmen krdes.
Ben de gunlerdir elimden geldigince ve gucum yettikce insanlara yardim ediyorum. Benim de instagram hesabimda binlerce takipcim var. Bir kez olsun senin yaptigin sovmenligi yapmadim sovmen krdes. Insanligim buna el vermez.
şov diyen her kim varsa amına koyayım. gitsin ağzına yüzüne çay attırsın onlar. en azından bir şey deniyor, çaba sarf ediyor adam.
Gönderdiği yardım bile yeter. sadece izleyip her şeyi eleştirenler bir yok olsa ülkece rahatlasak. Evet.
bu adam bakışlarıyla insanları kontrol altına almaya çalışan bir performans sanatçısı.

adam ne yapsa batıyor. şovmuş siz de yapın o şovu o zaman. bu halka yaranılmaz arkadaşım madalya alsan neden bronz derler. o yüzden tüm isteğim kaçıyor.
Bi kamyon yangın söndürme tüpü fotoğrafı atmışlar. O bi kamyon tüple bir tane ağacı söndürsün eşek gibi anırırım.

Bu israfa girer. Daha fazla günah.
evet görüntü biraz şov olsa da sonuçta taşın altına bir şekilde elini koymuş, sizin gibi oturduğu yerden bir sik yapmayıp da yapanları da eleştiren dalyaraklar gibi davranmıyor.

burada benim içimi gerçekten de bilen 2-3 kişiden fazlası yoktur, şovu da şov yapanı da sevmem. hatta istesem özellikle uludağsözlük gibi sikik bir ortamda şovun kralını da yaparım ama bu işler benlik değil.

neyse, arada böyle durumlarda şov diye nitelendirilen hareketlerde de bulunmanın iyi olduğunu düşünüyorum. geçen sene hatay’da çıkan yangınlarda da ben de bu sikik sözlükte yalnızca bir kez, başka sosyal platformlarda da bir kaç kez şov diye nitelendirilebilecek hareketlerde bulundum, iyi ki de yapmışım, benden görüp de başka şov yapanlara şahit oldum, sayemde bir kaç fidan bağışlandı, gelecek nesillere yaradı.

şov yapmayın icraat yapın demiş olsam da ilgili şov;

(#44002543)
bir tane insan evladı da yok ki orada arkasından itekleyip yanaştırmıyor yangına. bir elin verdiğini diğeri bilmeyecek denmiş bize madem bir iş yapacaksın ( ki yalandan yapıyor 10 metreden ) arkadaki eleman niye çekim yapıyor anasını satayım..
Odom on ozondon bor soylor yopoyor...

Kafanız mı güzel olm sizin? Böyle gösteriş yapa yapa, milletin gözüne soka soka yardım yapacaksa hiç yapmasin. Sikerim böyle yardımı da, gösterişi de..

Bir de utanmadan yangın söndürme müdahalesi yapmış, internete koymuş.

Sikerim böyle samimiyeti. Adamın zorla ağzını bozuyorsunuz amk.

En iyi yardım gizli yapılan yardımdır. Neden mi? Biraz o boş beyinlerinizi çalıştırın da düşünün bakalım nedenmiş...