bugün

insan ayırt etmeksizin günaydın temennisinde bulunan eziklerdir. yani düşün ki nasıl insanlar hak etmeyene bile günaydını eksik etmiyorlar. canım emekçiler ya her birisine kolay gelsin.
Sene olmuş 2017 hala cumartesi günü çalışanlar var. Millet uzaya gidiyor. Evet.
Ustam geldi sırtıma vurdu unut dedi romanları.
işçisin sen işçi kal, giy dedi tulumları.

alın teri ile cumartesi de olsa pazar da olsa çalışan, işçisinden polisine, doktoruna her insan güzel insandır. var olsun.
Dünyadaki en önemli ayrıntılardan biri olan iki günlük hafta sonu tatili mükemmelliğinden yararlanamayan insan evladidir.

Olabilir, tanrı yardımcın olsundur.
O kadar şubeyi kontrol etmek kolay olmuyor, haliyle yeri geliyor cumartesi yeri geliyor pazar çalışıyorsun. Bu arada cumartesi çalışam tanıdıklarım hep daha varlıklı, bu önermede bir problem var.
Zengin ama ezik fakir ama kral çok insan var, yazar burada kendi ezikliğini niyeyse paraya bağlamış. Bir çok eksiğini para ile kapatacağını düşünmek insanı rahatlatıyor demek ki... ama eziksen eziksin, eşşek semer hikayesi.
Keşke işim olsa da gidebilsem. Zira haftasonları haftanın en sevmediğim günleri. Cuma günü bir tedirgin oluyor insan haftasonu geliyor diye. Halbuki cumartesi mesaisi olan bir işim olsa bu tedirginlikler yaşanmayacak. Haftaiçi okul tüm temposuyla devam ederken arta kalan vakitler işe ayrılacak. Zamanım bana öyle kalmayacak ki ben bu yoğunluktan keyif alacağım. Kendimle baş başa kalma imkanım olmayacak çünkü, işim gücümle hemdem olacak başka bir şey düşünemeyeceğim.

Kulağa o kadar hoş geliyor ki, imreniyorum.
biz cumartesileri de çalışıyoruz yüzüne söylemek yerine önceden bunu hissettirmek istedik diyen firmanın yaşatacağı eylem. çalışma saatleride esnektir bunların. esnek diyince yanlış anlaşılmasın mesela sabah 9 akşam 6dır. ama akşam iş yoğunluğuna göre 7 8 de olabilir esnekliğidir.
pazar günü bile çalıştığımız oldu, kimseye muhtaç değilim.

sıkıntı çalışmaktan değil, siyasetçi g*tü yalayıp beleşten

geçinmekden gelir.