bugün

can sıkar. boş boş oturacağınıza kahvenizi alır sözlükte takılırsınız. tam da şu an yaptığım gibi.
şafak attırmak için saate bakılır sürekli.
şantiyeci bir insan için sıradandır. sadece diğer günlere göre biraz daha sakindir. sırf bu yüzden bile sempati duyulur.
akşamı çeşitli aksiyonlara gebedir.
asıl zalim olan için:
(bkz: pazar günü çalışmak)
inşaat mühendisleri için sıradan bir aktivite.

pazar günü bile çalıştıkları için cumartesi çalışmamak herhalde en güzel olaydır.

ve buna rağmen hala seni beğenmeyen patron çıkar.

işini iyi yapamadığın konuşulur. kendisi her gün evinde karısı ile kahvaltı yaparken biz sabahın köründe işe gideriz akşam beton olur gece beton olur orada dururuz.

ve hala bize verilen para çok görülür. gece 2'de 3'te beton döktüğümü hatırlarım.

evet bazı arkadaşlar yeni mezun bir mühendis veya diğer okumuş arkadaşlarımın neden yüksek maaş istediklerini sürekli tartışıyorlar.

o ustadan hiç bir farkımız olmadan it gibi çalışıyoruz bırakın parayı da hak edelim değil mi.

pazar günü aile ile kahvaltı yapmanın tadını bugünlerde alıyorum. 2 haftada 1 3 haftada 1 pazar günü tatildi bize reva görülen.

neyse saçma ama uzun bir yazı oldu. siz kazanın moruk. dayımız amcamız yok diye dayısı amcası olan hiçbir şey bilmeyen insanların yanında inanılmaz düşük miktarlara çalıştık biz.

ama buradan yeni mühendis kardeşlerime söylüyorum. yanıma eğer çalışmaya gelen olursa aldığım maaşı kendisine vereceğim. tabi ilk önce işimi kurmam lazım.

neyse hayırlı cumalar diliyorum şantiyeden...
çağrı merkezinde çalışıyorsanız , cumartesi çalışmamak gibi bi imkanınız olmuyor.
cidden zordur ya. of.
yazar, editör, şoför, çağrı merkezi elemanı, pazarcı, işyeri sahibi olanlar, inşaat mühendisi ve inşaat sektöründe çalışanlar için hiç de uzak olmayan durum.
benimle beraber cumartesi gününü de ailesi, vatanı, milleti ve de insanlık için çalışarak geçirenlere selam olsun.
zaman geçmek bilmez. aynı şu anki gibi.
intihar sebebidir.
salın beni yaa, salın gidiyim ya. valla. yazık.
(bkz: boş adam olmanın güzel yanları)
3 SAATTiR ÇALIŞIYOR OLMASINA RAĞMEN KiŞiNiN HALA UYKUDAN YENi KALKMIŞ GiBi ETRAFTA DOLANMASINI SAĞLAYAN EYLEMDiR. YAZIKTIR. GÜNAHTIR.
Çalışmak güzel ama cumartesi deyince biraz koyuyor yani.
Trafiğin az olması ve geç kalma korkusu olmadan "ne de olsa son gün" diyerek sabır gösterilen son çalışma günü.
Beşeri sermayeye hakarettir. Sosyal hayatı olmayan kendine vakit ayıramayan insanlar oluşturur ve bu insanların iş verimliliğini de üretkenliğini de düşürür: 6 gün full çalışmak.. Mesele cumartesi çalışmak değildir aslında; Ücret, mesai, dinlenme haklarının etkin yönetilememesidir. Bizim ülkede patronlar avrupa kafasında çalışan personel isteyip türk patron gibi davranırlar. Evet gibisi fazla değil mi? Bence de fazla.
şimdi farkettim ki şirket haftanın 6 günü toplam 51 saat çalıştırıyor elemanları. yasal olarak cezalandırılmalılar.
pazar eğlenmeyi tercih etmeyi peşisıra getirir.
zordur. Allah yardımcı olsun demek gelir elden
cumartesi gecesi de evde pineklemeyi gerektirir. işte aradığım cumartesi.
cumartesi cumartesi olalı böyle küfür yemedi. her cuma akşamı düzenli olarak küfür etme eylemi gerçekleştriyoruz bir takım çalışma arkadaşları ile ,umarım cumartesi gününü bu vesile ile kaparlar.
pazartesi bütümüz varsa niye çalışmayak.
bir pazar çalışmak değildir.

(bkz: hamdolsun)
işim olsada çalışsam diyorum hepsi bu.
Evden çalışırsanız ezikliğinizi bir parça baskılayabiliyorsunuz. (bkz: pollyannacılık)
Maaşa bakıyorum Maaş mı diye çalışma saatlerine bakıyorum reva mı diye...
Cuma günleri radyo dinlerken, "haftanın bu son çalışma gününden merhaba" lafına sinir olmaktır. Biz insan değiliz tabi.