bugün

liverpool'un 13/07/1979 cardiff doğumlu forveti. takım takım gezen futbolculara bu da iyi bir örnektir. şu ana kadar Norwich City, Coventry City, Newcastle United, Celtic, Blackburn Rovers formalarını giyip liverpool'a gelmiştir. kısa boyludur.

resmi için:

http://www.liverpoolfc.tv...ellamy/images/profile.jpg
vücudunda birçok haç dövmesi bulunan, saha içi ve dışında agresif, oldukça da geçimsiz fakat yetenekli bir futbolcudur.
baseball sopasıyla riise yi doven futbolcu.
liverpool'dan ayrılarak westham united'a transfer olan galli futbolcu.
muse'den matthew bellamy

(bkz: soyadı benzerliği)
west ham united'le 8 milyon pound karşılığında 4 yıllık sözleşme imzalayan futbolcu. aynı zaman haftada 75 bin pound alacakmış...
2004 senesinde newcastle united'da oynarken yanılmıyorsam teknik direktör yardımcısına kızıp sandalye fırlatmıştı. evvelki sene de hatırlıyorum barda kadınları taciz ettiği haberi çıkmış ama ceza almamıştı.
(bkz: hırçın futbolcular)
manchester city ile 4,5 yıllık sözleşme imzalamış forvet.
on numara topçudur.
bilinen en çirkef futbolculardan biridir.
şaşırtmaca olma ihtimali olan jo'nun arkasından çıkabilecek bombalardan biri. diğeri için (bkz: roque santa cruz)
olursa on numara olur!
kendisini herkes gibi "çirkef,pislik" olarak yaftalayıp dururdum. ancak pek fazla maçına denk gelmiyordum. bu sene adamı manchester city formasıyla pek çok kez izledim ve abartısız bir şekilde şu anda avrupa'nın önde gelen forvetlerinden birisi olduğunu düşünüyorum. hırsıyla birlikte hızını da yanına alınca gayet fena işler yapıyor hücum hattında. bu seneki unutulmaz 20 eylül 2009 man utd man city maçı maçında takımının son golünde yaptıkları gerçekten onu farklı kılan bir özellik.

dün oynanan kupadaki derbi maçında da ilk yarısında genel olarak oldukça beğendiğim rafael'i şamar oğlanı yapmış ve rafael tarafından çekilmek suretiyle takımına bir de penaltı kazandırmıştır.

severiz keza böyle hırslı adamları.
kendisinin bu seneki olumlu performansında carlos tevez'in büyük katkısı olduğuna inandığım futbolcu.
27 şubat 2010 chelsea manchester city maçı'nda 2 güzel gol atarak, dünyanın sayılı driplingcilerinden olduğunu gösteren galli cüce. aynı maçın başında herkesin yüzüne bakarak elini sıkarken john terry'i es geçmemiş fakat kafasını yana çevirmiştir, terry'den sonra tekrar aynı şekilde selamlaşmaya devam etmiştir, gizli kraldır.
yıldırım demirören'e "başkanım beni al" diye haber göndermiştir.

(bkz: fotomac in transfer haberleri)
Craig Douglas Bellamy, Galli futbolcu. ingiltere Premier Lig takımlarından, Manchester City'de forma giymektedir. Ocak 2009'da West Ham United'tan transfer edilmiştir. Daha önceleri yine ingiltere ve iskoçya takımlarında futbol oynamıştır. Kariyerinin ilk maçına 1997 yılında Norwich City'de çıkmıştır. Galler Milli Futbol Takımı'nın kaptanıdır.
Cardiff City'e kiralık olarak verilen Manchester City'li futbolcu.
yuvaya hoşgelmiş fitbolcu.

ahah, rüyamda görsem inanmazdım lan cardiff'e geleceğine. aslanım benim.
cardiff'e gitmiş. türkiye'de kime gelse tozunu attırırdı valla. hem de pahalı da değil. ah işte araştırabilse kulüplerimiz...
cardiff'e kiralık olarak gönderilen agresif progresif oyuncu. iddaa'da cardiff'e basarız artık.
evine dönmüş muhterem insandır.

isterim ki fenerbahçe'de oynasın; volkan'ın , emre'nin kafasını gözünü patlatsın kızılcıktan yapılmış beysbol sopalarıyla ama adam taraftarı olduğu takıma gitmiş.
driplingleri, agresifliğiyle ve galli oluşuyla bi' alex'tir.
liverpool ile 2 yıllık sözleşme imzalamıştır. böyle ruhunu ortaya koyan bir oyuncunun takımına geri dönmesi liverpool taraftarlarınca hoş karşılanmıştır. hatta bu sahne biraz tanıdık gibidir.
(bkz: robbie fowler)
tekrardan liverpool fc ye dönüş yapmış , bizleri mutlu etmiş çılgın reyiz.

http://www.goal.com/tr/ne...llamy-yeniden-liverpoolda