bugün

her geçen gün vaka sayısını daha da arttıran virüs.
Her gün bir başka belirtisini deneyimlediğim, geçirmekte olduğum pislik lanet hastalık.
öyleydi böyleydi derken dünya üzerinde bir yılını dolduran, hala net olarak çaresi bulunamamış virüs.

önceden şöyle söylüyorduk. işte dıdımın dıdısının van'da ki dıdısı corona olmuş.
şimdilerde şöyle konuşuyoruz. annem corona oldu. eşim corona oldu. üst komşu corona oldu. çalıştığım binada şu departman corona oldu, bakkal hüseyin abi corona oldu. çember hızla daralıyor. allah büyüktür.
hiç evden çıkmıyorum diyenler var. yapmayın etmeyin, çekin eşofmanları şöyle bir güneşte 30-40 dk her gün yürüyün bağışıklık sisteminizi güçlendirin ne öyle evde zombi gibi, zaten virüs kapsan zayıf bünyeni etki edecek. sporunuzu, güneş almayı, düzenli su içmeyi ihmal etmeyin.
2019 Aralık ayında hayatımın en ağır gribini geçirmem ve şu andaki verileri abartılı bulmam arasında çelişki içindeyim. Neye inanacağımı bilmiyorum.
Daha bu sabah olmadığımı öğrendiğim hastalık. Mevsimsel griple karışabiliyormuş, benim karıştırdığım gibi. Umarım hiç bulaşmadan atlatırız bunu. Yakalananlar da en kısa sürede iyileşir umarım.
yalanın daniskasıdır.
gripten farkı yok...pcr testi güvenilmezdir. ebemizi silkiyorlar öylece koronodan öldük diyip susuyoruz.
sokarlar böyle vürüsün ızdırabına
görsel
cumadan beri gün içinde ateşim inip çıkıyor boğaz ağrısı ve vücutta halsizlik belirtilerim var.yalnız yaşıyorum ve özel bir araca sahip değilim.hastaneye test yaptırmak için gidemiyorum kimsenin vebalini almak istemediğimden diğer yandan da her yıl bu zamanlarda geçirdiğim griple aynı belirtileri taşıyorum ne yapsam o kadar kararsızım ki ya covidsem ve akciğerlerime inerse korkusu da var tecrübesi olanların fikirlerine açığım.
yakalanıp sonradan iyileşen yakınlarımdan duyduğum tek ortak yorum şu. abi şöyle bir ağrı düşün, yatarken farklı bir tarafa döndermiyor seni. öyle bir ağrı.
vücudun çeşitli bölgelerinde çok ciddi eklem ağrıları baş gösteriyormuş. allah yakalanan insanlara sağlık kolaylık versin.
puhahhaha

https://www.sozcu.com.tr/...rusune-yakalandi-6148517/
devammmmm....
2020 SENESiNDE iLK ÖLÜMÜN BAŞLAMASI HASEBiYLE ''COViD 20'' iSMi VERiLMESi GEREKEN BiR SALGINDIR.
Şu aralar milletin içinden geçmekle meşgul.

Sevmediğim, nefret ettiğim 2 akrabam yakalandı. Şu an Trake solunumu yapıyorlar. işe yarıyor yani.

Kul hakkı yemeye benzemez.
Dimi'nin "deminden şimdiye" getiren zaman makinasına bile muhtaç eden virus.

görsel

(bkz: Yaşa)
nefes aldırmayan virüsmüş.

-sanki önceden alıyorduk amk.
Böyle şakalar komiklikler yapıyorsunuz ama Allah başınıza vermesin. Götünüzden nefes aldırır.
olmeyip hastaligi atlatanlari ya da hic hastalanmayanlari da asiyla oldureceklerini dusunuyorum.

virus tedavisi olan cogu kisi virusu yenip kalp krizinden öldü.

ne bileyim sakat mi kaliriz artik zekasal bir ariza mi yaratir sen üç milyon bes yüz bin milyon milyar milyon.
Sağlık sistemlerinin çökmesi yüzünden Covid 19 nedeni ile oluşacak direk ölüm sayılarının Covid 19 nedeniyle oluşacak dolaylı ölüm sayısına göre çok hafif kalacağını söyleyenlerin haklı çıktığını gördüğümüz bir dönemdeyiz.

Son bir kaç haftadır doğrudan yada dolaylı olarak yoğun bakım yer sıkıntısı, erken teşhis yapılamaması, zamanında operasyon yapılamaması gibi nedenler ile ölüm vakalarını etrafımda sık duyar oldum.

allah yardımcımız olsun.
Doğum günüsü hediyesi olarak bünyeme teşrif ederek beni pozitifleyen virüstür.
aşısı bulunmuş ikinci dönem online eğitim olacak mı hep birlikte görücez.
Nisan 2020 den beri 8 uçak yolculuğu, 16 otobüs yolculuğu yapmama rağmen hala bulaşmayan virüs.
Bulaşsın diye uğraştım biliyor musunuz, bulaşsın geçirip kurtulayım dedim. Daha dün istanbul hareketli 12 saatlik otobüs yolculuğu yaptım. Yok bulaşmıyor bana.
Hakkında araştırmalar devam eden virüs. Hastalığı ağır gecirenlerin organlarında her gecen gün farklı hasarlar ve degisimler tespit ediliyor. O yüzden elimizde güçlü bir silah var, yakalanmamak. *
Galiba bende belirti göstermeye başladı.
bugun de hasta olmadim.

direnelim arkadaslar.

bence hasta olmayanlara ek maas baglanmali.
ayrica ogretmen maaslari iptal edilsin.
çevremdeki herkes bir şekilde ya covid olmuş ya da yakınlarından biri ile temaslı durumda. bana da bulaşmasın her an kendimi kolluyorum ama nereye kadar kaçabilirim bilemiyorum.