bugün

karizmatik bir adı ve bilgisayarları varken hp tarafından satın alınmış bilgisayar şirketi.
hp'nin dizüstü bilgisayar serisi olan presario'nun ismidir.yani bu seri compaq olarak markalandırılıyor.
allah belasını versin dediğim, adet görür gibi düzenli olarak problem çıkartan hp nin laptop serilerinden biri.

ve 8 gün sonra gelen edit : tekrar adaptör problemi 1 senede çıkan 4. arıza. buna eksi oy veren sevgili uuser adaptör sana girsin diyorum.
hp tarafından satın alındıktan sonra hp'nin iş için ürettiği laptop modellerinin adı olmuştur. aşırı ısınma gibi sorunları ile bilinir, ancak fiyat/performans açısından en iyi laptoplardandır.
hiç bulaşılmaması gereken hp'nin ekstrem rezilliğidir. hp'ye ettiğiniz küfürler az mı geldi? birde burdan yakın tadındadır... işin kötüsü bozulan ürünlere karşılık yeni ürün vermesi politikasında izlediği son noktadır. eşşek gibi ısınır. hiç anlatıldığı öyle süper aşmış performansıda yoktur. 3 gb ram 2.1 işlemci 1024 anakartlı bir makinada aşırı ısınma yüzünden oturup bir bluray film izletmez.
hp ile birleştikten sonra hp'nin iş dünyasında kullanılmaya yönelik olan laptop'larının markası olmuştur.
f780 ET modelini sorunsuz bir şekilde 2,5 senedir kullandığım laptop markası. Henüz bir kere bile arıza çıkarmadı. Isınması var arada oyun oynarken otomatikmen kapatıyor makine kendini ısıdan. Ama o da hayvan gibi ısındığı zaman ki o sorunu da bir laptop cooler ile çözebilirim. Nazar değmesin diyoruz.

Önemli olan arabanın markası değil sürücüsüdür...
bir oturuşta * 11 saat çalıştırdığım laptoptur. performansı şukeladır. *
(bkz: hp compaq)
hp adı altında üretilmesine rağmen hp'den kat kat iyi laptop markası.

#9002197 nolu entry'de denildiği gibi 11 saat filan değil, her gün 17 saate yakın çalıştırdığım, photoshop-artlantis-archicad-autocad ile hayvani yüklendiğim bilgisayardır. 1.5 sene süredir bende olmasına rağmen kendiliğinden bir sorun çıkarmamış. acaip hoyrat kullanımım sonucunda 2 kere format yemiş, bir kere de yere düşürmem sonucunda ekranı arıza yapmış fakat tamir sonrası görevine devam etmiştir. ayrıca hp'lerde söz konusu olan ısınma problemi bu bilgisayarda hp'ye nazaran yok denecek kadar azdır.
kasaları felaket kötü hp notebook serisi.
notebook'ları sağlam olan firma. aynı zamanda hp'nin yan sanayisi de denebilir.
bunu hp business kapsamında yapıyor osebeple genelde kasaya pek fazla estetik katmıyor ya da ben kendimi kandırıyorum. ama notebokk performansı super.
kaldırılacakmış:
görsel
3 yıldır kullandığım notebook. şöyle anlatayım, benim kadar eşyalarını hoyrat kullanan birisine, 3 yıldır tek bir ses etmemişse, format dahi yememişse sağlam bir markadır arkadaş. ancak geçenlerde yeni modellerine baktım, sanki eski kalitesi yok gibi.
milliyet gazetesi'nin kuponla verdiği bilgisayar markasıdır. dolayısıyla ilk bilgisayarımdır. tırt olsa da vazgeçilmez hatıramdır.
lanet bilgisayardır. bunu kullanacağına bilgisayarın olmasın daha iyi. o ısınması sonra kapanıvermesi yok mu hayattan soğutur adamı.
lanet laptop markasıdır. Uzak urun. Almayın aldırmayın.
hp bir modeli vardı. tozdan sogutucu tıkanıyordu. notebook sökmek çok dikkat istiyordu. adamlar toz engelliyici yapmamışlar halbuki sonylerde vardı. neyde eski tül parçasıyla fan ızgarasına yapıştırdım. sorun çözüldü.
1980 lerde ibm ye rakip olarak çıkmıştır.
taşınabilir bilgisarla piyasaya giriyor. herkes için bilgisayar üretme sloganları var. satış fiyatları 1000$.
ibm işletim sistemi os ile tam uyumlu. os programlarını çalıştırabiliyor. hatta ibm os dan daha iyi performansla çalıştırıyor.
kısa sürede en çok kazanan bilgisayar şirketi oluyor.
aradan yıllar geçince ibm ile telif hakkı ihlali sebebiyle sorunlar yaşıyorlar.