bugün

ilkokul döneminde her yıl sınıftaki bütün arkadaşlara yazdırılan genelde 'bana kalbin kadar temiz bi sayfa ayırdığın için teşekkür ederim' diye başlayıp 'mavi önlükle başarılar beyaz gelinlikle mutluluklar' gibi saçma salak sözlerle son bulan hatıra defteri adı altındaki lise, üniversite yıllarında eğer annecan çöpe atmamışsa bulunduğunda önce güldüren sonrada 'ıyy aptalmışız yaa' dedirten renkli defterler...
çokomel ambalajları.
çubuk. *
pokemon kartları... 3 numaralı charizard çok satıldığından tek eksiğimiz oydu günler öncesinden kuzenimle ayırtmıştık bakkala. geldiğini öğrenince ona kavuşmanın sevinci... tabi bir gün anneler atar bunları. ey gidi günler eey...
3 taş, 5 taş ve dokuz taş taşları...
3 taş taşları: küçük gri çakıl taşları,
5 taş taşları: küçük deniz kenarında olan pürüzsüz taşlar,
9 taş taşları: mermer taşlardı.
taso, misket, desenli mendiller, kokulu kağıtlar, kozalak, sakız içinden çıkan dövmeler, şeker ve özellikle şıpsevdi içinden çıkkan 'aşk..' şeklinde devam eden kağıtlar..
hayatın ileriki dönemlerinde bolca hatırlanmak ve anılmak üzere güzel anılar.
yastığın altında ki, vıcık vıcık birikintiler.
her renkten, markadan bir pena.
ünlülerin resimleri.
ünlülerin resimleri dedimse hakan peker'in boy boy, tarkan'ın belden yukarısı olan resimler değil. Angelina jolie'nin üstsüz, jennifer lopez'in sütyensiz ,ne biliyim, bilimum frikik fotoğları. gazetede bulup bulup keserdim. işin garibi hala duruyorlar. atacağım ama kıyamıyorum.
basketbol posterleri.