bugün

Citibank (Amerika):

Rockefeller-Rothschild ortaklığının. 1975’te Türkiye’de faaliyete geçti. 2007’de Akbank’ın yüzde 20 hissesini aldı, sonra geri verdi.

#banka
eğer bir bankanın kezbanı olur mu deseler

aha da bu olur derdim. kezban bank.
Piyasa değeri 8,7 milyar dolardır.
türkiye haklarını denizbank'a satmış kuruluş.
4 ay boyunca ısrarla yıllık kart aidatı isteyen hatta bu yüzden kartı kullanıma kapatan fakat ödedikten sonra aidatı ve kart kapatma bildirimi bedelini iade eden banka. hayır ben kartı kullanmıyorum ve kapatmak istiyorum ama karşıma ödenmemiş borç çıkarıyorlar. sonra o borcu ödeyip kapatmak istediğimde de fazla bakiyeniz var diyorlar. inanın yanınızda kız varken kırmızı gül satmaya çalışan çingenelerden kurtulmak daha kolay. tefeciden borç alın bu bankadan kredi kartı almayın.
bu bankadn kredi alırsam orospu çocuğuyum evet bana kredi satmaya çalışan kadına böyle dedim

dur dinle niye dedim

şahsıma göre dünya da çıkan 2 savaşın ve atom bombasının sebebi bu bankanın sahipleridir.
adını duyduğunuz an o ortamdan koşarak uzaklaşın. o derece.
bireysel kredi faiz oranı % 1,79 olduğunu belirterek hassiktirimi yemiş bankadır.
kredı faızlerı ve kart ucretlerı en kazık bankadır.*
küresel ekonomik kriz sonrası türkiye yatırımlarını arkaplanda kuvvetlendiren ve bunun neticesinde küresel ekonomik krizin tam azalma arefesinde akbank ile yol birleşimine giden bddk tarafından oldukça anitpatik bulunan eski model amerikan bankası.
her ilimizde en az 15 tane kredi kartı satış temsilcisi bulunan bankadır. kredi kartları türkiye cumhuriyeti merkez bankası tarafından sigortalı oldugu için kredi kartı riskinden korkmayan bankadır.
1,5 sene önce kredi kartımı iptal edip yutan atmlerine rağmen benden kart ücreti talep eden banka. kart olmadığından kart numarası yok. telefon ile işlem yapabilmek için (operatör tarafından yönlendirilebilmek için ) kart numarası istiyorlar. hiçbir şekilde ödeyemiyorum ya da açıp "bu ne saçmalıktır?" diyemiyorum. ancak bir citibank şubesine gitmem gerekiyor. kısacası uzak durun.
illet bankadır. Sülük gibi insanın yakasına yapışıp kanını emer. Dosyalarıyla ilgienen katip parçaları da ayrıca ukala ve ağzı bozuk insanlardır. Köküne kibrit suyu dökülmesi gereken banka bozuntusudur.
batması an meselesi olan bankadır. bünyesindeki bütün kredi şunerlii bi gece de kapatmıştır. hatta öyle ki şube müdürlerinin bile bu durumdan haberi yoktur. Kurumsallık kavramını türkiyede pek oturtamadı bu banka. En basitinden satış bçlümünde ki neredeyse tüm yetkilileri tencere pazarlamacı mantığıyla iş yapmaktadır. Kurumsal banka kültürü ve zihniyeti yoktur.

Ne müşteri memnuniyeti vardır, ne de çalışan. Sosal olanakları ve maaşı ise standartlaın çok altındadır.
uzun bir süre asla batmayacak bankadir, gecen yil itibari ile ipini saglam kaziga baglamistir.
akbank'in stratejik ortagidir. turkiye'de 11 subesini kapatmistir.
bir ara değeri 300 milyar usd. olan banka. şu anki değeri 10 milyar usd.dir mahalleden para toplasak satın alırız. o derece düşmüş. hatta ısrar edersek bedavaya bile kapatırız çünkü milyarlarca usd. borcu vardır.
abd nin en büyük bankalarındandır.piyasa değeri bir-iki yıl önce 250 milyar dolardı..şimdi ise 20 milyar dolar..geriye amerikan ekonomisi nereye gidiyor diye sormak kalıyor.
küresel krizden etkilenen bankalardan biri. abd'nin kurtarma planına dahil edilerek devlet tarafından el konulmuştur.
üç günde bir beni arayan banka. numaramı da nerden bulduysa artık.

güzel sesli bahar hanım bana inatla bir kampanyadan bahsetmeye çalışıyor. pek de kibar "müsaitseniz tabi" diyor. "malesef bahar hanım, şu an müsait değilim" dedikçe "peki başka zaman tekar arayacağım" deyip kapatıyor. sonra yine arıyor.

arama bahar arama istemiyorum kampanyanı da bankanı da.
Zorla kredi kartı ve kredi vermeye çalışan banka.
sokakta imzayla dağıtılan, üniversite kampüslerinde öğrencilere zorla verilen kredi kartının hiçbir taksitli kampanyada geçerli olmadığı lakin dolar hesabıyla abd'de heryerden hesabınızdan para çekebileceğiniz yine de bana itici gelen banka..
dünyanın en büyük şirketlerinden citi group'a ait olan banka. mortgage kredilerinin neden olduğu kayıplardan sonra dördüncü çeyrekte 9,8 milyar dolar zarar açıklamıştı. şimdi de yaklaşık 5000 kişiyi işten çıkarma sinyallerini vermiştir.
atm sinden zarfla para yatırılan, hesaba bir gün sonra geçen, saat 16.30 da kapanan banka. ne amaca niyet bu kadar şubesi vardır anlamak mümkün değil.
üniversiteyi bitirip iş arayışlarına girdiğim günlerden birinde " sende bizim aradığımız özellikler mevcut, yakışıklı, çekici aynı zamanda çok sempatiksin, seni ticari portföy yönetmen yardımcısı yapalım " diyip kadıköy deniz otel'de 1 haftalık rezervasyonumu yaptıran, ümraniye de bulunan bankacılık üssünde eğitim veren hatuna yazılıp geceleri otele geç gittiğimi ve yan oda'da ki alman hatuna yazıldığımı ileri sürerek beni cinselsizleştirme politikasına davet eden başlamadan bitirdiğim tuhaf bir banka. sevemedım gitti.
polislere ve emlakçılara kredi kartı vermeyen banka. kartını vermek için çok uğraşır ama başvuru ümraniyedeki genel merkezde neredeyse genel müdürün bile onayından geçer. sağlamcı bankadır, simitçiye gazozcuya kredi kartı vermez. 10 başvurudan 3ü ya onaylanır ya onaylanmaz, başvuru sahibinin ne kadar umrundadır o da ayrı konu.