bugün

yadsınamaz gerçek. maymun değil, maymunumsu bir türden geliyoruz. insanın şu anki formuna en uygun türden yani. tek hücreli canlıdan homo habilis'e oradan da Homo sapiens'e. insan denilen bir Homo sapiens'den fazlası değilsin aslında.
yadsınamaz gerçek. maymun değil, maymunumsu bir türden geliyoruz. insanın şu anki formuna en uygun türden yani. tek hücreli canlıdan homo habilis'e oradan da Homo sapiens'e.
insan denilen bir Homo sapiens'den fazlası değilsin aslında.
milyon yil once hucreler tek basina takiliyordu, sonra bir araya gelelim dediler ve dinazor oldu.

#evrimvardir diyenler ve beyin nakli...
Valla ben araştırdım attan geliyorum. Hatta atlan geliyorum. Kimin nerden nasıl geleceğini bi karışmayın artık.
yaradılışçıların kendi uydurdukları yalana,
sonunda,
kendilerinin de inanıp,
sabah akşam evrime sallarken kullandıkları argüman.

ne diyelim,
erkek olanlarınıza yaratıldığınız balçık,
kadın olanlarınıza yaratıldığınız kaburga akıl fikir versin.
evrim yoktur diyenleri kanıtlarıyla konuşmaya davet etmek gerekir..

sen hiçbir bilgiye sahip olma, yetersiz ol..

biyoloji bilgin sporlardan, tarih bilgin osmanlı çoh adildi, fizik bilgin de metafizik vs.'den ibaret olsun..

sonra evrim yok de en düz argümanlarla bokla..

yok diyenler için dünyada saygın yayın organı sıralayayım..

önce onları anlayacak kadar dil bilgisi edinsin bu yok diye kesip atan arkadaşlar..

sonra dili sökme işlemini müteakiben yayınları anlayabilecek kadar biyoloji, bilimsellik vesaire için seviyeye ulaşsın..

ondan sonra gelsin evet ya yokmuş desin..

ama bizde ki olay ne?

evrim yok ulan! hahajajahs 3 mikrop birleşti at oldu puahahah

seviye ve zeka bu..

bırravo..
ben azönce bakkaldan geldim, yarım kilo yoğurtla.
hücreler kendinden önceki hücrelerin bölünmesi ile oluşur kuralını ilk hücre için siktir et diyen aptalca ve beyinsizce bir ateist davranışı.
insan halen daha maymun türü. yani maymun değince sadece aklınıza şempanze, orangutan gelmesin. biz onlardan gelmiyoruz onların da atası olan ortak primattan geliyoruz ama o da maymun.
yani özelikle evrimi savunanların biz maymundan gelmiyoruz demesi veya insansı maymun diye bir söz kullanması cidden yersiz.
yani bitki değilsin, mantar değilsin hayvansın bildiğin.
ormurgalı, memelisin.
yani ayrı bir yer yok ki oradan çıkıp farklı bir yerden gelesin.
ayrıca şempazeden gelsek gene iyi şempanze gayet gelişmiş bir varlıktır. bizim ortak atamız ve onların ortak atası daha gelişmemiş bir canlıydı.
yani bunlar önemli şeyler ve insan şu an kuyruksuz maymun gurubunda yani hayvandan farklı bir alemde değil. zaten insan diye bir alem yok.
bazı insanları görünce oluşan hissiyat.
Evrim teorisini "maymundan gelmek" olarak bilirseniz hak vermemeniz gayet doğaldır.

bu arada genç sözlükçülere (15-20 yaş grubuna sesleniyorum) bir küçük tüyo, bir küçük küpe: bir şeyden korkuyorsanız, ya da pek çok savunucusu olan lakin size ters anlatılan bir şey varsa o konuyu bilmiyorsunuz, anlamamışsınız demektir.

Burada evrim hakkında "maymundan geliyos" dan başka bir şey bilen birileri var mı?
maymun anasından gelenin feryadı olsa gerektir.

Tanım : ciddi ciddi maymundan geldiğine inanıyorsa o bir dincidir.
maymundan gelmek diye birşey olmadığını anlatamadığımız.. herseyi muhtemel mutasyona uğramış kendine özgü dinleme organından anlayıp "maymundan geldik diyo ehehfue" diye konuşan kişinin evrim teorisini (üzerine basarak söylüyorum teorisine) tartışan, üzerinde çalışan insanlara ithafen açtığı başlık
ciddi ciddi ayın ikiye yarıldığını anlamak,
ciddi ciddi Kızıldeniz'in ikiye ayrıldığına inanmak,
ciddi ciddi bir tanrının varlığına inanıp tanrıyla ilgili efsaneler uydurmak,
ciddi ciddi iki insanın birlikteliğinden dünyaya geldiğine inanmak,
ciddi ciddi meleklere, şeytana, cinlere inanmak,
ciddi ciddi bir kitaba iman etmek,
ciddi ciddi maymundan gelindiğini düşünecek kadar akıl yoksunu olmak; çünkü bir yerden gelmekse sorun hepimiz aynı yerden yani cansız maddelerden geldik; mesela atlarla da aynı yerden geldik veya solucandan da aynı yere geldik.
götünde kıl çıktığı içindir.
Öyle diyorsunuzda bu orangutanlar günlerini planlaya biliyorlarmış.

Ayriyeten hayvanla insanı ayıran temel etken alet yapmak. Alete yapabiliyorlar.

Daha ne kadar evrilcekler.
Uyanin lan gerçekler daha vahim, bırak maymunu yaraktan geldik lan.
maymun ile ayni ortak atadan geliyoruz.

ayrica bir primatin bizim biyolojik atamiz oldugu gercegininden uzuntu duymaniz ilginc.

buna bilimsel mevzuyu inanilmasi zor bulup her sene kurban bogazlayan ve bunu cocugunu kesmek yerine yaptigini dusunenler var.
Hala Evrimi, hop diye bir canlıdan başka bir canlıya dönüşmek olduğunu sananlar var.

insanların ve maymunların ataları ortaktır, zamanla bu ortak atadan ayrılmışlardır ve çooooooooookkkk uzun bir zamanda evrimleşmeye başlamışlardır, hala da devam etmektedir.

Hani bilimsel kanıtlarıyla size sunulan şeyleri anlamamakta niye ısrarcı olur bir beyin anlayamadım gitti, anlayamıyorsan anlayana dil uzatma ve lütfen buraya gelip başlık sıçmadan önce okuyup gelin... fikrin yoksa zikrin de olmasın.
çocukken ''leylek getirdi seni evladım'' söylemine inanan şapşal, büyüyünce islamdan bihaber yaşarsa, maymundan geldiğine inanır tabiki!
kimliğinde din hanesine islam yazmak tan başka islam la alakası olmayan nasipsiz insan söylemi....
ateist veya kafirleri katmıyorum. onlara atış serbest, her şey mübah. :d
Doğru değil zaten. Hayvanlar bile akıl yürütebiliyor. ik ilgili konuyu birbirine bağlayabiliyor. Bir belgeye sahte la bunlar deyip sahte olmadığı ortaya çıkınca nerden buldun gibi sonsuz döngüde akıl yürüten tipleri görse onlardan çok maymun cinsi reddeder bunu.

Bir de ne olur ciddi olmasın, biraz dalgaya alabilelim, çok kızışıyor ortalık. Hele ihracatçı ödülü verip vatandaşım diye peşpeşe iki nota verdiğiniz bir tip federallere ötünce. E ciddi ciddi ödül verdiniz, ciddi ciddi öttü*
keşke maymun olsak ya insanlar çok çirkin maymunlar sevimli en azından.
Bazen aynaya bakınca maymun görüyorum. Bazen en güzel kıza bile baktığım zaman rujlu şebek diye düşünüyorum. Dikkatli bakın ve ayrıntıları atlamayın siz de göreceksiniz.
topraktan yaratıldığına inanmak gibi bir şey.
Denizin yarıldığına, asanın yılana dönüştüğüne, karıncanın konuştuguna, ateşin gül bahçesine dönüştüğüne inanıyorsun da bu mu komik geliyor?