bugün

Chp secmenini merak ediyorum, chp secmeni acaba kendilerini akp secmeni gibi dusuk profilli goruyorlar mi? En azindan akillarindan gecirmeliler ataturk un milliyetcilik oku su an chp nin neresinde?
pkk nın "p" si eleştirilmemektedir.

(bkz: chpkk)
tekrar tekrar okunması gereken rapordur.
çabuk unutulmuştur. hatırlatalım.

tek kelime 'pkk' lafı geçirmeden askeri ve polisi ambulansları çatışma bölgesine sokmamakla, bodrum katta sivilleri öldürmekle, savaş suçu işlemekle suçlamıştır bu rapor. bildiğin pkk ağzından yazılmış bir rapor. hangi cumhuriyetin, hangi halkın partisisiniz siz?

ondan sonra neden şehit cenazelerinde protesto ediliyoruz ?

rapor burada.

https://www.chp.org.tr/Pu...her/Cizre%20%20Raporu.pdf
ermeni terörist kemalin zoruna gitmiş pkk nın sikilmesi.
terörle mücadele eden güvenlik güçlerinin sinirlerine hakim olamayarak terörist-sivil halk ayrımı yapmamaları ve siviller karşısında hukuk dışına çıkmaları hukuk devleti ilkesiyle bağdaşmaz. bu yaklaşım, kötü alışkanlıklara ve toplumsal kırılmalara yol açar. bu da, güvenlik güçlerinin sinirlerini bozup bölge halkına zulmetmeye yönlendiren pkk'nın ekmeğine yağ sürer.

bu işler ilerisi düşünülerek suhuletle halledilmelidir, öyle hamasetle, öfkeden her yeri kırıp geçirmekle hiçbir iş çözülmez.

devlet sabırla, olgunlukla, akılla ve hukuk kurallarına uyarak ve böylece bölge halkını yanına çekerek terörün canına okuyabilir.

bölge halkına 12 eylül rejiminin çok sert yaklaşımlarının pkk'yı güçlendirdiği asla unutulmamalıdır.

chp raporu, hukuk devletinin ve ulusal bütünlüğün korunması kaygısıyla hazırlanmıştır ve kesinlikle terörle mücadeleyi olumsuz etki yapacak bir içerikte değildir.
Türkiye cumhuriyeti devleti için bir utanç kaynağıdır.
Cumhuriyet bayramında peşmergenin şov yapmasına göz yumanlara dert olan rapordur. Devlet bahçeli deyişiyle hani lahmacun bile ısmarlamıştınız, polis rahat geçsinler diye güvenlik önlemleri almıştı...
Neymiş efendim tam da chp' den beklenen zihniyet, pkk - chp kardeşiği örneği imişşş...
insan hakları ihlallerinde bulunan, hukuk dışına çıkan güvenlik görevlileri " varsa "....

chp şunu demiş. sırf milleti gaza getirmek amaçlı 1 şehit verdik ama 2098572038 tane öldürdük içerikli haberler vermeyin, düzgün bir şekilde ne olup bitiyor anlatın. insan hakkı ihlali yapan varsa da, cezasını verin.

bazı arkadaşlar hala bir noktayı gözden kaçırıyor. ama ısrarla yapıyorlar bunu. bölgedeki halk desteği olmadan, terör örgütünü bitiremezsiniz. imkansız. insan hakkı ihlalleriyle, insanlara köpek gibi davranarak ise bu halkın desteğini kendinize çekemezsiniz. bir operasyon biter, diğeri başlar ama asla başarıya ulaşmaz.

yani böyle, halkı devletten soğutacak şeyler yapanlar varsa, soruşturmalar açılsın elbette.

edit: raporun özetini değil de tamamını okudum. bunu hazırlayan kimse hdp'ye falan katılsın. chp'de yeri yok. şahsen açık ve net şekilde söylüyorum ki, bu tarz hareketlerinden dolayı ne ben ne de ailem chp'ye oy vermeyecek. 6-7 oy 6-7 oydur. benim askerim, polisim şehit olurken onlara destek olmak yerine böyle saçma sapan rapor hazırlayan adamlara oy verecek değilim.
Yan yana gelmiş bir sürü boş ve gereksiz kelime yığını!
son dönemde ortaya attıkları söylemleri pek tutmasam da bu sefer aykırı bir şey göremedim.

cımbızla laf çekip, onun üzerinden yorum yapmak da yeni moda mı?

orada görev yapan asker ve polise saygı ve minnet duyuyoruz tamam da bu her şeyi yapabilecekleri anlamına gelmiyor.

dikkat ederseniz "ihlal eden varsa" diyor, etmesinler kardeşim.

bu tarz işler batının gözünü boyar, verdiğin mücadelenin haklılığını arttırır.

kafamızın dikine gide gide dünyaya derdimizi anlatamayacak duruma geldik.

her işi kitabına göre yapacaksın.
"bölgede terörle mücadele gerekçesiyle insan hakları ihlallerinde bulunan.." su cumle vatana ihanettir. Terorle mucadele gerekcesi ne demek amin feryadi? Teroristlerin devletle mucadele gerekcesiyle insan haklarini ihlal etmesi gibi komik bir cumle, olmayan beyninizi sikeyim sizin.

(bkz: Türkiye de oy kullanan eşekler)
Milletvekillerini siz secmediniz rahat olun chp liler, blackkp'liler.. biriniz teröre göz yumdu ülkeyi kan gölüne çevirdi, biriniz de kan gölüne çevirenlerin ekmeğine yağ sürdü siyaset uğruna. bir dahaki seçimde milletvekillerini yine seçtirin bu hödüklere aferim size, böyle devam edin. nasıl içinizde bir sızı var mı? kendinizi suçlu hissediyor musunuz? verdiğiniz oylarla başkalarına seçtirdiğiniz milletvekilleri yüzünden bu halde olduğumuzun farkında mısınız?
chpnin terörle mücadelede destek yerine köstek olmaya çalıştığının bir göstergesidir.

orda canı pahasına teröristlerle mücadele eden kahramanların yanına destek olmaya gideceklerine böyle sözde bilirkişi gibi rapor hazırlamakla uğraşmaktadırlar.

raporu yazanlara bakılınca niyet anlaşılır.

CHP Merkez Yönetim Kurulu tarafından görevlendirilen heyette, Genel Başkan Yardımcısı ve izmir Milletvekili Zeynep Altıok başkanlığında, istanbul Milletvekilleri ilhan Cihaner, Sezgin Tanrıkulu ve Ali Şeker, Mersin Milletvekili Fikri Sağlar ve Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan yer aldı.

Cizre heyeti tarafından Cudi, Sur, Nur ve Yafes mahallelerindeki yapılan incelemeler sonucu hazırlanan raporda terörle mücadele sırasında hukuk dışına hiçbir biçimde çıkılmayacağı yönünde halka güvence verilmesi gerektiği savunularak,"Bölgede terörle mücadele gerekçesiyle insan hakları ihlallerinde bulunan, hukuk dışına çıkan güvenlik görevlileri varsa bu konuda gerekli idari ve hukuki soruşturmalar derhal açılmalı, gerekli işlemler yapılmalıdır. Cizre'de yaşananlarla ilgili olarak kamuoyuna bilgi aktarılırken iç politikaya yönelik propaganda anlayışı terk edilmelidir"denildi.