bugün

3 ay geçinemeyecek koalisyon , ulan biri türk biri kürt milliyetçisi biri arada biri apo heykeli asma meraklısı biri atatürkü ilahlaştırıp heykel asma meraklısı biri türbana hayır diyor biri evet biri çözüm süreci rafa kalksın diyor biri kürdistan diyor biri anadilde eğitim diyor biri türkçe eğitim diyor biri zorunlu askerilik diyor diğeri zorunlu askerlik kalkacak diyor. bu ittifak şayet olursa oyumu bir daha ki seçimde ak partiden yana kullanmaktan çekinmem hdp ile ittifak kuran hangi parti olursa bir daha oyumu alamaz. bu koalisyonda zaten baştan sona vasat bir koalisyon olur erken seçim şart.
Mhp şerefiyle ana muhalefet partisi olmaya hazırdır. Devlet Sözü
inşallah olsun dediğim koalisyondur.

hele ki mhp için çok çok fazla istediğim koalisyondur.

her kim ki hdp ile koalisyona girerse türk siyasi sahnesinden ömür boyu silinir çok net.

ve bu koalisyon da zaten bu ülkede 3-5 aydan fazla dayanmaz.
ülkeye hiçbir hayrı olmayacak koalisyondur.

hdp ile koalisyon yapmak akp'ye veya y-chp'ye yakışabilir ama mhp için böyle bir olasılık söz konusu olamaz. yok öyle bir ihtimal ama mhp böyle bir yola girip, chp-mhp-hdp koalisyonuyla ülke yönetmeye çalışmaya zahmet etmek yerine, doğrudan partinin kapısına kilit vursa daha doğru ve kolay olur. nasıl olsa böyle bir koalisyonun varacağı nokta o olacaktır..
çok değil 6 ay sonra erken seçim olur ak parti yüzde 60 ile iktidara gelir.
Olmayacak olandır.Mhp hdp ile koalisyon yapmayız dedi.
Hdp ak parti ile koalisyon yapmayız dedi.
Ee chp zaten ak parti ile yapmayacağına göre erken seçim yakındır.ekonomi sikildi haberiniz olsun.
olması gerekendir. mhp tarihi bir sorumluluk alıyor şu an. koalisyonu kurmalı ve hemen barajı indirecek yasayı hazırlayıp 3 ay sonra erken seçime gitmeliler.
Olmasını istediğim ama olmayacak koalisyondur. Eğer olsa ekonomik vaatler %90 aynı, demokrasi geliştirilir, HDP kendini biraz da olsa PKK'dan soyutlar * , hukuk düzeltilir ama olmaz işte. HDP ve MHP aynı masada oturmaz bile, değil koalisyon.
En olası gözüken MHP-CHP koalisyonuna HDP'nin dışarıdan destek verir, 12-18 ay sonra seçime gidilir. Bu aşamada baraj indirilir, ekonomi rayına sokulur yoksa şu şekilde tekrar erken seçime gitmek oyları %0,5 oynatır. MHP %16,5 oyunu %15-16'ya düşürünce kendisi açısından iç açıcı bir durum çıkmaz.
o işler yaş maalesef. ailesi cumhuriyetçi ve milliyetçi olan birisi olarak kesin ve net bir dille söylüyorum ki mhp asla ve asla Hdp'nin yer aldığı hiç bir safta yer almaz. ama chp ve mhp koalisyonu zaten beklenen birşeydi umarım olur orta yolu bulurlar.
Akıl sağlığından şüphe ettiğim insanların ortaya attığı önermedir. Ne içiyorsanız aynısından bana da getirin gençler.
Olma ihtimali en az olan hatta imkansız olan koalisyon. Mhp hdp nin olduğu yerde olmamalı.
olamaz olaaamaz dedim. fatihten kalan şarabı da içtim mi ... arkadaşlar olmaz tabi ki mhp bu riski göze alamaz. çok oy kaybeder çooooooook. akp ye çok oy kaptırır bu koalisyonla. hdp ile ilk kim koalisyon kurarsa chp hariç, çok oy kaybeder. o yüzden hdp ile ilk koalisyon açıklaması yapan parti aslında kendi kendini yok edecek eylemi yapmış olacak. o yüzden heyecanla bekliyoruz.
Enteresan şekilde çoğu hdp'linin razı olduğu koalisyon. Bu bana ilginç geldi. Hdp'yi ve öncüllerini hep bir dava partisi olarak görmüşümdür ama yanılmışım demek ki. Ama şurası var: çözüm süreci en iyi mhp ile halledilir çunkü en karşısında duran o'dur. Mesela türkeş aynı nedenle ermenistan ile ilişkiler başlatmıştı. Geçenlerde sırrı agbeaay de bunu dedi. Fakat mhp bunu secmenine anlatamaz. Chp ise dünden razı. zaten 'enver alacağına bulgar alsın' zihniyetindeler. ama akp ile koalisyon yapacaklar da onlar gibi.
Bu koalisyon akp yi bitirmek icin su an itibari ile yapilabilecek en mantikli koalisyondur.
Ikide bir sehit cenazesi resmi atan yavsak vatanseverler, 15 yilda akp nin bu ulkeye kaybettirdikleri basliklari da bi siralasalar da gorsek.

Acaba ulkeye verilen zarari goz onune alip akp yi bir 15 sene daha mi basimiza bela etmek yoksa uc partinin de olmasi gerekeni yapip bir sekilde bunlari basimizdan indirmesi mi??

Ama bi dakika entrynin okunulurlugunu yukseltmek icin belki debeye girer de herkes görür; apo sen bir orospu cocugusun, hdp nin meclise girmesini saglayanlarda vatan hainidir(!)
olmaz. açılım olan yerde mhp olmaz.
Recep tayyip i defetmek için yapılması gereken koalisyon. Yani şartlı koalisyon yapılmalı sonra seçime gideriz.
bir koalisyon çeşididir.

ülkemizde; yıllarca tek başına iktidar olan bir siyasi partiye inat kurulmasını isteyenlerin olduğu bir koalisyondur. ama ülkemizde olan o kişiler bilmiyorlar ki; 3 farklı ideoloji düşünce bu memlekete hiçbir sik kazandırmaz. zira kurulmayacak olan bir koalisyondur.

yani sözüm o ki;

burası atari salonu değil, sims de oynanmıyor. memleket yani siz yönetiliyorsunuz. o işler pc başından klavye ile olmuyor.

bonus: kurulursa ki kurulmayacaktır, bu 3 parti memleketten silinir, akp ye erken seçim sonrası % 65 ten fazla oy çıkar.
CHP ve hdp ruh ikizi onu anladık lakin MHP'yi, bu iki kirli yapının arasına nasıl sokarsın?.mhp'ye hakaret olan bir hayaldir.
bu koalisyonun olacağına inananın aklınndan şüphe etmek lazım.
olmamalıdır.
mhp ve hdp'yi bir arada görünce yok artık ebesinin amı ali sami dediğim, asla olacağını düşünmediğim koalisyon.
Her ne kadar Hdp'ye oy versem de ülkenin salahiyeti açısında sıkıntılı olması oldukça muhtemel koalisyon. Neden mi? Birincisi bu ülke en son üçlü koalisyon gördüğünde neler olduğunu bir hatırlayın? Rahşan affı mı dersin, bir gecede doların tavan yapması*mı dersin? Daha saymakla bitmeyecek bir sürü sıkıntılar çektik. ikincisi olası bir Chp - Mhp - Hdp koalisyonuna zaten Mhp'nin yanaşmayacağını daha doğrusu seçmeninin tepkisinden çekinip yanaşamayacağını düşünüyorum ben Mhp'nin. Mhp ile Hdp ortak bir koalisyonda buluşturmak iki gladatör balığını aynı akvaryuma koymaktan farksız bence.
(bkz: chp azınlık hükumeti)
Mhp tabanından büyük tepki alır, bu sebeple gerçekleşmeyecek olandır.
hayatta gerçekleşmeyecek olan koalisyondur. chp bdp yapar ama mhp yanaşmaz.